Mamici norocoase de sept-oct2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Multumim foarte mult clau_geo pentru felicitari.
Bafta fetelor care au programata azi eco..si sa nu aiba emotii cum am avut eu ieri, ca incepuse sa ma doara si capul la un moment dat...si ca sa fie completa treaba, cand mi-a venit mie randul sa intru la eco, doctorita ne-a poftit in cabinet, dar a spus ca trebuie sa iasa 10 minute...si durerile de cap s-au amplificat, normal...insa nu au mai contat si, oricum, au disparut cand am aflat de bb ca este sanatos!!!
Bafta Anca la eco, tinem pumnii!!!!!
Freshanana sa te faci bine!

Eva si Maria multumesc pentru incurajari si ati avut dreptate: odiseea de sept-oct 2008 e numai cu bebelusi SANATOSI

SUNT FERICITA!!!, ceea ce va doresc, din suflet, si voua!!!!

Cori 23s0z cu Bebica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Anca bafta la eco!!!!!

Kid
bafta la eco!!!!!!!

Corrina felicitari pt bebe in primul rand. Sincer eu nu a auzit pe nimeni sa ia doar 6 kg intr-o sarcina normala.Eu din cate am citit in afara de greutatea bebelusului,a plecentei si altele corpul face depozite intentionat pt eventualitatea ca tu nu te-ai mai hrani si atunci el trebuie sa aiba depozite ca sa hraneasca bebelusul.Eu asa am citit,sunt curioasa sa vad si eu o gravida cu sarcina la termen cu doar 6 kg in plus.

A rose felicitari pt fetita!!!!!!!

Sanatate tuturor mamicilor racite!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Multumes frumos Musette sper sa imi treaca ca imi fac griji sa nu fie afectat bb.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Clau nu e afectat bebe stai linistita.Mai ales daca nu faci febra nu ai de ce sa-ti faci griji.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Merci Musettepink. Sincer si eu m-am mirat ca mi-a spus asa, dar m-am gandit ca stie ea mai bine!! Si pentru mine e mai bine sa stiu ca e normal sa iei asa putin, ca oricum eu o sa iau mai mult, dar nu a asa mult ca atunci cand stiam ca e normal 15 Kg. Ati inteles ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Asae Musette dar ced ca am facut si febra ca altfel nu transpiram as rau toata noaptea .Ziua imi este mai bine insa seara fac actac de panica cand vad ca nu pot sa respir , off nu mai stiu ce sa fac ca dau din una in alta

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Corinna eu stiu ca inte 11-15 kg e relativ normal sa iei in greutate in functie de osatura, inaltine si varsta dar eu deja am aproape 8 kg luate fiindca stau in pat si micare nu fac aproape deloc, insa sper sa imi fie mai bine in saptamanile urmatoare si sa mai ies si eu un pic pe afara ca sa fac miscare.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

corina, apropo de greutate,in general "normal" este undeva la 9-10 kg, in jur de, pentru o persoana normoponderala
pentru o persoana supraponderala sau obeza, se doreste limitarea la minim a cresterii in greutate, pt ca mogaldeata are de unde lua, din surplusul mamei, si se incearca a se lua doar in jur de 5 kg in sarcina


18+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

burtici, freshanana, clau_geo, musettepink si tututor, multumesc frumos ! initial nu imi pasa ce va fi baietel sau fetita dar acum constat ca sunt foarte fericita ca va fi o fetita... mai putin taica-sau care spera la un baietel. oricum, avand in vedere ca toti medicii ne-au zis ca nu vom avea never - ever copii, eu zic ca faptul asta cu baietel si fetita chiar nu are importanta deloc.
freshanana, iti doresc insanatosire grabnica! si eu ti-as fi zis sa incerci cu paracetamol, miere si lamaie dar cred ca tratamentul urmat de clau e mai complex.
anca81 si celelalte fete care merg azi la eco, va trimit pe preferatele mele sa va poarte noroc : , va asteptam cu vesti bune !
cat priveste greutatea in sarcina, e prima oara cand aud de 6 kg. credeam ca 8, 9 kg reprezinta cazul cel mai fericit. pana acum am luat doar 3 kg dar incepand de azi mi-a zis sa iau elevit asa ca... s-ar putea sa ma umflu ca aluatul pus la dospit...
20 + Ana Maria

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

clau_geo pai transpirai si nu ti-ai luat temperatura? . cand am fost racita (nu tuseam sau ceva dar ma luase cu frig la inceput) mi-am luat temperatura din juma in juma de ora sa vad cum evolueaza.

Corrina sincera sa fiu si eu ma cam indoiesc de acele minunate 15 kg. Sunt in saptamana a-17-a (nici nu m-am invrednicit sa imi schimb semnatura) si am luat doar 1 kg pana acum. E adevarat ca nu iau vitamine asa ca mananc cam la fel de mult ca si inainte si ma ingrijesc sa fie variat ca sa fiu sigura ca nu lipseste ceva. Eivdent burtica si sanii atarna de kg-ul asta in plus.

a_rose felicitari pentru fetitza! e minunat ca incepe si revansha fetitelor la odiseea noastra!

Muuh mie nici nu imi plac 3D-4D ca nu inteleg nimic din ele (sau mi se par de-a dreptul hidoase) si vibreaza mai puternic sonda aia si asta si mai tare nu imi place!

hai ca fug sa schimb semnatura.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

15+

Mergi la inceput