tricicleta?

tricicleta? | Autor: doradora

Link direct la acest mesaj

buna
as vrea sa comand de la quelle o tricicleta hauck, e rosie, la 1700.000. problema e ca nu imi spune niciunde cat de inalt e manerul. noi mai avem o tricicleta, de plastic, care, desi are manerul telescopic, e f jos chiar si cand e in varianta maxima. ma doare rau spatele, nu o pot manevra. daca eu, la 1,68 cm nu o pot impinge, e cu atat mai greu e pt sotul meu, care are peste 1,80.
are cineva tricicleta aceasta? daca da, imi puteti spune cat de inalt e manerul? multumesc mult.

chris + alexandra

bebeii nostri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Eu am. E destul de inalt. Eu am 167 cm si mana imi sta indoita din cot pe maner. Eu insa am alte motive de nemultumire referitor la ea: se manevreaza tare greu. Butonasul ala care tine manerul in pozitie fixa permite in joc si vei avea de luptat sa mentii tricicleta dreapta, daca lasi butonul liber cat timp copilul e mic si nu stie sa mentina directia din ghidon e un chin...
Fiu-miu nu reuseste sa mearga cu ea desi are 4 ani ptr ca nu prea are aderenta pe beton.
Deci daca o vrei doar asa ptr dus in parc cu masina scos tricicleta si plimbat copilul acolo merge, dar daca o vrei ca inlocuitor ptr caruciorul sport eu nu o recomand. Acum daca ar fi s-o iau iara sigur nu as lua-o. Mai bine un Berchet.

S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Chris - si noi avem aceeasi tricicleta.
E inalt manerul - e ok si pentru sotul tau - al meu are la fel si o conduce usor.
Aceleasi probleme descrise de DianaR pot spune si eu ca le avem si noi.

in plus
- butonul din fata l-am "dres" cu un scotch gros
- daca lasam libere pedalele - avem si un scartait super fain - ceea ce pe plastic nu ai cum sa-l faci sa dispara
- in bara metalica pe care sta scaunelul este gresit data gaura - deci este stramba - ceea ce afecteaza pozitia scaunului si-mi sta copila stramb in tricicleta - si pe asta am dres-o la un mester.

inainte de a ma apuca sa mesteresc tricicleta am sunat la ei sa intreb de garantie - eventual sa mi-o poata schimba cu una mai putin defectuoasa.

- NU ARE GARANTIE!
- eventual imi pot returna banii - insa costurile trimiterii tricicletei inapoi le suport tot eu.
- nu mai au triciclete pe stoc.

deci - eu zic ca nu ai pentru ce sa te mai zbati din moment ce nu mai sunt pe stoc. Eventual suna sa intrebi si tu.Stiu asta deja din doua surse.
Am mai vazut asemenea triciclete la MiniBlue - insa costa 380 lei.

Noi am decis sa nu o dam inapoi - la acest pret nu iau o alta nici macar la 80% calitate cat are asta. Asa ca am dus-o la un mester - si am carpicit-o a.i. sa fim cat de cat multumiti de ea.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Miro, cum ati dres butonul din fata? Poti sa-i faci o poza?
Scartaitul la noi nu-i f pronuntat si nici scaunul stramb, dar butonul ala din fata chiar ma enerveaza!

S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna
Vreau sa va intreb daca poate fi utilizata si pt un copil de 11 luni. Eu nu imi dau seama daca are tavita pt picioare fiindca bebe nu o sa poata sa se sprijine pe pedale. As vrea si eu o tricicleta pt bebe dar care sa inlocuiasca carutul sport. Imi puteti recomanda ceva?
Va pup

Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

va multumesc mult de raspunsuri. nu-mi vine sa cred ce inspirata am fost sa intreb mai inainte de a comanda!

referitor la produsele hauck, eu am ajuns la o concluzie, si anume ca ori sunt ieftine si proaste (geanta de la carut, carutul sport), fie sunt scumpe si bune(geanta nr 3 de bebe, cu termos, 2,5 milioane- mi se pare cam multicel pt o geanta, dar tinand cont cat am dat pe celelalte la un loc...)

sfatul meu pt mamicile care cumpara prima data tricicleta copiilor: daca au posibilitatea, sa o ia din start ceva mai scumpa,pt ca altfel patesc ca mine-e inutilizabila, sau, in cel mai bun caz, f f f greu manevrabila si se lasa cu dureri de spate, sau ca miro si diana-peticeli peste peticeli. sincer, mi se parea un moft sa ii cumperi copilului o tricicleta de 5 milioane, dar m-am convins ca m-am inselat. plus ca acum ii voi cauta ceva mai ieftin, pe la vreo 3-4 milioane, ca deja am investit in chinezarie 2 milioane, si per total ies tot acolo, sau chiar in pierdere. ma gandesc, si sper sa nu ma insel, ca de pe la 3 ani ii pot lua deja bicicleta, cu roti ajutatoare, stiti voi cum, si deci tricicleta pe care o voi achizitiona nu va fi folosita f mult timp.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Pana la urma, cine a cumparat o tricicleta la pret...mediu..adica 300 - 350 RON si este multumit de ea. Edi are aproape 1 an jumate, si caut de ceva vreme. La Kidex si Babyexpo n-am vazut nimic. De pe site-uri n-am curaj sa cumpar, pana nu vad produsul. In Hypermarketuri nu-s , sau sunt numai impuscaturi. La Miniblu, in Feeria, n-au niciodata nimic pe stoc. Deci? de unde luam tricicleta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

brr, ce scoruri!
la noi o tricicleta e cam 30-35€ da nu ma intrebati ce firma - cam toate sunt asa.
insa aveau rotile din plastic cred ca toate, e bine?
si noi ne gandeam sa ii luam trici la vara.

http://www.babyclub.be/BabyClub/VragenOuders/Ontspanning/Fietsen.htm
cam asa arata o trici aici, voi tot de astea vorbiti?
Alra, link-ul pe care l-ai pus era incredibil de lung, latise pagina foarte mult si oricum nu arata nici o imagine. Am incercat sa il ascund sub cuvant si nu a mers. Am pus alt link de la babyclub.de daca nu este bun ca nu ma pricep la germana pune tu altul dar...mai scurt:)). Oana_B.

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Pai...eu am drum la Bruxelles in mai. As lua una de acolo, macar cu 100 EUR sa fie ceva ca lumea. Poti sa-mi recomanzi vreun magazin. Vreun site-ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

deborah, ti-am vazut intrebarea si la praline dar nu stiu sa iti raspund caci eu stau departe de brux si am alte magazine in zona. si magazinele de jucarii pe care le stiu eu pe aici nu prea au site-uri

trici gasesti in orice magazin de jucarii. poate iti raspuns celelalte fete din brux despre magazine de jucarii si cum ajungi la ele.

eu triciclete mai scumpe de 40-45€ nu am vazut, poate vorbim despre altceva. ai vazut poza trimisa de mine? da copy la link si paste in explorer

na, ca gasi una pe un site, uite si magazinul - e un lant mare "bart smit" http://www.bartsmit.com/shop/productDetail.php?menuID=11&productID=66166

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Eu am vazut in Carrefour in Cluj triciclete Berchet, nu m-am uitat la model si pret dar oricum din ce am vazut is cele mai faine.

Alra uite ici e tricicleta hauk: http://www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=45&cod_produs=679

Triciclete mai de "firma' gasiti la noi Biemme (mie nu-mi plac), Berchet, puky, ketler etc. Numai bani sa aveti.



S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput