Mamici norocoase de sept-oct2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutzu81 spune:

Buna dimineata burticutze !
Eu incep cu galerie pentru Anca

ANCA
CARLA
ANCA
CARLA

Bafta multa la eco !
Sa veniti cu vesti foarte bune !!!


18+
atat mai avem
creste minunica

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

buna dimineata, mamici !
ma scuz, in primul rand ca nu am mai scris de mult timp... am avut niste probleme cu sarcina am stat in pat, dar acum suntem ok. din pacate, am ramas foarte in urma cu cititul... nu stiu ce s-a intamplat cu multe fete, cu delphinas, mai ales...ma tot intreb...
ma bucur in rest ca sunteti toate bine, ca aveti vesti bune si vad ca baieteii conduc detasat la noi, de aceea m-am gandit sa echilibrez balanta si sa va spun ca noi asteptam o FETITA !!!
am fost aseara la consultatie si e definitiv. am vrut sa va rog sa scoateti un pic agitatele si pentru mine dar apoi am zis ca as fi deplasata data fiind lunga mea absenta.
kristyn, iti doresc bun venit si mult succes cu sarcina si cu baietelul tau !
eva, la multi ani fericiti de casatorie !
mi-a fost dor de voi toate si ma bucur ca sunteti bine. promit sa fiu mai activa, acum ca ne simtim mai bine.
Ana Maria

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

buna dim

anca

a_rose felicitari pt fetita. si ai grija de tn

stiu ca nu am pus poze pe net, nu am facut nicio poza digitala, poate in w/e il rog pe sotul meu sa faca poze sa pun pe site
dar acum sunt sup ca am racit, ma doare in gat, nu pot sa inghit si mai si tusesc. pt tuse am luat stodal, pt gat am incercat cu tantum lemon nu a fuctionat. ce sa fac ??? (nici cu ceai nu am reusit)

o zi buna

23+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutzu81 spune:

Felicitari mami de alexa pentru bebe in grafic !
ada74 , a_rose sa va traisca fetitele!
krystina bine ai venit si felicitari pentru baietel!
freshanana multa sanatate
clau_geo eu am luat in greutate cam multicel as zice , cam 5-6 kg, am sarit in 5 luni de la 55kg la 60-61kg si am 1,73m , am pus pe solduri(m-am latit, dar din profil nu se vede asa tare ) ca burtica nu e asa mare cum asa vrea

18+
atat mai avem
creste minunica

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Parul si babismele: la prima sarcina m-am epilat de dragul de a ma epila pentru ca par nu mai era, am un bait de aproape 2 ani. Acum la fel si pana la proba contrarie tot baiat.
Eva cand nu "o mai vezi" iti iei o oglinda mare si faci putin contorsionism.

Ecografie 3D-4D dupa saptamana 30 se numeste marketing sau luat banii la parinti sau cum vreti voi sa o numiti. Se numeste asa si pana atunci dar in trimestrul 3 nu isi mai are rostul de nici o culoare. Si inca ceva daca nu stie bine ecografie degeaba are un aparat bun. Masuratorile se fac in 2D, 3D se foloseste pentru a vedea organele "reconstituite" iar 4D pentru a mai lua ceva in plus de la parinti.
Mie ultima ecografie mi s-a facut pe un aparat vai sufletelul lui, mai si rasnea langa mine si au estimat ca Alexei va avea 3300 gr, operatia facuta peste 1 ora a confirmat un fat de 3370 gr, o eroare nesemnificativa consider eu.

Numaratoarea saptamanilor: indiferent ce va iese pe parcurs medicul ginecolog se ia dupa UM. Daca dupa UM ai 37 de saptamani pe el nu il intereseaza ca tu te crezi in luna a 8 sau a 9.

Boo deci Kato Bela traieste? o veste buna sa imi dai si mie te rog preturile pe PM ca trebuie sa rezolv si acest amanunt.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata burtici,

felicitari si bine ati venit/revenit celor ce n-au mai scris de mult
incet incet tre sa se coloreze lista noastra, iar albastrul are un avantaj considerabil

eu am avut o noapte super naspa, dar cu o licarire frumoasa ...
m-am trezit din cauza unui cosmar, dar cand mi-am pus mana pe burtica, exact atunci am primit simtit o miscare, exact unde am pus mana ... a fost asa frumos si parca, daca se poate ... iubesc guguloiu ala mic mai mult pe zi ce trece


18+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Ada felicitari pt bebic sanatos
Corina felicitari pt bebic sanatos si pt schimbarea prefixului.

Nusu pot sa iti spun ce mi-a zis mie dr de dimineata sa iau fiindca sunt racita destul de rau de la niste suc rece, am dureri in spate sub omoplat, transpir rece, am stari de somnolenta, tusesc si mi se infunda nasu, plus ca sunt deranjata la stomac. Mi-a dat asa: osciloccocinum 1 fiola pe zi, 1 paracetamol dimineata si seara pt febra, picaturi vibrocil sau apa de mare, vitamina c si ceaiuri cu miere si lamaie, iar pt stomac ecoflora 1 pastila si banane, morcov fiert , ceai de menta.

sper sa iti fie de folos ca eu deja am inceput sa le iau si parca imi este mai bine.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Felicitari A rose pt fetita sa fie sanatoasa si tu la fel.

Bafta la eco fetelor care merg azi


21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Freshanana eu zic sa iei niste vitamina c si ceaiuri cu miere si lamaie pt durerile in gat.

21+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

multam fain clau_geo
mi-am notat ce ti-a dat tie dr o sa iau si eu tratam asta in w/e
sper sa fiu mai bn luni


23+


puiutz
pui

Mergi la inceput