Fetele din America (109)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Pai ceva are, ieri nici nu l-am dus la scoala. Dr. a zis ca fie e o raceala care asa se manifesta, fara tusit (doar curs de nas, febra si durere de cap), sau e de la dinti ,ca i-au iesit niste masele cica. Nici nu stiam ca tb sa ii iasa masele acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ruxji-ii sclipeste mintea baiatului,a stiut cum sa-ti atraga atentia si sa-l bagi in seama.bravo lui.
daca ,dau pe un pantof 60$ ma simt vinovata(nici nu cred ca am pantofi de 60$},dar ,daca las 150$ pt mancare zic " e, asta e'
eu dau cam 100-150$ pe saptamana pt mancare.
incalzirea globala? vreau si eu sa o vad.ca tot cu geaca pe mine sunt si e mijlocul lui mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Fazele astea ale copiilor trebuie notate undeva sa nu le uitam. Eu nu puteam ieri sa ii povestesc lu' barbata-miu faza, ca ma inecam de ras. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Bravo Andreea.
Cu inotul cum mai stati? Am vrut sa spun ca Anuta face progrese rapide, merita sa cauti sa-l duci pe Philip. Parca si Carmenbr era interesata.
Deci Anuta a fost bucuroasa sa mearga, dar n-a avut incredere instantanee in instructori. In faza urmatoare nu i-a mai convenit sa mearga, ma gindeam ca n-o sa mai vrea deloc. Acum ma intreaba intr-una, ii place sa-si bage capul sub apa (initial se facea ca nu pricepe ce are de facut ), doar la partea cu saritul in apa nu-i asa dornica. Dar aici a avut experienta negativa din vara, cind a sarit prea aproape si s-a lovit la spate.
Deci in afara de situatia in care copilul face istericale si nu vrea deloc, merita insistat. Instructorii sint obisnuiti sa lucreze cu copiii si am vazut ca de obicei ii linistesc repede pe cei care mai vor sa plinga.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Bravo Anuta! Dati-i inainte!
Eu nu il mai duc pe Bogdan la inot saptamana asta, cu raceala asta, pt ca saptamana viitoare plecam in Ro si nu vreau sa mai facem vreo complicatie. Daca nu era de Ro cred ca maine sau poimaine il duceam, asa nu il duc deloc. Poate doar vineri la lectia privata, ca acolo nu e asa rece apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sanatate lui Bogdan, nici eu nu l-as duce daca zici ca-i asa. Mai ales ca urmeaza sa plecati la drum.
Ma mir si eu de Anuta, e ca ratusca in apa, ii place tot mai mult. Si azi mi-a zis de nu stiu cite ori ca vrea la swimming.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, super tare!!!! Si David pune tot felul de intrebari aiuristice la dr...din fericire nu il vede prea des

Azi sunt fericita...sotu a spalat toate vasele si a dat si cu mobu...nu stiu ce l-a apucat...prea cald afara pesemne!!!!





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ruxji-cat ai dat pe biletele pt Romania? si de unde?
ramona- si eu aud de fiecare data cand o inscriu la ceva nou ,nu si nu, ca ea nu vrea ,dar dupa aceea ma roaga sa o mai duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Biletele $2972 pentru trei persoane. Deci aprox 1000$. De la British Airways le-am luat, direct de pe site, dar mai demult. Stai ca iti si zic, pe 10 Ianuarie le-am luat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Da de cerut ceva la doctor ca e alergic la marrige si asta la 6 ani , a-ti mai auzit?
Era baiatelul amicilor nostri ...

Ancamd multumesc mult




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput