tricicleta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

mersi DianaR, e ca astea de le stiu eu de aici - tot cu roti de plastic, da astea sunt 35€ mai!

aici sunt diverse modele si culori toate la fel ca idee.

auziti, fi-mea la vara o sa aiba 2.5 ani, credeti ca poate da la pedale sau sa mai astept 1 an?

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Zau ca ma bate gandul sa o iau de la voi...cu acelasi buget, pun mana pe un super vehicul :). Cum e cu transportul pe avion, ce restrictii sunt? ca eu pana acum n-am avut decat valiza, ce se intampla cu o tricicleta oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

off topic:

quote:
Originally posted by chris80
referitor la produsele hauck, eu am ajuns la o concluzie, si anume ca ori sunt ieftine si proaste (geanta de la carut, carutul sport),


Subscriu in totalitate. Carutul Hauck sport (cu 3 roti) e cel mai prost din cate am avut. I s-au stricat cauciucurile (anvelope sparte, s-au destramat de-a dreptul!!!) dupa nici un an de folosire.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

eu am luat tricita ketler cu roti de cauciuc, super buna dar din germania, la jumatate de pret fata de cel din romania. a fost 108 eur dar e super: sa si ghidon reglabil pe inaltime, pedalele nu se misca decat daca sunt actionate de copil, ghidonul se poate fixa fff simplu, manerul pt impins reglabil si el pe lungime, implicit inaltime.

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

nu stiu cum e cu tricicleta la avion, dar stiu cum e cu patutul pliant, care a ramas fara fermoar la husa si cu picioarele cam strambe. nu stiu daca are importanta, era cursa interna, nu externa.

ma gandesc daca nu o fi ceva mai sigur sa pui pe autocar pachetul, asta daca destinatia e in europa.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Autor: magghyc
Subiect: De unde ii iau tricicleta?? (Buc.)
Trimis la: 22/04/2008 11:38:17
Mesaj:


Buna,
Sunt din Bucuresti, pustiul meu face in curand 2 ani si vreau sa ii iau tricicleta sau masinuta cu pedale..
Deja cautarile prin maagzine m-au disperat - el e mic de inaltime, ne trebuie o tricicleta mica, sa ajunga la pedale, daca se poate cu batz ca sa il mai impingem cand e cazul...(tine neaparat sa pedaleze, nu accepta sa stea doar pe ea).

In plus, fiecare magazin in care intram cu el "de proba" se soldeaza cu urlete - e inebunit dupa triciclete si masinutze si cand il iau de acolo imi plange 1 ora cu sughituri. Deja ma simt mama sadica ca il iau dupa mine in cautarile astea..dar cum altfel sa vad daca ajunge la pedale???

La cora/carefour gasesc numai tampenii din plastic si mari pt el - nu ajunge la pedale, am mai incercat diverse magazine dar nimic ok.
Sunt dispusa sa dau pe obiect in jur de 250 de lei - nu stiu cat de realista e suma pt o tricicleta de calitate...
Daca stie cineva vreun magazin in care sa am muuulte modele de tricilete, in asa fel incat copilul sa isi gaseasc una ok si sa plecam cu el fericit si nu urland, v-as fi recunoscatoare...


Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

bebe Sara


Raspunsuri:



--------------------------------------------------------------------------------


Autor: ingridnen
Raspuns la: 22/04/2008 13:51:29
Mesaj:

Noi am luat acum cativa ani de pe Mosilor, era un magazin cu biciclete si triciclere Kettler. A fost super-buna, si-a meritat toti banii

Ingrid si Cristi 5 ani si 1 luna


--------------------------------------------------------------------------------


Autor: dana d
Raspuns la: 22/04/2008 14:56:53
Mesaj:

Noi avem o tricicleta foarte buna cu cadru metalic si scaun mare, comod. Nu stiu daca e destul de mica dar pot sa ti-o dau.
Vroiam sa o dau cuiva care nu-si permite si sa ma aleg cu satisfactia ca am facut o bucurie unul copil sarac. Daca nu sunteti "un copil sarac" v-o dau cu rugamintea sa faceti dumneavoastra o bucurie cuiva care nu-si permite, adica sa dati altceva unui amarat.
Suna aiurea?

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de alecxa


Buna
Sunt in cautare de tricicleta pentru baietelul meu de 1 an si 4 luni. Am gasit una de la Biemme. Are cineva, sunteti multumiti?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Avem noi, n-am fost multumiti de ea, am dat anul trecut 2,2 mil pe ea si acum e suie, adica roata din fatza sta aplecata pe-o parte. In plus face un zgomot INFIORATOR pt ca are rotile din plastic. De asemenea copilul nu a putut invata sa pedaleze pe ea, vorbesc de copil de 2,8 ani, nu era chip, nu se urnea neimpinsa, am suit pe ea si copil care stia sa pedaleze si nu a reusit. Pe una cu roti de cauciuc (kettler, e adevarat) a invatat sa mearga in aceeasi zi in care i-am luat-o. Pe Biemme nu poate merge nici acum, cand stie sa pedaleze. Mi-e si rusine s-o dau de pomana cuiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

Buna, pentru mai multe triciclete numai bune de probat, incearca la Happy Baby din cadrul hypermarketului AUCHAN sau mai au un magazin (cel putin pe care il stiu eu) la Diham......
Noi avem biemme....sunt multumita de ea.....are roti de plastic, dar pe mijlocul rotilor, mai exact partea care intra in contact cu asfaltul, este din caiciuc.....deci, are alunecarea lina...si nu face zgomot.....probleme nu am avut pana acum...slava Domnului.......singura mea "dezamagire" este ca nu are luminite......altfel....este ok....cand am luat-o am dat 210 ron...acum a crescut la 250 ron......

chris80 personal, am comandat produse de la quelle...ce-i drept, nu tricicleta despre care intrebi tu....dar, am fost dezamagita de calitatea produselor....."facaturi"......una vezi in catalog si alta primesti in colet......mie mi-a lasat impresia de fake-uri......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

Am luat Biemme de la Happy baby, 250 ron. Pare buna, fata de cele de plastic din piata.
Vom vedea cit va tine.

Mergi la inceput