Mamici de Noiembrie-Decembrie (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Alina_27, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.Fruntea sus, o sa-ti dea Dumnezeu un bebe sanatos cat mai repede.
Maryb, ma bucur ca te-ai hotarar sa revi la noi.Tinem pumnii pentru rezultatul de astazi.
Alexa1983, felicitari pentru baietel!
Mamiseli multumesc, m-ai mai linistit un pic, dar mor pe oamenii astia care se cred destepti si isi dau cu presupusul asa aiurea.Se uita la mine ca la masini straine ca, cum sa slabesc daca in sarcina toata lumea se ingrasa....nu-i mai suport.
Incerc sa fiu calma astea 3-4 ore cat le stau la birou si sa nu bag in seama ce spun ei.


Ramo 9+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

quote:
Originally posted by Otiliav
Bravegirl, unde in Bucuresti este casuta voastra. Cumva un cartier de vile din Pipera? Ca si noi visam dar ramanem cu visul deocamdata, iar banci nu stim sa spargem . Cam cat v-a costat pana acum? Noi ne-am tot uitat de paste si inca suspinam ca bani indeajuns nu avem, speram ca macar in citiva ani sa luam un teren.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

10+ BB2




Da, in Pipera. La intersectia soselei Pipera-Tunari cu Erou Iancu Nicolae, daca te uiti in camp, se vede un palc de case. Acolo stam noi. Este un cartier micut de 40 de case, construit de o firma din Targu Mures.Despre costuri, daca vrei iti trimit PM.

==========
Corina 10+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alexa-felicitari pt flacau!
Loren@-felicitari pt test!
Maryb-tinem pumnii sa iasa si la tine testul bine.
Diana-asteptam vesti de la tine.
Ramo-stai linistita ca bebe e bine. Si eu am slabit, desi incerc sa mananc. Si sa stii ca nici eu nu suport carnea, dar un gratar mai gust. Mirosul gratarului ma face sa nu-mi fie greata cand vad carnea. Aseara la ora 23.30 mancam un mic si am luat si 2 guri dint-o bucata de carne. Tot e ceva, avand in vedere ca nu am pus gura pe carne zilele astea.

==========
Corina 10+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Buna, fetelor! Eu am lipsit o perioada dar acum vin cu vesti frumoase. Daca la 7 sapt mi s-a gasit un hematom si eram speriata acum la 11 sapt a fost foarte emotionant. L-am vazut pe bebe care se misca, dadea din maini si picioare, isi misca capul, ce mai... desi sunt la a doua sarcina si stiu cum e, aproape ca mi-au dat lacrimile. Hematomul s-a absorbit si suntem si noi mai relaxati. Markerul acela pt sindrom down este bun (0,9) si iarasa ne-am luat o piatra de pe inima. Doresc tuturor mamicilor de aici sa fie la fel de fericiti cum suntem noi acum dupa vestile bune. Dumnezeu are grija de fiecare. Am citit despre multe probleme in sarcina, sa speram ca totul va fi bine pana la urma. Sanatate maxima voua si bebeilor!

Mona, mami de Antonia (22.06.2004) si bb2 pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Monaraus- ma bucur sa aud asa vesti bune!

==========
Corina 10+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Si eleramo, sa stii ca la 13 sapt se poate vedea sexul copilului daca exista o aparatura performanta. Bineinteles ca nu poate fi nimic sigur dar se poate, asa mi-a zis mie dr. Noi am fost ieri si am facut ingtravaginala (am 11 sapt) si s-a vazut clar ceva intre picioare, iar dr a zis sa luam in calcul ca sunt sanse mari sa fie baiat... Sa ne spui ce ai vazut!

Mona, mami de Antonia (22.06.2004) si bb2 pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

neata fetelor!

lorena, stai linistita. Stii ca eu acum o sapt am cazut pe strada, am facut eco si bb nu a avut nimic.Felicitari pt TT!! Ma bucur din suflet ca e totul bine.

maryb, poate primim azi si vestile tale de la TT.

Mi-am facut si eu poze cu burtica, o sa incerc sa le pun si eu.
Azi de dimineata cand am dus-o pe fetita la gradi, inainte sa intre in clasa m-a pupat, ca de obicei, si mi-a pupat burtica si mi-a zis "de azi o sa-l pup si pe fratiorul sau pe surioara mea pt ca a crescut si ma aduce zilnic la gradi"

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am facut 11 saptamani!!!

==========
Corina 11+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Monaraus felicitari pentru bb ok si hematom retras!
Brie stiu ca ai cazut..bine ca bb e ok, dar pe mine ma bateau niste ginduri horor aseara..ca daca i-a spart capul lui bb; daca l-a desfigurat..off ce nebuna sunt, scuze!

Bianca Andreea
Larisa Iris14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Brie,tare de tot fetita ta!
Bravegirl, felicitari, ati crescut!

Ramo 9+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput