Mamici de Noiembrie-Decembrie (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Otilia am sunat la Emilia Irza, ii spune IOMC acum, au si pagina de net, trebuie sa iei un formular de la ei pe care il completeaza medicul ginecolog apoi se merge la ei cu formularul asta completat si fac testul de sange si interpretarea rezultatelor. E gratuit. Nu trebuie programare.

Pt toxoplasmoza, listeria si ce mai era in complexul Torch, am sunat la Institutul Matei Bals trebuie trimitere de la medicul de familie si sunt gratuite. Recoltarea se face de luni pana vineri de la 8 la 13 si este si medic acolo pt consult. Nu trebuie programare.

Mihaela 12+
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

neata !!!

multumesc tuturor pentru urari si pentru aprecierile la adresa burticii mele....eu sunt foarte mandra de ea.

alexa, felicitari pentru baietel, mai ales ca baietel iti doreai.
loren, inca nu am primit rezultatul la TT. Sper sa-l primesc azi.
dar cum se interpreteaza, ca la fiecare risc ai 2 valori, adica uite de ex Risc Triplu Test 1/2979 1/385, adica la tine riscul de trisomie 21 este 1/2979 ??? eu asa inteleg....
brie, avem jeans la fel ??? misto !!!





maryb 15+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

'neata fetelor,

N-am mai intrat de ieri de la pranz de cand m-am dus acasa, n-am fost in stare.Am mancat un castron cu capsuni si m-am culcat, m-am trezit peste 3 ore cu ameteala si foame.M-am tinut de pereti si mi-am facut paine prajita, am luat 2 iaurturi din frigider si m-am pus in pat sa pap.Ete bravo...am papat 3 felii de paine cu jumatate de iaurt.Vine sotul seara cu mere si banane si compot.Imi pune compot, pap si mai ia greata si mai rau...incerc sa vomit ....degeaba...apoi o foameeee...am papat o banana.Si ca sa fie si mai bine, pana m-am culcat m-am dus la toaleta de 2 ori, deranjata la stomac (combinatia capsuni, iaurt, compot).M-am fortat ieri toata ziua sa beau apa plata cu lamaie si am luat si Elevit.M-am cantarit, ieri aveam 50, 500 kg de la 51,700 saptamana trecuta.Aseara am fiert cartofi dar n-am putut sa-i pap, m-am trezit dimineata pe la 6 cu foame si am ciugulit un pic si acum ma lupt cu un mar.Sunt foarte ingrijorata, mai am si 2 colegi in varsta la birou, care se cred destepti, ca au avut neveste si fete gravide si ma baga in boala....ca daca nu mananc pierd sarcina.Cica sa mananc gratare, dar eu nu pot nici sa vad carnea...bleah.
Fug sa citesc ce ati scris de ieri ....revin...

Ramo 9+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimi burtici!!!

Alexa - felicitari pt "putzulica"
Otilia - mi-e destul de greu, la 1 an si 7luni e argintul viu si prin casa si pe afara, trebuie sa-l urc pe tobogan, sa-l dau in leagan, sa ma tin dupa el, sa-l urc 4 etaje aproape in brate...tot ceea ce sper e ca BBlina sa ma inteleaga si sa fie cumintica...
Loren - e greu cu bebeii astia mari, si al meu de vreo 2 ori cand i-am schimbat pampersul mi-a tras vreo 2 cacaie direct in burtik...asta e...probabil ca cel de-al doilea copil va trebui sa inteleaga care e sefu' in zona

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 8+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Maryb prima valoare este riscul calculat si a doua este riscul standard
Risc Triplu Test riscul meu este de 1/2979, iar riscul standard e de 1/385
Risc Defect Tub Neural riscul meu este de 1/2769, iar riscul standard e de 1/1000
Risc Trisomie 18 riscul meu este de <1/10000, iar riscul standard e de 1/3000
Principalul este ca ei zic ca este NEGATIV..Nasei Biei care a nascut o fetita sanatoasa, i-a iesit RISC CRESCUT PENTRU TRISOMIA 18...ceva de 1/200 si ceva si a facut amnio...fetita perfect sanatoasa!
Alexutza, deci nu sunt singura care si-a luat picioare in burta..off..ei nu vor, dar uite ca totusi o comit...

Bianca Andreea
Larisa Iris14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

loren, scuze, am citit mai bine si apoi am inteles....deci tu stai bine.

maryb 15+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

quote:
Originally posted by Ramo2007

'neata fetelor,

N-am mai intrat de ieri de la pranz de cand m-am dus acasa, n-am fost in stare.Am mancat un castron cu capsuni si m-am culcat, m-am trezit peste 3 ore cu ameteala si foame.M-am tinut de pereti si mi-am facut paine prajita, am luat 2 iaurturi din frigider si m-am pus in pat sa pap.Ete bravo...am papat 3 felii de paine cu jumatate de iaurt.Vine sotul seara cu mere si banane si compot.Imi pune compot, pap si mai ia greata si mai rau...incerc sa vomit ....degeaba...apoi o foameeee...am papat o banana.Si ca sa fie si mai bine, pana m-am culcat m-am dus la toaleta de 2 ori, deranjata la stomac (combinatia capsuni, iaurt, compot).M-am fortat ieri toata ziua sa beau apa plata cu lamaie si am luat si Elevit.M-am cantarit, ieri aveam 50, 500 kg de la 51,700 saptamana trecuta.Aseara am fiert cartofi dar n-am putut sa-i pap, m-am trezit dimineata pe la 6 cu foame si am ciugulit un pic si acum ma lupt cu un mar.Sunt foarte ingrijorata, mai am si 2 colegi in varsta la birou, care se cred destepti, ca au avut neveste si fete gravide si ma baga in boala....ca daca nu mananc pierd sarcina.Cica sa mananc gratare, dar eu nu pot nici sa vad carnea...bleah.
Fug sa citesc ce ati scris de ieri ....revin...

Ramo 9+

Puiutul meu scump






Nu mai baga in seama toti idiotii!!! Stiu ei pe naiba. Din cate vad esti la 9 saptamani, inca nu ai trecut de trimestrulcu greturi. Mama mea mereu imi zice ca trec greturile cand simti tu ca misca bebe adica pe la 4 luni si jumatate(valabil la prima sarcina). Nu vreau sa te sperii dar sunt femei care raman cu greata si voma toata sarcina pt ca asa e organismul lor. Nasa mea de cununie spunea ca la prima sarcina i-a fost foarte rau toate 9 luni si n-a mancat decat bors de cartofi. Era singura mancare pe care o suporta. Si are un baiat ffff sanatos si care s-a nascut la termen si cu destule KG (3 si ceva parca). Ti-am povestit toate astea ca sa intelegi ca nu se intampla nimic cu BB daca nu poti sa mananci carne sau altele. Incearca paine prajita, o supa usoara sau ciorbita mai acra, fructe de care ai pofta, rosii sau castraveti cu branza etc. Bebe ia din organismul tau tot ce are nevoie ca sa creasca. Tu esti cea care trebuie sa completezi pt tine rezervele de minerale si vitamine in timpul si dupa sarcina. Sper ca te-am mai linistit un pic, daca nu, mai incerc in alt mesaj

Mihaela 12+
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Alexa felicitari pt baietel. Inca un baietel la noi la odisee.

Mihaela 12+
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Am uitat....batranetile astea..uff

Maryb - bine ai revenit, ma gandeam eu ca nu ne vei parasi!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina 8+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Otilia multumesc. Ma bucur ca ti-au placut pozele. Sa stii ca nu suntem chiar asa tineri. In 2-3 ani facem amandoi 30.

Mihaela 12+
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput