Fetele din America (109)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La ce e alergic? La marriage?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

ups ! acu am vazut ca am mincat o litera ...
da i-a spus la doctor ca il roaga sa-i dea ceva ca e alergic la marriage. El mititelu' e alergic la multe cele so s-a gindit ca e alergic si la asta sigur ca nu ii plac fetele
Maica'sa nu mai stia ce sa zica ... ca oricum si ea si doctorul au pufnit in ris

Ah! si odata fii'mea a vrut sa-l pupe pe obraz el s-a intors brusc si l-a pupat taman in ureche si a protestat cu "Stop it , you give me gearms to my brain"




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Ruxij, mi-a placut baiatul tau. :)

Am revazut zilele astea "La vita e bella" si in sfarsit am terminat La vie en rose". Bune filme. La vita e bella ma socheaza mereu. Ce-mi plac filmele astea facute de europeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu mai stiu cind am vazut ultima oara un film non-american. Ca nici nu mai ajung la cinematograf. Cred ca Zelary a fost ultimul. Ba nu, am vazut aici un film indian. Da' ala nu se pune!
Sinzi, cineva, help me out! Am primit hirtiile de la gradi si nu stiu ce sa fac cu fatuta mea. Deci pot s-o inscriu 2,3 sau 4 dimineti pe saptamina. Eu zic ca doua zile e OK la trei ani. Nu sint sigura daca ma pot razgindi pe parcurs, in functie si de cite locuri sint. Anyway, vreau sa am si eu timp cu ea, sau s-o duc la inot, la balet, la biblioteca. Apoi dupa-amiezele sa le petrecem impreuna cind sint acasa si sotul si Alexandru. Vorba vine, ca Alexandru are si el activitatile lui - dar pe cit putem sa fim impreuna.
Pe de alta parte am auzit numai lucruri bune despre programul asta. Vin mamele si de la zeci de mile sa-i aduca aici, in conditiile in care la fiecare colt de strada sint gradinite, toate bisericile au program de genul asta etc. Ma rog, cred ca aici e si ceva mai ieftin.
Imi place ca sint elevi de clasa XI si XII, e un teacher (sau invatacel) la trei copii. Au o camera in care poti observa clasa, fara sa fii vazut de copii. Imi place ca am acces de cite ori vreau, de exemplu la NY n-am gasit chestia asta.
Deci dati-mi si mie un sfat va rog, o parere.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Ramona, depinde si de fatuca ta, daca se imprieteneste cu cineva si daca ii place acolo.. Pe Olguta si daca as fi lasat-o acolo de tot, nu s-ar fi suparat.
Ar merge si de 3 ori pe sapt, ca e vorba doar de 3 ore, nu? si nu oboseste asa rau.. Poate face somnul de pranz si e gata pentru celelalte activitati...






Mamica de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ramona, daca ai de ales, la 3 ani inca tu esti universul ei...asa ca, cu cat ai mai mult timp liber pentru ea, cu atat mai bine!!!! Incepe cu 2 zile pe saptamana si vezi pe parcurs cum va fi...poate va cere ea sa mearga mai mult!!!!


David mai nou, vrea si el in aftercare...ca e de jucat acolo!!!! Si ma cearta cand il iau devreme!!!







“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nici macar, doua ore jumate. Nu oboseste ea, nu stiu de unde are atita rezistenta. Nu prea mai doarme la prinz, nici dupa inot nu e mult mai obosita.
Unii copii vor merge de patru ori pe saptamina, ma gindesc ca poate ea ramine in urma sau ceilalti se imprietenesc intre ei si ea ramine pe dinafara. Poate nu conteaza la virsta asta, zau ca nu stiu...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ramona- incepe cu 2 zile,parerea mea e ca o s-i placa foarte mult ,pt ca Anuta ta e sociabila,dornica de joaca si vei avea si tu putin timp liber.
a mea copila face 3 ani in dec,dar ma bate gandul sa o inscriu si eu la un program din asta cu 2 zile pe saptamana.....asta in functie de diapers ,daca scapam de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Buna, fetelor.
Din nou dau buzna la voi cu o rugaminte. Sunt in US si o sa stau o luna pe-aici. As vrea sa profit la maxim de timpul pe care il am aici si sa vizitez cat mai mult.
Rugamintea mea se adreseaza in special fetelor din NY. Imi puteti recomanda va rog o cazare cat de cat ieftina, dar ok (ma gandesc sa nu depaseasca 100$ pentru o camera cu 2 paturi si baie in camera, sper sa nu fiu ridicola cu pretul asta) undeva cat mai aproape de NY - ma intereseaza sa pot vizita Manhattan-ul. Venim cu masina din Ohio, asa ca e obligatoriu sa aiba si parcare. Mi-ar fi super ok un orasel de pe langa NY, gen Soyoset, Oyster Bay, East Norwich (le zic pe astea pentru ca in East Norwich/Oyster Bay am fost data trecuta si stiu ca eram la o ora de mers cu trenul de Manhattan, dar poate stiti orasele pe ruta trenului respectiv si mai aproape de NY).
Multumesc frumos de ajutor.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Ramona eu anul trecut cand am dat copilul la gradi la 3 ani si doua luni parca, l-am dat la 4 ore dar 5 zile pe sapt. I-a placut din prima. Nu statea niciodata 4 ore ca ajungeam destul de tarziu. Statea cam 3 ore. I-a placut foarte mult dar nu a avansat deloc la engleza si nici prieteni nu si-a prea facut atunci. pentru ca toti copii stateau 8 ore. Si dimineata aveau activitati: desenat, pictat, taiat si altele. Iar dupamasa se jucau mai mult, dupa somnul de pranz. Al meu copil ma intreba intr-una el cand ramane sa doarma acolo ca asa vrea. Si dupa vreo 3 luni l-am dat la 8 ore ca vroia foarte mult. Deci eu zic ca e in functie de copil. Eu zic ca o sa-ti zica ea daca vrea mai mult sau nu.

Mergi la inceput