Piticlonti de iulie - august 2004 (253)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Vazut Stefa, Maria si Luca
Mai vrem poze cu un japonez frumooos, o ieseanca tare cocheta si cu un adevarat karatist !
Rox, nuuu, weurile le-am facut ca nu era nimeni sa vina la munci si trebuia sa trimita cineva marfurile Pt restu` imi iau conced medical, insa tre sa ma informez despre ce anume trebuie si nu trebuie sa fac dupa operatie.
Aici sunt deschisa la orice sfat !!! Chiar va rog sa-mi ziceti daca stiti voi.
Noi am avut un we frumos, am aranjat prin casa, am plimbat cupilu`, ador weurileee , aici cateva poze cu mutrele Giulikai
Merg sa muncesc ... un inceput de saptamana frumos tuturor, cu mult spor la treburi si mult soare !
Haideti la semnat condicileee !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:


Buna dimineata!

Va rog mult votati-ne si noua oraselul zilnic


http://www.proges.ro/oraselul-proges/participant/misunela-170.html


Multumim frumos anticipat!

Mihaela - 35 ani- sagetator Ana 8 ani - Edi 3 ani

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Oliv hihihi ce super tare e karate kid!!! la mine nu mai merge nimic ca daca mai tineam si diete zilele astea...ma scurgeam pe jos de tot . asta e, grasa si frumoasa o sa fiu in continuare hai, la culcare cu tine!
Daria, e o draguta Giulia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Doamnelor,
Multumesc mult pentru urarile de ziua mea. Ne-am intors aseara, a fost suuper. Cald, la viena lumea a trecut la sandale si maieuri...azi dimineata la noi erau 9 grade. Ne-am plimbat, am vazut gradina zoolgogica, radu a fost super incantat si noi pe langa el. Prater-ul nu mi s-a parut cine stie ce, sau poate ma asteptam eu la prea mult. Destul de pustiu si fara atmosfera aia de parc de distractii.
Daria-multa bafta la operatie, ceea ce stiu eu e ca nu ai voie sa faci efort dupa operatie si sa eviti praful/frigul, o perioada.
Roberta-cum il operati pe Matei? Noi am mai intrebat pe unii altii si am ales varianta cu anestezie generala. Cred ca la sfaristul lui mai o sa-l operam si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

La multi ani Ina .
Mai cu intarziere dar din toata inima iti urez sa ai o viata plina de bucurii si impliniri!

John si Maria sunt aproape reparati, Maria nu mai vrea sa manance, nici nu are pofta de mancare dar cred ca si de la sperietura i se trage...E inalta si slaba, cred ca a dat vreo 3-4 kg jos.
Eu nu prea mai am timp sa respir, se apropie conferinta de la Strasbourg si eu nu am nici o proba ca lumea pentru rezultate...

Am executat-o pe bebe, am tuns-o...e simpatica foc, are fatza de puscarias recidivist...se mangaie pe chelie si rade...
Trebe sa-i fac poze ca prea e simpatica. Prima data Maria a vrut si ea sa se tunda, cand a vazut-o cum urla i-a trecut ...ziceai ca o trimitem in armata, asa tare jelea...
Acum se vede si mai rau ca are ditamai fontanela. Dam 'nainte cu vigantolul si vedem cand se inchide.

Ma duc la probele mele. O saptamana minunata.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

INA, si operatia lui Matei se va face sub anestezie generala, la Iasi inca nu se face acea operatie cu electrozi mediatizata intens in ultimele saptamani si care se face acum in Bucuresti. Ne grabim cu operatia pentru ca, asa cum am spus, deja sta numai cu gura deschisa, sforaie, iar episoadele de 40 de grade febra avute cam la 3 saptamani- o luna ne-au terminat si pe noi si pe el. Mai rau e ca mi se pare ca are nasul cam infundat, asta dupa 10 zile de Zinat si multe alte tratamente , noi am inceput azi totusi tratatemntul pregatitor pentru operatie, maine mergem la analize si sper ca miercuri docorita ne va da OK-ul pentru operatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ina si Roberta, tinem pumnii sa fie totul bine pt pui !!!
Carmen, cum steti ?
Cristal, pupam bubulinele si ne bucuram ca sunteti bine !
Emaaaaaaaa, da un semn ca steti bine !




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Dau de baut , am luat examenul pe care l-am dat acum 3 sapt. (pt intrare la stagiu la auditori financiari)

V-am citit, nu am reusit sa vad poze, sper sa recuperez. A venit vremea frumoasa si in Iasi si stam mai mult pe afara, in plus in fiecare week-end am cursuri de pregatire pentru un alt examen pe care il am la sfarsitul lui iunie. As vrea sa-mi gasesc pe cineva pentru menaj, calcat, poate si stat cu Matei, dar nu-mi vine sa dau anunt in ziar si nici nu stiu pe nimeni.

Stefi e ok, aseara spunea ca nu vrea sa mearga la gradinita, a inceput sa se prinda ca matei sta acasa si vrea si ea sa stea. In schimb sambata noaptea a dormit la vecina noastra de palier, o fetita in clasa a 5-a. Tot bazaia Stefi de citeva saptamani ca vrea sa doarma la Lori, Lori a fost de acord, pana la urma am lasat-o, in ideea ca atunci cand ajunge la adormit va vrea acasa. Ti-ai gasit, dimineata nu mai vroia sa vina acasa, in plus a adormit fara biberonul ei de lapte!!! Cand are interes domnisoara poate sa adoarma si singura si sa fie si ascultatoare.

Ina, Roberta si Daria sanatate multa si sa treceti cu bine peste operatie. Roberta, pana la urma cine il opereaza?
Cristalina, spor la treaba si asteptam poze!
Roxana, o saptamana usoara!
Ioana, in sala mica sau in cea mare a fost Alba ca zapada?
Olivia, stiu ca vreti sa veniti inapoi, va fi ceva foarte diferit mai ales pentru Luca, da avem teatru de papusi, dar locurile de joaca sunt jalnice si nici scoala nu mai este ce a fost odata. Din fericire, copii se adapteaza usor. Nepotii mei (Edi are 12 ani, Otilia are 7 ani), parintii lor sunt plecati din 2000, vin in fiecare vara in tara, la bunici si in septembrie se intorc in State, si au cam inceput sa bazaie ca nu mai vor sa vina in tara. Le e dor de bunici, verisori, dar se vede ca se plictisesc.
Gabi, incepem sa pregatim majoretele. Nu uita sa ne dai cat mai des cite un semn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

ANDREA, felicitari!
Super faza cu dormitul la prietene deja! Avem copii mari!

Pe Matei il opereaza d-na dr.Cristian de la Sf.Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Andreea felicitari!!
Si Radu a dormit la vara-sa, fara probleme...si eu credeam ca toata veselia se va termina odata cu momentul somnului, ca acasa nu poate fara unul din noi.

Mergi la inceput