Mamici norocoase sept-oct .2008 cap. 55

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Andy cred ca te insotesc si eu la somn dupa masa ca mie mi se inchid ochii de acum

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

merci de raspunsuri, si eu sper sa fie OK si sa nu fie vorba de un retard de crestere.
mai ales ca am citit ca aceste chestii sint in cazul fumotoarelor, toxicomanelor, alcoolicelor si doamne fereste, ca nu am baut/fumat nimic....

fetita era o dulce, i-am ascultat inimiora, facea tumbe, i-am vazut toate organele, piciorusele, minutele... inghitea lichid amniotic, dupa care degetelul... era o simpatica. Si eu si sotul meu eram topiti, insa l-am lasat pe doctor sa masoare bine totul. a fost simpatic, eu m-am dus si i-am spus ca vreau sa vad tot, sa ascult inima, sa vad toate organele, sa-mi spuna cum e placenta, cordonul... iar el zimbea la mine si-mi spunea OK, cum vreti... dar pe ton de gluma, ca si cum ar fi facut asta pentru ca-i ceream. dupa aceea m-am prins si i-am spus, ok, scuze va las.... nu va invat ce aveti de facut! a inceput sa rida! e un tip super tinar, iar specializarea lui este in ecografie fetala.

il stie pe doctorul meu, mi-a zis ca e un doctor foarte bun, si ca-mi sugereaza peste 2 saptamini sa-mi refaca doctorul meu masuratorile. eu vineri vorbesc cu doctorul meu, sper sa fie bine.

trebuie sa intru intr-o sedinta, va scriu cind ma intorc...


23+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Piolica cand vad cat de entuziasmata ai esti dupa eco deabia astept sa o fac si eu, mai ales ca e prima eco de morfologie.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Piolica stai linistita fiecare bebe are propiul lui ritm de crestere,eu una nu cred ca e cazul de retard de crestere.Si la mine la unele eco Luca iese ba mai mare ,ba mai mic,depinde mult si de masuratoarea facuta de dr.Stai linistita si fii optimista in continuare!Felicitari pt fetita!!!!!!!!!!!!!!!


Acum sa vad si eu cu ce vesti vin de la eco.....

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

clau_geo chiar nu ma supar...poate dormim mai bine doua gravidutze decat una singura
piolica ma bucur ca fetita este bine si miscareata!!!! bravooooo!!!!! nu iti face griji in privinta masuratorilor....poate bebelina isi face ea ritmul propriu de crestere...si oricum daca era ceva in neregula cu siguranta dr. ar fi zis ceva

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">20+
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

pup de la targul iesilor.

Multumesc mult tuturor care mi-au sarit in ajutor cu albumul foto. Mi-am cam prins urechile, recunosc. Dar,am reusit (cred) sa incarc si eu o foto, de control. Sa-mi spuneti voi daca e ok. Daca da mai pun vreo doua- trei

Piolica, eu nu pot sa-mi dau cu parerea ca nu am o sarcina asa de avansata. Dar vad ca fetele te linistesc, zic sa stai linistita ca e OK.

Apropos de uleiuri. Eu mi-am luat baby johnson -ulei. Credeti ca e bun sau sa trec totusi pe specializate.



Eu, iepurica 16+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Neata dragutele Mosului, va pup pe toate!

Piolica, felicitari pentru bebelina jucausa si sanatoasa! Nu trebuie sa te ingrijorezi, copilasii nostri cresc in salturi! Chiar nu te mai stresa!

Felicic, felcitari pentru rezultatele de la TT!

Claudinna, esti o frumosa, mamico, si ai o burticuta mare si frumoasa, dar intrii cam rarut pe la odisee! Te-ai suparat pe cineva?

Musette, bafta mult-multa! Tin pumnii cat pot eu de strans.

Va pup pe toate si va doresc o zi excelenta!

20+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Bafta Musette

Iepurila, ce pisoi scump ai Hai, pune-ne si poze cu burtica!

O burtica mititica

23+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

felicic ti-a iesit bine TT...bravo!!!! in legatura cu trisomia 21 sa stii ca mie mi-au facut-o la DT...acuma cred ca depinde de fiecare laborator

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">20+
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Musette bafta mare azi la dr

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">20+
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput