Mamici norocoase sept-oct .2008 cap. 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

CD27, am tot vrut sa te intreb dar am uitat, ai rezolvat ceva cu serviciul? Sunt de acord sa lucrezi de acasa sau trebuie sa mergi la birou?

Reclama la Pampers S U C K S! No offense, dar mie imi blocheaza calculatorul si trebuie sa dau refresh la fiecare postare.

O burtica mititica

23+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

multumesc,anca,...oricum....si ca eu sunt mica sipitica.....ar putea sa fie o explicatie,nu?
desi sotu meu ....e inca o data cat minedar daca e baiat.....seaman cu mine.,..nu.?
adik...cret si pitic.....
mereu imi tachinez soata si-i spun ca prefer un baiat mic si pitic ca mine...decat o fetita inalta,cu ochelari si chelie precum el
ma duc sa ma cantaresc....si revin sa va spun....oricum..deja ma simt ca o gogoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Neata,
gata am venit cu vestile... si bune si mai piutin bune, insa eu ma mentin optimista.
Bune, este o fetitza, totul este OK, a masurat doctorul tot, tot si este OK, mai putin o chestie. Dupa BPD copilul ar avea 21 de saptamini si nu 23. Dupa toate celelalte masuratori ar avea 22 sapt si 3 zile, ceea ce ar fi OK.
Insa m-a speriat chestia cu 21 de saptamini dupa BPD, mai ales ca aceasta masuratoare arata virsta gestationala cu o precizie destul de mare. Va trebui sa refac aceste masuratori in 2 saptamini si sa vedem daca intr-adevar este vorba de un retard de crestere uterin sau este altceva...
sint putin bulversata, am citit tot felul de chestii, unele m-au infricosat, altele mi-au dat sperante. Se pare ca un copil mare la 20 sapt si unul mic la 22, va fi trecut cu 21 de sapt. Eu tot cred ca e vorba de o fetita mica, care are 23 de sapt... Chestia e ca eu am facut IA, deci stiu exact ce virsta gestationala am.

Idei?????

23+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Ratonelu, mi-ar placea ca piticuta mea sa semene cu sotul meu, e brunet cu un par des, des si cu ochi albastri El e frumosul in familie

O burtica mititica

23+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

piolica,am citit ce-ai scris.....dasr nu stu ce sa zic....n-am rez de la morofologie la mine....sa vad ce scrie .....ca m-as da si eu cu parerea....poate totusi...e doar micuta ..si atat?
sa speram....
pup,bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata fetelor! Offff nu prea am dormit deloc bine!!! Sper sa recuperez azi la amiaza cu un somnic mic
piolica te asteptam cu vestile bune
ratonelu sa stii ca bebeii nu cresc toti la felsi mai ales ca ei in unele saptamani cresc mai mult si in altele cresc mai putin...e absolut normal asa ca nu iti face griji
bitzabafta mare azi la dr
Pup toate gravidutzele fara exceptie!!!!

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">20+
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Piolica, la masuratorile facute in saptamana 19+5 zile, Carla avea BPD-ul corespunzator saptamanii 18. Dar la ultima eco, s-au corelat bine. Nu cred ca e nici o problema, ritmul de crestere difera mult de la bebe la bebe. Stai linistita Spune-ne ce facea micuta la eco, dadea din manute si picioruse?

O burtica mititica

23+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

piolica diferenta este totusi mica. IA sau nu mai depinde si de ritmul de dezvoltare al copilului. Eu zic sa stai linistita macar pana la urmatoarea ecografie.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Piolica eu zic sa n iti faci griji ca bb se dezvol a diferit de la saptamana la saptamna,

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

piolica felicitari pentru fetita!!! nu te stresa cu masuratrile vorba ta poate e o domnisorica finuta care isi mentine silueta

ratonelu ma bucur ca ati trecut de operatia mamei cu bebe la fel lasa-l ca poate iti seamna tie si de asta e mai mititel...plus ca bebeii nu cresc toti la fel...uite al meu la ultima eco a zis ca are 140g si pe site-uri am citit ca normal pt varsta lui ar fi 160g...asa si???lasa-l ca recupereaza el





17+ DAVID

Mergi la inceput