Piticlonti de iulie - august 2004 (253)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Amironeanu, felicitari iubita pt rezultateee !!!
Pupam Stefania cea cuminte !

Io mai am oleak si merg spre casa, imi iese uokii din orbite, toata ziua am belit okii`n monitor ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna

Am vazut si eu pozulici...
Eli, ne bucuram ca ne mai dai vesti...pisicutul tau e taaaare dulce...pupicei multi!
Biluta, v-ati plimbat nu gluma....
Monica, eu nu i-am mai dat vigantol de cand l-a scos in toamna de pe piata...o fi-nu o fi bine, nu stiu...
Andrea...si la gradinita o sa-i placa in prima apoi incepe defensiva.O sa fie putin greu la inceput si e normal pentru ca e o schimbare in viata ei de pana acum...o sa ajunga si gradinita o rutina incet-incet
Daria, ai o frumusete de fata...

Noi taman ce am terminat antibioticul...Andreea pt. infectie in gat, Liviu pt. o stare subfebtila de 2 saptamani...acum dupa 4 zile de neluat medicamente au inceput amandoi cu gatul...


uitati aici un filmulet cu mine si Liviu...trebuie sa faceti fereastra mica-mica sa nu se vada pixelii...

http://kurupac.trei.ro/parc.swf









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Neata!
Ioana targetul este 52 kg,dar m-ai am pina acolo..
Andrea felicitarile emle! Esti super tare! Noi tot din 2000...dar Luca este mai mic decit nepotii tai..iar pt el conteaza acum doar sa aiba familie (sufera ca sintem singuri)si copii...daca are asta este fericit! Mai incolo...vedem noi!..si la cite a vazut si facut pina acum..poate lua o pauza
Carmen cum este tatal tau?
Roxana hai ca mai ai o saptamina si scapi!
Daria hai ca o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Multumesc tare mult!

Felicia, hi, hi, Stefi a mers si la cresa tot anul trecut, la gradinita merge din septembrie si nu a plans decat doua zile, la vreo luna de la inceperea cresei. Dar mai are si ea mofturele din cand in cand, si se plange ca nu vrea la gradinita, dar cand ajunge acolo e super vesela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

...ooo, Stefi e veterana atunci....si cu program prelungit...da,cunosc si eu mofturile astea cum ca eu nu vreau azi la gradi...ca mie nu-mi place de nu stiu cine...ca nu-mi place la bucatarie.Apropo de bucatarie Andreea mea nu papa singurica acolo, asteapta sa i se dea cu lingurita...iti dai seama cat de alintata e...ca de stiut stie sa pape si singura.

Noi acum am venit din plimbari...Liviu a adormit, e imbrbodit si kakalit...ma duc sa vad ce-i pot face fara sa se trezeasca...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor
repede sa imi iau drogul cu voi inainte de a veni inspectia (ce inseamna adictia )
Andreea m multe multe felicitari pentru examen!!! spor la gasit menajera. taaare greu de gasit
Robi cum mai e Matei?
Felicia multi pupicei la voi si sanatate copiilor. fitele de gradi le experimentam si noi din plin. nu pot sa inteleg ce il apuca, ca ii trece rapid. numai ca sa iti puna parul pe moate
Oliv tin pumnii sa realizezi target-ul
Ina bine ati revenit. pozeeeee!!!!!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

neata si multumesc de urari. taica`miu a suferit un accident vascular cerebral si`n plus are probleme cardiace si pulmonare toate pe fondul unui sevraj (alcool). e genu` care nu vrea sa auda de doctori si deci atunci cind ajunge la spital ajunge in situatii critice cum e si acum. cam asta e, in mare, sper sa-si revina si sa nu ramina cu sechele.
n-am vazut poze, mac sa ma pun pe linia de plutire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Eu tocmai am venit de la analize cu Matei - adik eu am aterizat la birou, el a fost dus la gradi de catre tati. Am avut parte de circul de pe lume la recoltat, mai ales la exudatul faringian (are o mare problema cu orice ii baga vreun cadru medical in guritza, la consultatiile in gat ii avertizeaza ca sta cuminte daca nu-i baga spatula).

Maine avem rezultatele si tot maine e programat la control la ORL pentru a stabili exact data operatiei.

CARMEN-

OLIVIA, eu mi-am stabilit anul trecut un target de 54 de kg (de atins pana vara asta) dar din pacate sunt departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza..sa vaz ce-mi aduc aminte ca-s cam..aseara ne-am schimbat usa ,mesterii trebuiau sa vina la 3 au venit la 7,asa ca io la 10 seara faceam ciorba de perisoare
Robi si Ina multa sanatate pentru cavaleri si tinem pumnii sa fie totul ok!!!
AndreeaM felicitari si multa bafta la celalat examen...btw anul trecu ati fost la bulgari,cand ai timp poate spui pe scurt unde si cum a fost ca ne bate si pe noi un gand..anul asta unde mai mergeti in concediu??Alba ca zapada a fost la sala mare este un spectacol reusit!
Vivia,uauuu 52kg..super!auzi da' pe langa dieta faci si exercitii fizice?...nu mi-a iesit nik la exudat asa ca am inceput sa ma indop cu aerius
Carmen multa sanatate tatalui tau!
Daria ca sa-ti revii mai repede dupa operatia trebuie musai sa verifici functionalitatea cristalinul bengos intr-un club de negri
Cristalina asteptam poze cu tunsulica!
Mai revin cand ma trezesc..pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
In primul rind va multumesc la toate pentru incurajari...zonteaza mult, mai ales acum...

Eu sunt acasa si azi ma odihnesc... nu de alta, dar ieri am alergat toata ziua (la ikea, ca imi trebuie un sifonier pt. camera copiilor...sa vedem acum cine-l monteaza) - seara am fost la dr. la control - totul ok, neschimbat, adica colul e inchis si capul mobil...a ramas operatia pe 21 si m-am hotarit pentru Municipal. Mai un singur control de facut - lunea viitoare...

In rest ce sa va zic - abia astept sa scap - imi e tare greu, ma misc cu incetinitorul si obosesc instant - dar uite ca am ajuns la 38 de saptamini si totul e ok, sper sa fie asa pina la sfirsit!

Citesc de Kim ca are 52 kg...si imi vine sa continuu...nu de alta, dar eu am acum 101...si aveam cit are si ea cind m-am maritat...dar alea sunt vremuri trecute... sa vedem ce putem face ca sa ne dregem pina la sfirsitul anului asta!

Soacra-mea a dat o fuga pina la Viena - mi-a adus doua perechi de pantofi - adica niste balerini albi si niste sandale rosii - dar zau daca pot sa le incerc macar - am picioarele atit de umflate ca nici nu mi le mai recunosc...

Sunt prin zona, ma duc sa vad pozele puse de bilutza...

Gabriela 38+ cu AMR 9 zile!!!!...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput