Mamici norocoase de sept-oct 2008 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by a-rose

buna dimineata, dragelor !!!
va invit la un laptic cald + un strop de cafea.
vad ca ati fost la eco, aveti vesti bune, mai putin anca, careia ii doresc tot binele si ei si carlei, DD sa le aiba in paza !
noi azi mergem la timisoara la eco 4D. am niste emotii... mi-e frica pur si simplu, nu stiu de ce. aseara am fost la concert la smokie, m-a prins ploaia, mi-a fost frig si cred ca am exagerat cu dansul. nu mi-am imaginat ca stiu atat de multe melodii de la ei. m-am gandit la julymorning.
july, o sa fie o adevarata aventura sa mergi in luna a 7 -a la concert rock. sper sa nu te fortezi prea tare... o sa te cam ia valul, am vazut eu cum a fost aseara.

fetelor, sincer va spun ca m-ar incanta niste agitate, ca ma cam ia paranoia in custodie...cred ca o sa fie cel mai lung drum deva-timisoara din cate am parcurs pana acum. sper ca Ana sa fie bine. nu ma pot gandi la altceva.
pupici
21+ Ana Maria

rose



Ma bag si eu la o cafeluta cu mult lapte

22+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Musette am fost la Pop de la inceput de cand am ramas gravida si de fiecare data mi-a zis ca e previa. Ultima oara am fost in 16 sau 17 S. Dar mi-a zis ca nu e ceva grav pentru ca ea mai urca si de abia dupa 22 de sapt (parca) se poate da un diagnistic exact de previa. Pana atunci doar constata ce vede la momentul respectiv. Si uite cum ieri Herghelegiu mi-a vazut-o altfel, deci a urcat.
Cu apasatul nu stiu ce sa zic, stiu ca la inceput ma apasa ca sa se uite si dupa chisturi sa vada cum sunt, dar ultima oara parca nu m-a mai apasat. Sau nu mai stiu eu.. Cand ma mai duc la el o sa fiu atenta si iti zic.
Oricum el le are pe ale lui si deja stiu ce o sa-mi spuna ... el vede placenta un pic mai "degradata" decat H, spune ca bebelu are retard de crestere - dar nu asta inseamna de fapt. Mi-a explicat mie o doctorita.

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Laureta ma bucur tare mult pt tine si pt bblina fara rusine e mai bine sa fie asa decat sa stea cu piciorusele lipite, insamna ca se simte bine la mami in burtica.

Sanziana tinem pumnii sa fie totul bine la dr.

22+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Buna dimineata mamici cu burtici!

Anca, ai grija mare-mare de tine si de Carla! Sunt sigura ca va fi totul bine!

Laureta si Eva, felicitari pentru bebii in grafic!

Andrea, nu te ingrijora, bebelina e o delicata, si dupa stresul prin care ai trecut, clar a vrut sa stea si ea linistita! E o fetita draguta!

A_rose, tinem pumnii strans pentru astazi! Hai cu vestile bune!!!

Va pup pe toate fara exceptie, si va doresc o zi minunata!


20+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

A rose iti tinem pumnii sa vii cu vesti bune de la eco

22+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Merci BOO.De bebe nu mi-a zis nimic cum ca nu ar fi in neregula si la masuratori a iesit exact cat avea si de la UM.Bine ca pot sa zic ca am schimbat mai mult de 5 cuvinte toata consultatia.Cand te duci la el sa-mi povestesti ce ti-a mai zis!



Mamici ce alte scutece sunt bune in afara de Pampers ca eu una nu cumpar la cat m-au secat aici!!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

23+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Merci BOO.De bebe nu mi-a zis nimic cum ca nu ar fi in neregula si la masuratori a iesit exact cat avea si de la UM.Bine ca pot sa zic ca am schimbat mai mult de 5 cuvinte toata consultatia.Cand te duci la el sa-mi povestesti ce ti-a mai zis!



Mamici ce alte scutece sunt bune in afara de Pampers ca eu una nu cumpar la cat m-au secat aici!!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

23+LUCA

POZE


eu de la cunostintele mele si nepot stiu ca foloseau Huggies(nu stiu daca am scris bine)

22+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

a_rose lasa paranoia la ghena cand pleci!
Ana!Ana!

Da lamureste-ma, cu ce anume nu esti increzatoare?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata fetelor!!! ma alatur si eu azi voua la o cafeluta mica! Ieri nu mi-a mers deloc net-ul asa ca nu am put sa va scriu.
Azi schimbam semnatura!!!! Yupeee!!!!
Si tot azi de la ora 16 avem programare la eco, unde sper eu sa vedem si ce comoara am in burtica!!!

Citesc din urma si revin!!! Pup toate gravidutzele!!!!

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">21+
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Musette aia cu masuratorile vine un pic mai tarziu dar cine stie, poate scapam ..

Si noi schimbam de azi semnatura, de azi am intrat in 24

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput