Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

SufletDIngerE adevart ce ti-a spus doctorul, trebuie 6 ore de repaus pt stomac. Si acest repaus se face noaptea. Sunt copii care confunda noaptea cu ziua. Asa a facut nepotul meu si saraca de sora-mea s-a chinuit cu el pana la 2 ani. E greu sa-i faci sa revina. Trebuie descoperita inversiunea de devreme, din primele 2 luni. Pediatra ti-a fost in vizita la domiciliu??
Mai este o problema cu nedormitul noaptea. De exemplu, copilul este singur in camera??? Nu cumva prezenta mamei il trezeste? Faptul ca stie ca esti acolo si ca-i vei da ceva??? Sigur ii e foame?? Ai incercat sa vezi plange cu ochii inchisi sau se trezeste de tot?? Daca te duci si ii da-i suzeta nu adoarme la loc?? Nu trebuie sa-i iasa dintii?


Eu nu stiu daca e bine sa amesteci legumele cu fructele la masa principala. Ar trebui sa intrebi pediatru daca e bine.

popbianca vezi ca nu e asa de simplu cum pare. Eu nu pot sa spun ca nu mi-am iubit sotul in perioada aceea, il iubeam, dar am intalnit pe cineva care ma facut sa ma simpt foarte bine. Aici e problema. Cateodata in casnicie presupunem ca e normal sa avem toane, sa ne culcam daca suntem obositi, sa mancam singuri si sa facem tot felul de chestii ciudate negandindu-ne ca poate pe cel de langa noi il deranjeaza. Si ajungem sa simptim ca lipseste ceva.


Apa plata nu se fierbe.

Noi ne invartim. Nu de tot dar asa incet reusim. Ma bucur asa de mult ca am avut rabdare cu el si nu l-am tot chinuit.

Ma duc sa-i dau papica de la 10. Cereale cu mar. Si apoi sa-m i beau cafeaua.

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares
Poze Cezar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Nelone?
Totulii?

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

sanduta, ai incercat faza cu prunele uscate? a mers?
si noi tot fructe cu cereale mancam la 10, ca bb nu e grasut deloc


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele
Am intrat sa va pupacim

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

neata
VICTO, pai noi in 5 ani cati ne-au trebuit sa facem un bebe, am uitat ce sunt alea prezervative.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by g24hit

--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by g24hit

eu cand scriu va innebunesc....probabil va si intrebati"mai sta mult pe aici"? iar cand lipsesc nu mi se prea simte lipsa....e bine si asa




ENI si IULIA( 13.11.2007)

--------------------------------------------------------------------------------



PARANOIAAAAA


Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!






ADICA????? CE VREI SA SPUI CU ASTA?




ENI si IULIA( 13.11.2007)



Nu-i asa ca ai inteles si ca glumesti? Sper ca nu te superi pe mineee!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by slimatei

neata..si multaaaaaa cafea







Multam fain de cafea! Eu acum apuc sa o beau, trezita fiind de la 8. Pana fac ceva treaba, mancam toti 4, pun mancare pt sot la pachet, ies cu Bijou afara, expediez sotul la serviciu...dureaza!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Neata!!!!....bine...adevarul e ca ....suntem aproape de pranz!!!
Noi am fost ieri la vaccinul de 6 luni.......a fost OK...avem 7800 g si 68,5 cm......ne-am facut domnisoara mare!!!!!!



Roxana......exista o vreme cand gandeam asa......
"Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte, sa le lipesc la loc si sa-mi spun ca vasul e nou.Ce s-a spart....s-a spart si prefer sa ramana asa decat sa am vasul lipit si sa-i vad crapaturile pentru tot restul vietii"

acum gandesc asa......

In vasul acela e sufletul meu......si daca sufletul meu o cere ...merita sa lupt sa-l lipesc la loc...chiar daca cicatricea doare.....pt ca in timp........totul se vindeca....cu rabdare....cu intelegere...si cu multa iubire....


Eni....eu folosesc apa plata Dorna Izvorul alb de la inceput........nu o fierb...dar o incalzesc suficient pt a prepara laptele sau ceiutzul.......


Adina.....este un scump "dl Morcoveatza".....
Roxx......eeeee.........ce ravagii o sa faca strengarul tau.!!!!!

GILL
si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARA IOANA (25 octombrie 2007)
http://picasaweb.google.com/gilda.rambu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

....aaa...era sa uit....intram si noi in clubul celor care nu vor sa renunte la masa de noapte

GILL
si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARA IOANA (25 octombrie 2007)
http://picasaweb.google.com/gilda.rambu/

Mergi la inceput