Strumfi de iulie-august 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Monicabo, inca nu i-am luat tricicleta, dar e cazul sa ne grabim pt ca Iepurasul Duracell nu prea mai sta in carucior; vreau cum a descris-o SImo, m-am uitat pe siteri si am citit si un subiect pe DC aici, si cred ca o sa-i iau Biemme; e 250 lei si arata bine, zic eu.

Petra(Aylin) , macar Filip doarme ziua de 2 ori cate 1ora1/2, chiar si 2; eu sunt cam disperata ca el nu era asa. In fine, azi-noapte a fost mai ok, s-a trezit o data pe la 23.30 si apoi la 03.00- cand l-am gasit kklit si apoi, minune- la 08.00!!! ma intreb acum daca isi face efectul siropelul Calma Baby.. DIn pc meu de vedere, tu esti una din mamele chinuite rauuu, la cate am citit eu de Alma de cand s-a nascut! sper sa se regleze si ea pe ce creste.



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)



Filip la 10 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/8.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Eu i-am luat tricicleta de la baby care...e 150 de lei..plastic, ce-i drept...dar is satula sa iau scumpe si sa nu le folosesc decat de cateva ori....asa am zis si cu scaunul de masina, am luat primii pasi, ca eram sigura ca o sa stea cat cioara-n par...si surpriza....sta! Deci ii plac astea mai ieftine

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Simo, ti-am citit povestea nasterii si m-a impresionat si am admirat si baietelul temerar in poze. Cu ale cuvinte, in seara asta m-am luat de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:



Am revenit si noi prin zona. fetele si strumfeii.

Am citit din doi in trei dar din ce imi aduc aminte. Cu taiatul unghiutelor nu avem probleme. I le tai in somn - dupa baita ii dau biberonul de seara, il las sa adoarma la mine in brate si cand se intampla asta vine taica-su si ii casapeste unghiutele. Deocamdata functioneaza.
Tricicleta nu i-am luat inca si nu mi-am pus deocamdata problema sa ii iau pentru ca inca sta in carucior.
mamiCamelia multumesc si eu pentru sfaturi. Trebuie sa ii iau si eu zilele astea mergatori ca mai nou, in parc, vrea la plimbare pe jos, pe alee, prin iarba. Asa ca sfaturile tale au venit la tzanc.

Uffff, nu mai stiu ce am citit si ce vroiam sa zic.

Aaaa, intreb si eu ca Petra: avem voie sa le dam usturoi la strumfi? Ca eu i-am facut astazi niste carnita cu sos de rosii si ar fi mers si un strop mic mic mic de usturoi. Da' n-am stiut daca am voie sau nu asa ca nu i-am pus.

Maine mergem si noi la controlul de 9 luni, chiar daca o saptamana mai tarziu, sa ii faca dna doctor un control tehnic copilului.

Acum chiar ca nu mai stiu ce mai vroiam sa zic. Mai bine ma duc la somnic. Somn usor tuturor.


Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata

ce soare a afara, o minune ... azi merg cu Mara sa-i fac poze pentru pasaport , tocmai am facut rezervarile pentru vacanta (inca nu plecam, doar gandul ne zboara la mare si nisip )

ieri a facut si Mara cunostinta cu nisipul, la noi in gradina, e bun, dar mai mult ii placeau pietricelele, intr-o fractiune de secunda erau in gurita ... i-a placut si trifoiasul dar inca nu a gasit nici unul cu 4 foi

intrebati aici de usturoi, nu stiu daca se poate da deja la copii, eu i-am pus putin in spanac si nu a facut nazuri, cred ca era obisnuita cu gustul pentru ca eu am mai mancat cate un mujdei si cand alaptam




noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Fetelor, sunt foarte fericita!
Examenul de ieri a fost un succes si azi sunt in mod aproape oficial (ca autorizatia mi se da abia peste o luna) diriginte de santier autorizat pentru lucrari hidrotehnice categoria C.
Nu am inca idee cum o sa contractez lucrari, pentru ca e ffff dificil din cauza birocratiei si a coruptiei, dar sper sa ma lamuresc eu cumva. Asta e pasul urmator, acum ma bucur de euforia mea si valsez printre nori de bucurie ca am adaugat ceva la cv, fara pile si relatii, doar cu ce am invatat eu si mai ales in perioada asta in care ma "lupt" cu un bebe scump si insomniac.
Va rog sa ma scuzati, sunt prea fericita.
Nu stiu cu ce sa va fac cinste....

http://community.webshots.com/album/563399852yMIlTW?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

felicitari xerxe, multumim de cinste

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Cafeluta la toata lumea, dulce si tare
Fug sa citesc din urma...

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by cafera

Simo, ti-am citit povestea nasterii si m-a impresionat si am admirat si baietelul temerar in poze. Cu ale cuvinte, in seara asta m-am luat de voi.

Mamica de printese



Ms...adevarul ca recititnd-o acum, multe lucruri ma fac sa rad...amintitrea unor reactii de ale mele.......dar ce zi minunata am trait!

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetelor,


Am venit si noi sa bem cafeaua cu voi. Lia multam de cafea.

Despre noi nu am multe noutati dar acum dorm toata noaptea. Catarina adoarme singurica. Si eu sunt fresh si super multumita.
DE mancat mananca bine. Mai avem 2 saptamani si incepe sa mearga la dadaca.
Am bulevardat mult ca vremea e frumoasa asa ca nu vrem sa stam in casa.
Sa aveti o zi buna


stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput