Fetele din America (109)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Alynutza, nu pot sa te ajut cu informatii, dar am intrat pe likurile cu deserturile facute de tine si m-am umplut de admiratie!!! Ai pus si retele pe undeva





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Raluca la 3 ani si 8 luni a inceput cu 2 ore si 50 min pe zi, cinci zile. I a prins fff bine chiar daca erau 20 copilasi si o teacher plus o ajutoare. Toti veneau si plecau la aceleasi ore, asa era programul si imi aduc aminte ca nu era voie sa lipsesti prea mult ca te dadea afara ptr ca lista de asteptare era mare...
Oricum a invatat f multe atunci si cel mai important limba engleza.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

De dimineata mezinul meu frunzarea o cartulie gen oracol (dar gata tiparita)...fel de fel de intrebari: "preferi filme romantice sau comedie", "Ceai sau cafea"...una din ele cica: "Do you prefer to be the queen/king, the prince/princess or the jester?"...io ma infig direct si zic "Queen"...la care Alex se uita la mine si-mi zice: "too much paperwork to be queen"

Alynutza, poti frunzarii pentru hotelui prin NJ...vezi la websituri direct de la hotel (iti zice cit de departe e de oras)...

Anamaria

"I used to be Snow White, but I drifted."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Ramona, la 3 ani are nevoie de socializare, las-o 3-4 zile (sint numai 3 ore pe zi nu?), practic nu pierzi prea mult timp cu ea, si o sa ai timp si de tine, de gatit, de gradina...etc
Anamaria,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Pup fetele americance.

Eu sunt terminata.
N-am inchis aseara un ochi.
Ce furtuna mi-a fost dat savad, Doamne. Cu fulgere ca la luminile de Craciun sau fireworks.... si tunete de se zguduia casa.

Am ramas si fara lumina vreo ora ; noroc cu soacra care-mi trimise de Mother's Day un pahar de cristal cu lumanare in el...pe care la momentul primirii nu l-am apreciat...dar azi-noapte mi-a fost tare de folos, mai ales ca si AJ urla din toti rarunchii si orice i-as fi facut( incercat sa ii dau laptic sau leganat in brate, pe picioare) nu tacea.

Intr-un tarziu a adormit, iar eu m-am pitit in bratele sotului, care n-avea treaba si-i dadea-nainte cu sforaitu'.

De dimineata, in drum spre bucatarie, sa-mi rup gatul si alta nu. Pe hol, baltoaca de apa. Si din tavan pic, pic, pic.
Mi-am sunat sotul, care a venit acasa si a facut ceva poze.Vedem daca fostii proprietari vor rezolva problema, sau insurance-ul nostru.

Nu am citit din urma, decat asa, pe sarite..si-am vazut ca vorbiti de preturi, discutie de la care ma abtin, caci.... eu pun in cos si sotul plateste. Stiu insa ca...platim foarte mult.
Era tare bine in Germania, cand faceam cumparaturile de la Comissary.


POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Fetele care aveti copii ce canta la pian aveti keyboard acasa? si daca da ajutati ma si pe mine, de care as putea cumpara? dupa ce sa ma uit cand cumpar una?
Ma invart de vreo ora pe e bay si s intr o ceata totala...

Multumesc.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Corina, noi am luat pian (uzat, nu nou dar acordat perfect). Este upright (fara coada ca n-am loc in casa).



Anamaria

"I used to be Snow White, but I drifted."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Anamaria multumesc de sugestie, o sa googlesc si sper sa gasesc ceva. Crezi ca e posibil sa gasesc ceva pana in 100-120 de $ sau sa-mi iau gandul (habar nu am care sunt preturile la hotel aici)?

Sinzi_ana retetele sunt tot de aici de pe site, le gasesti pe toate aici. Daca ai nelamuriri si te pot ajuta cu vreun sfat, scrie-mi pe PM.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si cat a costat Anamaria?

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Alynutza, era un motel in Woodside, parca Motor Inn se numeste. E pe Queens Blvd. De fapt mai e unul prin Rego Park. Habar n-am ce conditii de cazare au, cred ca sint cu parking. Cred ca se incadreaza ca si pret si ambele sint in apropiere de metrou.
Din Queens ajungi mai repede in Manhattan si metroul e mai ieftin decit trenul. Eu as alege varianta asta.

Honey, chiar ma gindeam aseara la tine. Am vazut ca era furtuna nasoala undeva in directia voastra. Sper sa se rezolve cu asigurarea.
La noi n-a fost asa rau, dar mai vine o tura in seara asta.

Va multumesc pentru sfaturi in legatura cu gradinita. Programul e de doua ore jumate pentru toata lumea, dar poti duce copilul 2,3 sau 4 zile pe saptamina.
Anuta vorbeste mai mult engleza de acum, deci asta nu e o problema. Ba chiar mi-e teama ca nu va mai vorbi romaneste. E sociabila si cred ca ar fi bucuroasa sa mearga. Spre rusinea mea, e inca in diaper - probabil ca-i cel mai "batrin" copil in diaper, dar asa vom avea motiv sa ne straduim mai mult - sint citeva luni la dispozitie.
E si pregatita sa invete mai multe, eu n-am spirit didactic deloc. Cred ca am mai scris ca acum vreun an si ceva m-am gindit s-o invat sa numere pina la cinci. Cind am ajuns eu la cinci si m-am oprit, a continuat singura mai departe... Stie literele, ca m-a intrebat ea - eu m-as fi gindit ca-i prea mica s-o invat.
Mi-e greu sa-i dau drumul, dar daca n-o fac ma gindesc c-o tin pe loc, ca sint eu egoista.
Cred ca incep cu doua zile si mai vedem pe parcurs. E totusi atit de mica!
Azi la inot era vinata de frig si tremura, cind a iesit din apa mi-a zis ca mai vrea! Cind ii spun toate astea lui maica-mea ea se distreaza ca am in sfirsit ocazia sa vad cum eram eu! Cica sa nu ma mir, ca asa ma cataram si eu si nu ma puteau scoate din apa nici cu amenintari! Macar ea nu s-a dat cu candelabrul inca - cred ca m-am inspirat de la Tarzan.

Anamaria, ne cresc feciorii. Eu m-am obisnuit deja ca de cite ori suna telefonul sint sanse de 50% sa fie o fata. Poate-l mai uita peste vara!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput