Timisoara, Impreuna! (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

na, uite si la Aida
noi aseara facem 'inventaru' de cand n-am mai prestat....io zic, bai st 2 saptamani...al meu, bai nuuu, sunt fro 3...ca sa ne dam seama in final ca suferim de amezie si ca nu-i mai mult de-o saptamana de cand am venit din Viena
Ana sa ma imprastii de ras ieri cu postarea ta cu ce i-ai face lui Marius
aseara cu Dorisake faceam scenarii imi si imaginam pe al meu, pe Radu si pe Marius la expo kutya cum ar arata toti 3 intr-o poza...ar incapea oare?! hai ca Marius ca Marius, da' Radu cu al meu...puahhhh....ca pe Cosmin nu-l mai punem la socoata...el e in dunga pe langa astia doi

pentru Emma
povestea mea - Agonie si Extaz,, Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

neatza a doua oara de la mine..ca inainte m-am trezit...evident a doua oara pe ziua de azi...pai m-am culcat pe la 2 si m-am trezit la 6...asa ca v-am dar cafa si io m-am dus sa ma culc...ca de ma apucau durerile facerii...adormeam pe capra si ma trezea bebele cand iesea afara...ce fai ar fi nu?..


silvano...daca continui asa cu noaptea zi si ziaua noapte...vin si io miercuri cu mamonu tau...ii dau aiacetatzenie americana la plodu meu daca-l nasc acolo?

anduka ...pupici...multzam de suport...inca nu vazui pozele...si las-o mai moale cu munca...

anuka...nu stiu nimic ..de ce nu meretzi pana in ungaria...cauta pe net si compara pretzuri cu acia...

dani...las ca se face bine si sarbatoritzi 9 ani si 2 zile de casnicie...

laureluuuuuuuuuuuu....mi foame unde esti?

katikule, dorisake, deya, clau, lormi, mariuca, lore...va pupicesc

no azi e iar un termen ce l-a spus unul din eco...asa ca...imi cultiv rabdarea...si pe a mea si pe a voastra...asa ca daca mai runc cu hormoni in stanga dreapata pe acia nu suparatzi la mine...vedea-va-si cu burta la gura pe toate ...mai putzin pe katik ca ea abia a parasit bransa alaptoaselor...

pupici la mari si mici

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

si tocmai tu imi scapasi......aidutzule...



mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:


mi-a placut la nebunie ultima fraza din postarea lui mihi!!!!
la zetas la remetea am fost si io, e tare fain, am fost si noi la zbenguiala acolo, asa ca, ana, poti s-o iei linistita in calcul.
ma bag si io in clubul betegilor: doare tare gitul, mucesc rau de tot, capul doare de pocneste etc.etc.
ma duc ca sa mai inghit ceva doctorii ca nu mai pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Deci...
Aidule ...sar'na si aferim boieroaico de informatie...buna si de retinut...De dormit ok,referitor la ce as putea face pe acolo...insa cu mutatul la marmacie....pas...ca nu ne lasa altii...
Simonelule....pai macar cu gandurile si visele sa ma aleg ,daca realitatea e un vis pierdut...abia se intrazareste la orizon,in zona crepusculara...Am ajuns deja la faza aia:batraneste...asezat...cu simt de raspundere...rar si bun...
Mah,n-ar strica o poza cu protagonistii...
Mihi...pe tine te mananca spinarea ,vad io bine....Io nu ma mai inscriu la cele urate de tine,ca fac 40 de ani anu' asta si mi s-o cam dus traiu' si mi-o expirat malaiu'.Asa imi trebuie daca am copilarit mult si am cautat dupa perechea potrivita pana am nimerit-o...da' in cardul asta le introduc cu succesuri multe pe Lormi si Simona...
Heheheheh...razi tu,razi Harap Alb...Kati...da' zi "Doamne apara si pazeste!",fa crucita cu limba-n cerul gurii si stucheste sanatos in san....ca sa nu se ia...Hai sa ai sanatate maxima!Zetas se cheama pensiunea aia banuiesc..

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anooo, adevar grait-a-i mama!!!! ptiu!!!!!mi-am facut norma, gata!!!!
da, zetas e pensiunea cu pricina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

vi-i frica, a?!

pentru Emma
povestea mea - Agonie si Extaz,, Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Na bine,nu am ce sa comentez ca io de ieri nu am mai priceput nimik around,asa ca continui cu fiecare ce-l doare si ma bag si eu in seama, in primul rand 2 absente nemotivate Lore si Laura de 2 zile deja, ce-o fi cu ele de numai dau pe aici si de ce numai eu le duc dorul ????
Eu acu nu demult am ajuns de la lucru,mancarica e acusica gata,am facut file de peste cu sos la cuptor si am copt baquette umplut cu unt si usturoi,ieri am facut taitei cu crumpi,asta ptr Mihi ca restul nu prea impartasesc treburile de la bucatarie sau poate au alte treburi pe acolo ,glumesc!!
Silvana ai inteles si tu totul de pe aici,ca si mine da! auzi dar io daca numai pot cu se natie de om sa fug in lume,ce imi sugerezi ca vad ca ai idei nu gluma .
Cam atat,merg sa bat iarasi mingea cu Andi ca n-are stare,la noi duminica e Ziua Mamei si Andi mi-a adus azi cadoul de la gradi ce a facut el singur,abia astept sa mi-l dea .


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Claudia, conteaza natia? si aici duminica e ziua mamei si paul are pregatit ceva pentru mine l-o ascuns bine si ma tot intreaba cate zile mai sunt pana duminica?
Dana, imi pare rau de aniversarea ratata, poate sarbatoriti sambata
Anda, vizionat pozele misto. Ne vedem de luni dincolo, da? si cu Aida la fel
Lore, Lormi, Laura, Deya pe unde sunteti?
Maria, mie mi-i frica
Ana, succesuri depline in cautarea relaxarii
Mihi, hai te astept
Kati, merge sofereala? Cand ai examen?


Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Buna, fetelor, sunt si eu din Timisoara si am o problema care m-a adus in pragul disperarii .
Sufar de rinita alergica, pana azi, mergeau tratamentele cu Alerid/Aerius, schimbate din cand in cand... Azi am luat doza dubla de Aerius si tot ingrozitor ma simt - stranut, plang, ma ustura ochii si cel mai grav, mi-am suflat nasul de atatea ori incat toata pielea imi e crapata si ma ustura (pana la ora asta am consumat deja 6 pachete de servetele). Nu mai rezist, caut un medic bun care sa ma ajute, mi s-a spus ca trebuie sa fie pneumolog, nu alergolog... Stie vreuna din voi unde gasesc pe cineva care sa se ocupe de mine sa ma fac ceva mai bine? Am cautat cu google, dar nu am gasit mare lucru.
Please, daca ma puteti sfatui cu un nume, nr. de telefon, adresa, clinica, etc, sunt disperata!

Multumesc anticipat .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput