Timisoara, Impreuna! (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

no neatza...hai ca vad ca-s spargatoare de gasca cu subiecte dinastea...numai scrisa nima pe acia...acu am citit ce mi-ai scris Mariuca...ca aseara aveam discutzii aprinse cu Aida pe mess

Mai dragilor drage...io respect credintza fiecaruia...fiecare cum o acumulat pe parcursul existentzei...in functie de mediu, experiente, educatzie, etc...sau cum o mostenit...ca suntem continuare...a parintilor, bunicilor,...Adam...io poate sunt urmasa a lui sf Pavel...as vrea io...io doar am facut o "descoperire" care mie mi-o facut bine si am vrut sa o impartasesc cu voi...pt ca luviu...asa sunt io chiar ca am fost singura la parintzi...unii chiar ca au fratzi manca ciocolata cu patura in cap..ori ca nu vor sa o imparta cu nime ori ca asa vor ei sa fie singuri...io in schimb parca nu ma bucur daca nu impartasesc cu cineva gustul...

No ma intelegetzi si pe mine o tzara...dac nu va spuneam mi se parea ca-s egoista si tzin numa pentru mine...acu 2 ani cand v-am chemat..era subiectul mama...o fost mirific...si ma gandeam la voi ca sigur v-ar fi placut...dar pana nu vedetzi nu avezti de unde sa stitzi si nici io nu-s ha mare expresiva sa stiu sa ma fac inteleasa...

asa simt si io daca ma racoleaza aia pe strada ca ma iau cu japca...si io am intimitatea mea cu D-zeu...dar era vorba de cu totul altceva..."o piesa de teatru al vietzii"...sa zic asa...ceva din care sigur invezti ceva si ramai cu ceva...si faptul ca toate avem cate o problema mica sau mare...acest "nurofen" decoperit de mine...am crezut ca o sa va ajute...si inca mai cred


asa ca nu dadusi cu mucii in fasole simonica lu laci...chiar mi-ai raspuns la o nedumerire a mea...

Io respect oamenii si daca cred in D-zeu si daca nu cred...fiecare e liber sa creada sau nu...io numa atata va spun...ca Octa o murit si pt credintza mea...dezvolt altadata acest subiect...ca deja v-am inebunit cred...

iote regula simpla din matematica sustinuta de al meu sotz..vizavi de D-zeu...probabil ca o stitzi deja...sunt 4 posibilitzti:

1. exista D si cred = OK
2. nu exista D si nu cred = OK
3. nu exista D si cred = nimic rau ....
4. exista D si nu cred = am pus-o

punct.

si acuma trezirea!!!!!!!!



pupici la mari si mici
mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Mihi!
daca incepem sa ne raspundem reciproc la nedumeriri, inseamna ca incepem sa vorbim aceiasi limba
hai, care mai da un rand de ...
am fugit si eu la lucru, sa aveti o zi buna!

Ps: E VINEEEERIII

pentru Emma
povestea mea - Agonie si Extaz,, Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Mariuca, hai ca mai dau eu unrand de cafa, daca tot m-am trezit...







BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

vad ca o adus doris cisterna.
no sa avem o zi faina!
mihi nu te mai tot justifica mama, nu dai pe spate pe nime si nici nu ne sochezi daca pove despre credinta ta. stai tu linistita. fiecare are credinta lui caci altfel nu ar putea functiona, asa ca scrie tu numa ca mie una-mi place si te citesc chiar daca n-am vreme sa-ti raspund.

pusike.




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Helauuu....

Vorba lu' Simonica: e vineeeeeeeerriiiii....iupiiiii!!!!


A-nnebunit lupu'!


Bay,io nush ce sa va zic,sunt in copac si copacul in aer...am asa,o stare de sictir total...ma doare fix in...5 m in spate de orice si de nimic...ce-o fi frate cu mine?!Claaaaar...plueste ceva in aeeeeer...o fi de la Cernobal sau 'or fi tras astia cu gaze din avion si in loc sa puna praf de tzantzari ,au pus opium...iiihuuuu!

Bah,ia spuneti voi la mandea,ca tot mi-am amintit acuma...recomandati voi repejor la fata o locatie cu pensiune si papa buna si peisaj misto,evident,in judetul asta al vost' Cimis...Am auzit variante de Surduc,Garana,Trei Ape,Cincis,Valiug...Care ce stie,bagati aici,am urechile palnie...E vorba de un vichend,deci nu ma trimiteti gagixelor la Geoagiu,ca nu ma'c pana acolo...ceva rezonabil...100-150 km maxim...ghinii?

Dano,zau ca-mi pare rau de sarbatoarea voastra irosita si sper sa va reveniti repejor pana duminica...Mariusache m-o sunat dimineata si vorbea parca din beci si il mai auzeam si cum isi tragea mucii....asa ca i-am zis de Modafen,sa-si ia..

Asa...asta vreiam sa zic...Pup si mai vb.


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Iaca poze de la Budapesta




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare, mei pe aici fiecare incepe sa vb pe limba lui si eu citind in diagonala ma imprastii de ras. Unii cu pb existentiale la care li se raspunde ca e vineeeeri! Ana vrea pensiune in Cimis si Anda posteaza poza de Bundapsta ( nu ca ideea ar fi rea ... ) si nu mai tin minte restul exemplelor dar au mai fost. Maria se bate cu jungla, Mihi strica orzu in zadar, si mai ce? Ana, aproape de oras e REMETEA cu pensiunea agroturistic de acolo, papa super bun, curat luna, camere misto, o balta cu 2 hidrobiciclete si posibilitati de pescuit. Acu peisaj mirific, cam ce ai vrea? Aici e camp curat plin de flori parfumate (de camp evident), o padure in zare, Bega trece chiar pe langa ... da palmieri sau munti inalti nu sunt...

La noi, sotzu se simte un piculetz mai bine, io la fel, Lori ia la greu tot felul de chestii naspa drept pt care 90 la suta din putinul meu timp liber il petrec alegand dupa cupil sa-i dau Zimax, Nurofen, Biotix, badijonaj. Iepurele stie sa iasa singur din cusca si roade fire calculator, covor, plantele de casa. Telefonul suna una-intruna pe teme de serviciu. Aniversarea ratata. Dar ... toate au sa treaca, vor veni iar zile ioz bombon, nu-i asa?

Bun, io cu Doris in club ( a propos, te-am sunat sa te intreb daca nu vrei sa ma ajuti intr-o chestie dar pb ca nu ai auzit...) unde, cand cum, intalnire trupa, Tobias, eventual O'stai si restul dotarilor care vor transforma expozitia canina intr-un iures bine colorat in Ioz?

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Danitin, suna-ma , probabil ca nu am auzit...am mobilul cu mine...astept...

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Andule,ca de obicei pozele sunt super faine,profi...Ce am remarcat,cu un zambet motanesc in coltz de gura...ati avut o turma de copii acolo...faine,sincer!
Deci si Horica o fo cu voi????ma gandeam io...

Danule...io momental adun informatie...selectia o fac mai incolo...de Remetea chiar nu auzisem...banuiesc ca pensiunea de care pomenesti e undeva de la european stanga,dreapta,pe undeva ,cumva....poate ma'c pana acolea sa vaz si io...intreb din poarta-n poarta...Nu vreau cine stie ce...zic io....sa fie curat,acceptabil la pret,papica buna si pe alese...aer cuerat...loc de zbenguiala...nah,ai intuit tu bine...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Helau si io pe fuga

ando dar vad ca ati fost in continua alergatura pe acolo , la cate ati vazut si facut ... ati apucat sa puneti geana pe geana?

ano mie imi place la nebunie la Milenium de langa Salonta. In camere nu am urcat , dar mancarea si au o gradina pt copii langa. Cat despre ce ai putea sa faci pe acolo in rest , habar nu am. Doar mancare , si

Hai pa



Aida
voteaza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate ... multumim
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput