Vacanta in Croatia (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Am vrea sa mergem anul acesta in Croatia, sa inchiriem un apartament (2 adulti si 2 copii mici). Unde ati fost voi sa fie indeplinite conditiile urmatoare?

Am vrea sa nu mergem pe insule (am mers acum aprox. 4 ani in Korcula si a duraaaaaat mult cu feri, Stefan, 3,5 ani atunci, s-a cam plictisit... Matei de 2 si ceva s-ar plictisi si mai rau!!

Vrem musai plaja cu nisip, intrare liiina in apa, fara pietre multe aproape de mal.

Daca ati stat in vile aproape de plaja asta perfecta mi-ar foarte de folos un link. Magazine in zona, sa ne putem aproviziona cu de-ale gurii, erau?

Multumesc mult, Croatia este superba, de-asta si dorim sa revenim.

Nicoleta

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LauraT, plaja de langa hotelul la care ati fost este cu nisip? Imi poti spune cat a costat sejurul si cat ati stat? Multumesc.

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Nicoleta, in Brela nu este nicaieri plaja cu nisip, numai cu pietre (maricele), deci necesita papuci speciali. Dar apa este minunata, limpede si curata, copiilor le-a placut chiar ff mult (nu au dus lipsa castelelor de nisip). Hotelul ne-a costat 200 euro/noapte, pt 2 adulti+1 copil (caci pe celalalt l-am trecut la finii nostri cu care am fost, caci nu lasau 2 adulti+2 copii in camera, nu stiu daca nu existau apartamente sau camere interconectate) cu demipensiune. Am stat o saptamana, dar am mai fi stat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Laura, multumesc pentru informatii. Sotul meu vrea neaparat plaja cu nisip... pietrele erau ascutite? Noi avem un pici de aproape 2 ani si ne tot gandim... Stefan are deja 7, deci s-ar descurca.

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nicoleta, si noi am fost anul trecut in Brela, am povestit mai multe in capitolul trecut. Am stat la Vila Medic, o gasesti pe google. Plaja e cu pietricele rotunde, apa foarte limpede, linistita, in general fara valuri, noi ne-am simtit foarte bine, inclusiv copiii. Intrarea in apa e cam brusca dar copiii intrau in apa doar cu colac, nefiind valuri nu aveau probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

pt plaja cu nisip fin-fin enervant de fin puteti sa mergeti pe insula Rab .Noi am fost 2 ani in Kampor unde am avut parte de liniste si relaxare dar daca vreti ceva mai palpitant este statiunea Lopar .Pe net gasiti o gramada de locuri de cazare.
Noi in septembrie speram sa putem merge din nou tot in Kampor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si noi alegem Muntenegru-Croatia anul asta, tare mi-as fi dorit Rab, dar este f departe.. ideea e ca stam 3 nopti in Muntenegru, am configurat traseul pana pe insula, si-s 7-8 ore.. de aceea, cautam un loc mai aproape de Dubrivink.. cred ca Brela sau Baska, sa fim in apropierea plajelor cu nisip, dar ne vom plimba cu masina in zona pe unde ne va placea.. se pot face excursii pe insule din zona asta?..
asa ca va citesc in continuare
ah, intampinam dificultati cu traseul.. plecam din Bucuresti si trebuie sa ramanem undeva peste noapte, pana ajungem in Muntenegru, e prea lung drumul dintr-o bucata.. ceva sugestii?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna,
Am tot cautat si aici si in alte parti si acum am o mareee varza in cap.
In principiu ne dorim sa mergem in Croatia, la inceputul lui august, min.7 nopti cazare-maxim 10, cu copil de 3 ani jumatate, cu masina.
Ne dorim plaja cu nisip neaparat.
Sotul vrea musai sa aiba piscina.
Din cate am inteles, plajele cu nisip sunt rare, ar fi in insula Rab si Crikvenica. Astea am inteles ca sunt mai la nord, iar temperatura la inceput de august nu atinge totusi valorile toride din sud.
Ce-mi recomadati? Avem sanse sa gasim ceva sa intruneasca toate conditiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

In Medulin e plaja cu nisip,noi am fost anul trecut iar in august mergem iar.Am rezervat 2 ap intr-o vila la 2 km de plaja,mergem cu niste prieteni,de la vila pana la plaja mergem cu masina si acolo este parcare care anul trecut era gratis.Piscina,aici unde noi am rezervat nu este dar am vazut multe vile cu piscina in Medulin.Noi tot in august si tot cu copil de 3,5 ani mergem,daca mai pot sa te ajut cu ceva,cu placere.


Ps.cineva intreba de magazine,sunt destule si cu tot ce vrei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Vrem sa mergem si noi in Croatia in Pola probabil, fiindca in alta parte pentru august nu am mai gasit cazare. A mai fost cineva? Cum e? E mult de mers pana la plaja? Ca eu nu prea vad plaja langa oras pe google maps.

Mihaela Zaharia

Mergi la inceput