Mamici norocoase de sept-oct2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

quote:
Originally posted by alexa si mami

i'm back
suntem f bine si eu si bb. un pic mai maricel decit virsta dupa UM. a fost o consultatie cam scurta, sper ca data viitoare dr sa fie mai darnic la vorbe. ne stia, ca ne-a vazut cu alexa si a zis ca stim ce si cum , lichide, alimentatie, bla bla...
nu am citit nik, sper sa recuperez miine.
toate

alexa simami




Felicitari pt bebe sanatos!!!!!!Inca nu stii ce este nu?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Nushulica eu cred ca te ia raceala.EU am asa dureri cand incepe sa ma ia o raceala si de obicei incepe cu gatul dar cred ca poti simti durere si in piep.Altceva nu stiu ce ar putea fii.


Moni merci dar magazinul e prea departe pt mine,o sa comand acasa.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE



merci mult...am mai vb acum cu o prietena si ma duc sa-mi fac un ceai si stau in pat sper sa nu mai ia raceala...intr-adevar mi-a fost un pic frigutz...ooofff



16+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Nushulica nu ai oscilococcinum pe acasa sa iei un tubulet din ala?cred ca ti-ar prinde bine.Sanatate!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Nushulica nu ai oscilococcinum pe acasa sa iei un tubulet din ala?cred ca ti-ar prinde bine.Sanatate!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

22+LUCA

POZE



din pacate nu am, dar am baut o cana cu lapte fierbinte cu miere si una cu ceai si deja ma trec caldurile stau in pat, cert e ca eu asa durere in piept cand inhalez n-am avut in viata mea...sper ca bebe e bine si nu0l va afecta ce am eu acum,,,orice as avea



16+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krystina spune:

Buna la toate,eu sunt noua si sper sa va pot fi si eu prietena.am 26 ani neinpliniti,si sunt graviduta in 21 sapt dpn 12-09-08. am un baietel si il va chema Mert. eu sunt casatorita cu un turc cipriot.sper sa ma puteti primi in grupul vostru. mai am un baietel in tara dar din pacate pt mine nu este cu mine deoarece tatal lui e cel mai rau om si la fel si familia lui. sper sa-mi pot recupera copilul intr-o zi. va pup. multa sanatate voua si piticilor vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

krystina bine ai venit pe la noi!!! fetelor sa ingroasa randurile de baietei

Eva acum am reusit sa iti vad pozele noi. Eram tare curioasa mai ales ca ziceam ca avem burtile la fel, dar am o vaga senzatie ca m-ai facut de data asta. Am pus si eu poze facute acum ca sa vezi comparatie Tu ce zici ?

ma duc sa ma culc ca imi pica ochii in gura de somn

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Am fost ieri la eco sigura ca o sa vedem ce este bb, dar dupa primele 10 minute deja ma resemnasem ca nu o sa aflu, pentru ca nu dorea sub nici un chip sa ne arate ce este - ba statea in pozitie de rugaciune, ba isi punea manutele acolo sa nu se vada. Noroc ca e doctorita f draguta, si cand m-a vazut asa dezamagita a insistat, asa caaaaa... ESTE FETITA !!!

Apropo de babisme, acum stau cu mana pe burta si ma uit la pozele cu Inisa, poate oi avea noroc sa aiba si fata mea un par asa frumos .

Lili 17s cu Sergiu (11.05.2005) si Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neata, burtici!!
Merci fetelor care mi-au raspuns...azi sunt mai linistita , am intors netu' pe dos si-am gasit vreo cateva explicatii doar in franceza(in lb. romana nimic)_care par plauzibile.Se pare ca dr. a avut dreptate :
"-le col normal de la primipare est un col long de 4 à 5 cm, fermé à l'orifice externe, quoique ramolli , et peut subir des modifications
physiologiques à partir de la 35ème semaine.
-chez la multipare,le col est souvent perméable, plus ou moins largement ouvert car, dès le premier accouchement, le col de la multipare présente une déhiscence(deschidere) latérale physiologique. Le col de la multipare est souvent perméable à l'orifice externe sur 1 à 2 cm dès le milieu de la grossesse et quelquefois même avant."
krystina bine ai venit la noi, sarcina usoara si la termen!!!
Andreea, felicitari pentru pereche!!
Ada_74, felicitari pentru
Boo,piolica,eva, am vazut burticile, frumoase...ca a mea- aduc dovada mai tarziu
nushulica, sper ca te simti mai bine!!
ratonelu, multa sanatate mamei tale!!Ai grija cu serviciu ca n-or sa-ti faca statuie...eu zic c-ar trebui sa asculti dr. si sa stai cuminte in pat
iepurila, eco de trim.I la Avicena era in 2D , acum va fi in 3D/4D
alexa si mami, felicitari pentru bebe in grafic!!

Pupicidulci la toate fetele...s-aveti o zi superba ca voi!!

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">21+ cu Ana(deocamdata)
uite cum crestemfilmulete si poze
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

AndreeaUK, de mai multa vreme ma roade o intrebare: are cine sa te ajute acolo cu bebeii? Mie mi se pare ca un bebelus iti ocupa tot timpul, cand sunt doi odata nici nu-mi pot imagina.
Ca sa nu mai vorbesc de Nally, care il mai are si pe Sebastian ...

Lili 17s cu Sergiu (11.05.2005) si Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Ati spus sa avem numai vesti bune in acest capitol nou, nu???
Bine, vin si eu cu una: bebe perfect dezvoltat pt. 22s6z, 578 g!, fara niciun fel de probleme!!!!
Recomandare de la medicul care mi-a facut morfofetala de trim.2: sa incerc sa nu mai iau in greutate, pt. ca risc sa dezvolt tensiune de sarcina. Si mi-a mai spus ca, in mod normal, in sarcina ar trebui sa se ia intre 4 si 6 Kg, pt ca atat cantareste bebe, placenta, etc iar restul e grasime!!!!! Ce citim noi pe net cu "...pana la 15 kg e normal" e mit!!!
Sunt foarte bucuroasa pt. ca bebele meu e bine. Si miscaret
, si dragut, si cel mai iubit dintre bebelusi!!!!!!!!
Va doresc o zi frumoasa si un weekend de vis!!
Am schimbat si prefixul azi!!!
Corrina 23s0z Bebic#259;

Mergi la inceput