Vacanta in Croatia (2)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

In Pola nu e plaja ci in statiunile/satele din jur. Uita-te cu atentie cu google maps. Si noi mergem in zona, aveam cazare de pe 3 iulie in Pjescana Uvala.
Am rezervat de asta iarna, dar poate mai poti gasi si acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

buna fetelor!

As avea o intrebare (nu stiu daca s-a mai discutat). In Croatia se poate intra si doar pe baza buletinului sau e obligatorie prezentarea pasaportului? Maica-mea e in vizita la noi si pasaportul ei e expirat :(.

Multzumesc anticipat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Da, din ce am citit pe alt forum, se poate intra si cu buletinul pe baza unei conventii intre Ro si Hr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

lavi, merci mult, tocmai am sunat si eu la ambasada lor si intr-adevar e posibil doar cu bultinul, trebuie sa aiba doar 500 euro cash la ea in cazul in care nu avem rezervare sau 50 euro/zi in cazul in care am fi avut rezervare (poate mai intereseaza pe cineva).

Concediu placut tuturor, vom reveni si noi in toamna cu impresii, pana atunci ma apuc de citit tot subiectul :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Multumesc. Bine ca mi-ati spus ca in Pola nu exista plaje, ca pana la urma am gasit un apartament in Medulin: http://www.medulinriviera.info/anu/apartmani-vilic/
35 mp, 2 camere, baie si bucatarie la 65 euro/zi. Am si platit rezervarea (de fapt a platit-o o prietena din Croatia fiindca la transferul interbancar pentru 100 de euro, plateam bancii 45 euro), speram sa fie ok.

Mihaela Zaharia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savarina spune:

Trischa poti sa imi dai niste date de contact de la vila respectiva. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCiornei spune:

Croatia e si pe lista mea de petrecere a concediului. mereu zic ca anul viitor voi merge si din pacate, inca n-a venit acel an...

http://retetadelicioasa.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

Daca merg la inceputul lunii iunie pe insula Rab, in Lopar, fara rezervare gasesc cazare sau trebuie sa imi rezerv de acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

E sigur ca se poate intra in Croatia doar pe baza de carte de identitate?
A fost cineva in Croatia fara pasaport? Al meu e expirat si n-am de gand sa-l preschimb decat daca e obligatoriu.


"Daca nu ai fost niciodata cutremurat pana in adancurile sufletului de o floare deschisa in primavara, poate ca sufletul tau nu va cunoaste nicicand inflorirea." (Audra Foveo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Acum ca am fost in Croatia, pot afirma ca nu e nevoie neaparat de pasaport, e suficienta cartea de identitate.

Cum imi facusem de curand pasaport, (pentru o alta destinatie) l-am folosit pentru prima data la trecerea in Croatia. Ceilalti din grup au trecut cu cartea de identitate.



Mergi la inceput