Mamici norocoase de sept-oct 2008 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Buna dimineata dragele mele!!!!
Eu sunt iar dupa o noapte chinuitoare...vad ca tusea asta nu ma lasa deloc si STODALUL mi se pare chiar apa de ploaie...cel putin la mine vad ca nu prea are mare efect. Cred ca o sa ma reprofilez pe cele babesti:muguri de brad sau patlagina.
Ancutaofff...imi pare asa de rau pentru ce ti se intampla, dar pentru ca bebelusa ta e asa de dorita si iubita eu sunt convinsa ca totul va fi bine si Dumnezeu va v-a ajuta sa treceti cu bine peste aceasta incercare.Suntem alaturi de tine si ne gandim la voi
andreea_andfelicitari pentru bebe sanatos si voios
lauretama bucur mult ca bebelina ta e bine. Ce zice Inisa de surioara ei??Cu cine nasti la Polizu...si eu tot la Polizu am nascut-o pe Maria si acum tot la Polizu voi naste
nushulicamultumesc pentru gandurile bune...sper si eu din suflet sa-mi treaca ca m-am saturat...am acusi o saptamana de cand ma chinui si frica mare nu e pentru mine...ci pentru bebe..mi-e teama sa nu-i dauneze in vreun fel
Evama bucur din suflet ca esti asa optimista si increzatoare...multi pupici speciali pentru tine si bebe Luca
Pup toate fetele si va imbratisez cu drag...sa aveti un wekend superb la fel ca vremea de afara...cica o sa avem 30°



+21+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

buna dimineata burticute dragi

Uite ca am reusit si eu sa ajung mai devreme la servici, asta doar pentru ca a trebuit sa duc masina la service dis de dimineata. Dar tot n-am apucat sa dau e cafeaua.

Anca ne rugam pentru tine si speram ca medicul sa fie bun si sa stie el ce face numai bine sa va faca .

sanziana, a-rose succes la eco azi. Sa veniti cu multe vesti bune.


18+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutzu81 spune:

`Neata!
a_rose scot eu agitatele pentru tine si bebelina , o sa fie bine , ai sa vezi [:]


a_rose si Ana Maria



sanziana bafta multa la eco!

m-am intristat foarte tare cand am citit de Anca . ma rog si eu pentru sanatatea ei si a Carlei Sa dea Dumnezeu sa fie bine !

21+ dupa UM
GA 18+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata,burtici

eu va invit la un pahar de lapte batut....
citesc cdespre bebeii din burticoasele voastre...si ma gandesc daca la 400gr si ceva e micut bebelu....al meu la 300grame...ce sa mai zicsi totusi dofotru spuse ca e normal.....poate in tara piticilor
multumesc de incurajari,mama e,intr-adevar,mai bine.speer ca azi vien terapeutul si se ridica si ea macar pe marginea patului .
va pup....
moama....si vad ca v-ati luat cireseeeeeeeeeee......vreau si ioooo......ce piata si cu cat ?
ca io am gasit numa la dorobanti acum ceva vreme cu 150ron kg

carla,21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

offf..sanatate pt Anca si bebelina ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Anca ma gandesc la tine si sunt sigura ca totul va fii bine cu tine si Carla.Intr-un fel e bine ca stai sub supraveghere si astefle lucrurile nu pot iesi decat minunat pt amandoua.Fii tare!!!

Boo
felicitari pt bebe grasun.Tu ai avut placenta previa pana acum si acum a urcat ca asa am inteles.Ah si cand mergi la Pop nu te apasa prea tare cu sonda ????????Eu una m-am si speriat!

Andreea and
offf cunosc cum e sa te stresezi in trafic,bine ca nu iesis prea des din casa ca sa nu ai surprize neplacute.Bebelusa era bine asta e tot ce conteaza acum!


Eva te-ai gandit f bine sa-ti rezervi si la Polizu,nu se stie niciodata e ne asteaopta desi nu cred ca e cazul tau dar e mai bine sa fii prevazatoare.{pup]

Fetelor apropo de asta care nasteti la clinici private mare atentie cu prematuri,ieri la curs s-a povestit o intamplare f nasoala cu o mamica care a nascut prematur la o mare clinica privata si lucrurile au luat o intorsatura tare urata.Deci atentie mare!!!!!!

Ah si dr de ieri de la curs mi-a zis ca ea nu crede ca placenta mea va mai urca:(((((si cel mai nasol ca acea graviduta care a nascut prematur de care va ziceam mai sus din cauza placentei previa a nascut asa repede.Nu pot sa va spun ca m-am inverzit si cateva ore nu am fost buna de nimic de numai stia sotul ce sa-mi zica sa ma linistesc!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

23+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Laureta si Andreea felicitari pentru bebei ce frumoase sunt vestile astea, ce-mi plac.

A-rose pentru tine special !!!



cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by nushulica

salutare gagici!!!

azi m-am plimbat o gramada chiar daca a fost caldut afara dar m-am simtit f bine...am fost si eu la piata si mi-am luat cirese ca mi-ati facut voi pofta si alte fructe(nu va zic sa nu poftiti)

kristhin promit sa nu mai zic pe forum ce gatesc sa nu poftiti...da acolo nu gasesti sa faci fasole cu ciolan?sau ma rog altceva afumat

sanziana bag si eu agitatele in priza sa aflati maine ce e bebe si sa fie asa cum vreti voi!!!

anca81 mama cat iti da tie de furca printesa asta mica da lasa ca nu mai e chiar asa de mult si o s-o tii in brate

maria2004 poate trece raceala aia insistenta si te lasa sa dormi


piolica merci ca mi-ai zis de icre chiar nu m-am gandit...uite ca raul e deja facut am mancat icre...sper sa nu patesc nimic oricum peste 2 sapt trebuie sa-mi repet analizele...da eu sunt optimista(sau sa zic altfel?) ...distractie placuta la concert!

clau nu trebuie sa raspunzi la niciun mail primit de la redoute...pe orice site faci comanda primesti un mail de confirmare a comenzii care are caracter informativ deci nu tb sa raspunzi


boo felicitari pentru buburuza grasutza din burtica!


alina multa sanatate alexutzei mici!

clau in draci ca m-am inervat si eu cu reclama afurisita la pampers scrie site-ul ala cu spatiu dupa fiecare litera ca sunt chiar curioasa

anca ma rog sa-ti fie bine si carla sa stea cumintica acolo!!!doamne ajuta sa fie bine si sa nu stai mult in spital











17+ DAVID



Ti-am dat PM si sper sa mearga, daca nu ma poti cauta pe adresa de mess care este la fel cu id-ul meu de aici.


22+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

A rose bafta la eco!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

23+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by alexa si mami

fetele, anca mi-a lasat mie si evei nr ei de tel. o sa va tinem la curent cu noutatile.
pt anca si micutza carla.

alexa simami



Neaparat sa ne tineti la curent cu starea ei si a bebelului. Eu sunt cam in aceiasi stare cu ea si chiar ma intereseaza ce se intampla, Oricum sper sa ne aduceti vesti bune.


22+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput