Colectia de toamna-iarna 2005(196)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

quote:
Originally posted by Ripley
melku, proadelina, silvia_d, mara95

Ele mai scriu din cand in cand.

-----------------
Perla calduta
Stefan: Elise, papam si pe urma mergem in gradina.
Elise: nu mejem a gadina. e fig si bate fantu... mejem a pac, a angan (in parc la tobogan)
Acolo cu siguranta nu e frig si nici nu bate vantul

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Cristina,scumpica Elise, e gata camera de pictat ???

intr-o zi ploua afara si Sorana vroia in parc ,i-am explicat ca ploua si ia a zis ca sub tobogan e "umbla"=umbra si nu ploua!

Azi am plans la servici..foarte rau m-am suparat!!!!!!!!!
directoarea m-a pus sa inlocuiesc pe o colega pe perioada concediului,fetele din acel birou nu au vrut sa-mi arate ce nu stiam pe motiv ca nu se inteleg ele cu colega respectiva ,ca cica asta nu vb cu ele de doua luni ,le-a jignit etc... eu nu stiam nimik din toate astea....

acasa insa sunt cea mai fericita mama si sotie... a venit Sorana de la bunici si m-a pupat si imbratisat mi-a zis ca ia fost dor de mine ,ca ma iubeste...Sory mi-a cumparat inghetata sa-mi treaca supararea.... bine ca e weekend si ii am alaturi pe cei dragi!

Mada,ma bucur din suflet pt reintregirea familiei,sper sa fiti fericiti pana la adanci batraneti !

Delia,daca vrei trece si la mine data ,ziua si anul nasterii:27 Ianuarie 1974.

Leea,cum au iesit analizele,parca astazi erau gata???
pup

ce ma enerveaza reclama de la Pammm!!!!!!!!



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cristina, ai dreptate, Mara scrie - scuze Mara si Flaviutza.
Silvia nu a postat decat 1 singura data de 1 an, eu mai tin legatura cu ea si mi-e tare draga, insa pe forum e absenta :(

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

quote:
Originally posted by soanso

Cristina,scumpica Elise, e gata camera de pictat ???
SOSO (20 dec 2005)


soso, nu e gata camera ca pictorul nostru s-a imbolnavit si e internat.
Chiar ca e enervanta reclama la pampers...

Am adaugat eu dn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Delia, Cata, Dordiutza - .

Mda, uite ca nu aduce anul ce aduce ceasul, aseara scriam ca nu am vesti deosebite si astazi ii multumesc cerului ca eu si familia mea sintem in viata.

Ziua de astazi trebuia sa fie una frumoasa pentru noi.
Am luat-o pe Rachie mai devreme de la cresa si ne pregateam sa mergem catre cuibusorul nostru de vacanta, toata saptamina numai despre asta am vorbit, eram tare fericiti ca, in sfarsit, dupa luni de munca si we lucrate ale lui tati, vom fi toti trei ( patru ) pentru citeva zile. Stateam linistiti la o intersectie cu patru stopuri , asteptindu-ne randul sa trecem. Eram chiar la coltul strazii noastre, la citeva case distanta. Deodata ne-a trecut prin fata ochilor o masina care ne-a lovit frontal, a luat-o prin dreptul nostru si a urcat pe trotuar , a dat peste un stop sign si nu se mai oprea, mergea, mergea, pina cind a dat de bordura unei case si s-a intepenit.O alta masina ne-a lovit din stanga, zguduitura a fost puternica si impactul destul de mare. Totul in fractiune de secunda s-a derulat prin fata ochilor si mintea nu putea percepe ce se intimpla. Citeva secunde am ramas toti in masina, tanarul din stinga- care era vinovat de cele intimplate - isi dadea cu pumnii in cap isteric si injura de mama focului " sint mort, ai mei or sa ma omoare pentru asta!! " , auzeam tipat de copil venit din masina din partea dreapta...m-am dat jos si am realizat ca nu pot merge, ca ceva " ma tine" si m-au apucat contractiile. Au venit martorii de la locul faptei si m-au asezat pe iarba, nu stiu cum/cind a luat-o George pe Rachie din masina, m-am trezit cu ea linga mine stergandu-mi lacrimile care curgeau fara oprire. Imi strangeam instinctiv cu o mana burtica si cu cealalta o tineam pe Rachie gandindu-ma cu o calma resemnare "de ce acum? de ce tocmai acum, cind mai aveam citeva saptamani si ar fi fost totul bine? " au venit pompierii, ambulanta m-a luat la spital unde am fost monitorizata, mi-au facut teste, din fericire copilul este bine, socul a fost destul de mare si s-a zbatut rau, dar contractiile s-au oprit.
Rachie asista uimita la tot ce se intimpla, nu stiu ce a fost si este in capusorul ei, acum spune ca masina noastra a facut bu-bu si au venit pompierii care au facut " uuuu-hu'' cu sirenele si ca a venit o masina si a luat-o pe mami la spital sa-i faca injectie pentru baby ca sa se faca bine.


Ce s-a intimplat de fapt? Asteptam la stop, o doamna din fata noastra conducea regulamentar cind a fost lovita de un tanar de vreo 16-17 ani care conducea cu o viteza foarte mare ( cca 60-65 in zona de 40/h) si care nu a vazut stopul fiindca se grabea. Masina doamnei ( care mai avea cativa pasageri si o fetitza care s-a speriat si tipa isteric) a fost lovita de cea a tanarului, a ricosat apoi in masina noastra, mai mult "stergandu-ne fata" apoi ne-a lovit cea a tanarului din stinga.
Vorba celor de pe salvare " mai, daca nici la semnul stop nu mai poti fii sigur, atunci unde?" Masina tanarului nu mai poate fi reparata, este in stare jalnica, iar masina noastra si a doamnei au nevoie de reparatii, nu mai pot fi conduse, asa ca ne-am si inchiriat o masina, cei de la firma au adus-o rapid in fata casei ca sa ne putem deplasa, masina lui George are numai doua locuri, este papuc si nu avem cum sa punem scaunelul lui Rachie.

Mi-e mila de cita asigurare va plati tanarul respectiv, nu cred ca o sa mai vrea sa conduca pentru o lunga perioada si probabil ca o parte din vina au si prietenii care il insoteau in masina, era plina de tineri "cool" cu parul colorat in toate culorile curcubeului, cu cercei in toate gaurile si colturile fetei, banuiala mea este ca l-au tinut de vorba si de aceea nu a observat stopul.

M-a impresionat placut solidaritatea tuturor celor care au auzit zgomotele provocate de masini si au venit imediat la fata locului sa ajute; vecinii din case au iesit si s-au oferit sa aduca paturi sau cearsafuri ,apa sau sa ma bage in casa sa stau confortabil, educatoarele lui Rachie au sosit si s-au oferit s-o ia in cresa ca sa nu astepte pina se intocmesc rapoartele politiei, masini din toate partile opreau si intrebau daca este nevoie de ajutor, daca a fost chemata politia, salvarii , pompierii, ba inca, o batrinica tare simpatica si cam surda, care nu stia prea bine ce s-a intimplat a venit langa mine si mi-a spus " am fost moasa peste 45 de ani, daca este nevoie te pot asista sa nasti, ai sa nasti acum? " , gata sa-si suflece mainile si sa se apuce de treaba.

Astazi trebuia sa fie o zi frumoasa pentru mine si familia mea.
Nu s-a intimplat conform planurilor noastre, dar sint recunoscatoare -ca,la o adica putea fi si mai rau.

Sint tare bucuroasa ca pufosel a decis sa mai stea la caldurica pentru o perioada.

pup fetele!

Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Delia, eu sint de acord cu noua listuta si cu tot ce voteaza fetele care posteaza periodic.

macar o data, de doua ori pe an daca ne scrie o mamica, tot inseamna ca nu s-a retras de tot de pe forum, atita timp cit mai da un semn de viata ( ex. Silvia, care si mie mi-e draga).


Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Hai mai, Ina!!! Cu postari din astea vii pe aici? Doamne, am plins cind am citit! Cum se poate sa fie unii atit de inconstienti?! O fractiune de secunda de neatentie si atitea vieti nevinovate pot fi distruse... Inca nu mi-am revenit dupa ce am citit! Multumim lui Dumnezeu ca sinteti cu totii bine, mai ales bebe-pufoshel, ca el e cel mai sensibil... Pupam mult de tot burtica si pe voi 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ina... m-am cutremurat!!! Citeam cuvintele tale si cu ochii mintii parca vedeam cum se desfasoara totul... Doamne, ma infior! DD v-a purtat de grija si sunteti intregi si bine. Gandurile mele se indreapta spre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata.

uauuuu.......INA am inchis forumul pana sa termin de citit postarea ta de frica sa nu fi patit ceva. sincer, mi-era FRICA sa termin de citit.

asta si pt ca acum vreo 2 saptamani am visat ca eram cu tine si cu George in masina, tu stateai pe scaunul fata dreapta si eu in spatele lui George. si dintr-o data, mi-am adus aminte ca trebuia ca merg undeva, dar nu stiam exact unde. si am inceput s va rog sa opriti masina. si voi nu vroiati, asa c aam inceput sa plang si sa strig la George "please, please, stop the car" .am coborat in fine si vroiam sa vin sa te pup pe tine si pe Pufosel. dar, cand am ajuns in fata la tine, parca numai era bebelusul in burtica, parca era inafara si nu era baietel, era fetitza !!!! si eram fff contrariata de ce nu-ti dai seama ca ai o problema cu bb-ul!!!

Multumim Lui Dumnezeu ca sunteti intregi cu totii.



Va multumesc pt sustinere in legatura cu intarcarea mea. mi-a facut bine.
problema mea era ca eu am inca lapte, doar ca renunt sa ma mai mulg si de aici si "depresia". in sensul ca ma consider EU vinovata ca-i refuz ceea ce-i mai bun pt el.
dar nu am sustinerea cui ar trebui -si anume Cristi- si mi-a fost destul de greu si lunile astea cat am stat cu pompa in mana.


cu listuta scurtata.....sincer, nu ma deranjeaza in forma in care este.

la MIRABILIS chiar m-am gandit ce o mai face ca a disparut in perioada in care Iulia avea o otita urata rau.
MARA, PITIC, ADDYA, GABITACO, HILDE, BUBAMARA, SIMONA, MELKU, LORDRA.... si lista continua....ne auziti????? mai bagati o vorba doua sa mai stim despre voi ca sunteti bine si voiosi.

ma duc sa ma epilez. numai pot sta la forum ca acum vine Vlad de la tuns si ma da la o parte. ca sa numai zic ca se trezeste maimuta mica de Alex.
aaaaa.....deja s-a trezit

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

votul meu la lista: din ce a postat ripley pt concediere, am scos cateva persoane despre care zic ca ar trebui sa ramana si a rezultat urmatoarea lista cu disparute total:
26 oct - Mirela Anca: Cristian Andrei, Cosmin, Bucuresti
31 oct - Pitic-03 (Andutzy, Atena): Tudor Dumitru si Flavia Maria (1.10.2007), Bucuresti
3 nov - Lavi: Teodor Eva(feb2003), Bucuresti
4 nov - mimi dumy(23 mai 1977): Daria Ioana, Bucuresti
7 nov - ionut7bianca: Bianca-Mihaela, Mangalia
11 nov - Dayssy: Dragos, Galati,
17 nov - anamari: Liam Edward, Alex (24.08.1993),
Lia (21.10.2004), USA-Pittsburgh
22 nov - dienutagraviduta: Luca Stefan, Bucuresti
30 nov - lordra: Dara Aletris, Bucuresti
6 dec - migabo: Bianca-Stefania, Bucuresti
8 dec - salisa (PatriciaR): Anastasia, Copenhaga, Danemarca
28 dec - ank si bb: Irene-Karina, Bucuresti
Special guest star: Pisi_si_boscu



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput