Fetele din America (109)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, e f departe de mine si speram pt vara sa gasesc ceva mai aproape, macar de jobul meu, daca nu de casa...
Si sincera sa fiu, speram ca poate gasesc si ceva mai ieftin...aici m-ar costa 1200 pe luna (plus benzina) pana la ora 15.00





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Poate o saptamina la un camp de muzica, in rest acasa.
Ma gindesc sa ii iau tobogan cu apa, sau piscina...ma mai gindesc,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

pai camp din ala cu distractie, nu cu scoala. eu mi-am tot trimis copilul incepind de la 8 ani la overnights in diverse locuri, combinat cu day camps de cite o saptamina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

Sinzi, deci tu vei lucra la vara si cauti un loc pentru baiat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu am ales camp cu scoala. Enrichment program, prin districtul scolar. Anul trecut a avut cursuri distractive. Pentru vara asta am ales matematica avansata (el mi-a spus anul trecut ca le-a placut colegilor care au luat cursuri de matematica ) si ceva cu inventatori, nu mai stiu exact ce fac dar suna bine si lui asta-i place, sa lucreze cu miinile. Sint vreo patru ore pe zi, ii duce cu school bus si ma costa $280 pentru o luna.
Aici sint multe variante de summer camps, nici nu stii ce sa alegi! Bani sa fie...
Apoi incep cursurile de inot, taekwondo, tenis. Mai are un summer camp de o saptamina, asta e un fel de outdoor adventure - abia in August. Nu mai stiu cit a fost, vreo $80. De la 8-2:30.
Daca mi-o fi greu, am vazut ca la un centru de gimnastica e vreo $20 pe zi si nu-i musai sa fii inscris pe o perioada anume. Am vorbit cu un antrenor si mi-a spus ca-s faine activitatile. Nu e numai sport, fac si crafts (fiul meu ar face asta toata ziua!). Deci variante am.
In rest cred ca vom fi la piscina toata ziua.

Sinzi, ai dreptate. Vreau s-o am pe Anuta cit mai mult cu mine. Intentia mea era sa nici n-o dau la gradi inca. Doar ca e sociabila, dornica sa invete si mi se pare c-o tin pe loc. Asa ca mergem pe varianta cu de doua ori pe saptamina. In fond sint doar doua ore jumate. Ce-o sa ma fac cu atita timp liber? Hmmm... gym-ul e la doi pasi!
Mai, ma exaspereaza reclama asta la Pampers! Imi sare mereu in cale, cum pot sa scap de ea? Pina acum n-am avut probleme.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si pe mine ma enerveaza reclama...uf...

Miau-miau...da...voi lucra...s-au dus vacantele lungi si dese...

Caut si eu ceva ieftin, fun si aproape de casa...dar nu ma hotarasc...as schimba un pic mediul...sa cunoasca si David alti copii...
Nu stiu cum ar fi mai bine insa...





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Doamne, fetelor,cand citesc despre toate activitatile pe care le fac copiii vostri, parca ma ia cu furnicaturi.
Peste vreo 2-3 ani....o sa incep si eu cu inot,gradinita si altele de genu'. Offf...as vrea parca sa opresc timpul in loc.

Eu ma gandeam sa ii caut acum un day care, ca sa imi gasesc si eu un job.Dar pe de alta parte, mi-e tare greu sa ma despart chiar si pentru cateva ore de puiul meu.

PS: Se pare ca o alta furtuna isi face drum spre noi.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sanzi, Ruxij, Anamaria multumesc de raspunsuri.
Mai bine ii iau un flaut. E si mai mic, e si n orchestra, e un instrument muzical ca si asa fo inclinatie catre muzica nu are asa ca ce conteaza ce este?! si o fi si mai cheap...

Asa si noi Anamaria leneveala la maximmmm. Fara program toata vara ca este satula de atata program. Piscina e calda, gata! si cand scapa acolo 3-4 ore nu mai am audiente!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by Ramona J
Mai, ma exaspereaza reclama asta la Pampers! Imi sare mereu in cale, cum pot sa scap de ea? Pina acum n-am avut probleme.


Treci pe Mozilla si ii instalezi un add-on, il cheama AdBlock Plus. Iti scoate si mama reclamelor. Cu IE nu stiu.
Si cred ca se mai poate si cu firewall-ul, depinde pe care il ai. Imi amintesc ca eu cu Zone Alarm Internet Security am scos reclamele cu nu mai stiu ce combinatii de butoane...m-am tot invartit pe acolo sa le nimeresc ca imi scotea altfel si emoticoane si poze, si tot ce insemna imagine.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc Oana, studiez...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput