Vacanta in Croatia (2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lavi, te rog mult sa mai pui o data lincul, merci

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Carmen, uita-te daca nu-ti place vila la care am fost eu. E confort mai bun dar si pret mai mare decat ce se ofera de obicei la particulari. E intre 2 statiuni dar noi n-am fost decat in una, in cele 6 noti cat am stat acolo. Plaja e superba, apa la fel. Cealalta statine. Baska Voda, parea sa aiba mai multe distractii pt copii (gen saltele de topait si de-astea). In Brela este un loc de joaca mai mare cu topogan, leagan, samd.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

www.villamedic-brela.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Fetelor, nu merge cautarea pe site, poate cineva sa imi recomande o cazare in Medulin? Am inteles ca aici ar fi plaja mai cu nispi si pt cele mici cred ca ar fi mai ok. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

offf, m-as duce in croatia da` na enerveaza ca nu gasesc nimic convenabil in care sa fie si ceva amenajat pentru copii, plus chestia ca nu toate hotelurile primesc in camera 2 adulti si 2 copii iar mi se pare aiurea...
stie cineva care e drumul cel mai scurt cu masina din croatia in italia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Carmen, nu te duce la hotel, inchiriati un apartament, e mult mai ieftin si mai usor ca poti gati.Noi asa am facut si am iesit tare ieftin.Micul dejun si cina in apartament si pranzul in oras ca umblam hai hui.Mancarea la alimentara e ieftina.

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

a fost cineva in rabac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Tocmai ce ne-am intors din Brela si vroiam sa postez cateva impresii, poate vor folosi cuiva pe viitor.
Este foarte important unde gasesti cazarea: noi am avut ghinionul de a avea vila pe deal cocotata destul de sus, si asta insemna 130 trepte si inca 120 m de panta foarte abrupta de urcat (ganditi-va cum e la prinz cand te bate soarele in cap si ai bagajele de plaja cu tine). Deci asta a tras in jos mult la aprecierile noastre.

Autostrada este foarte buna, trece prin zone pitoresti, dar este FOARTE scumpa! Spre exemplu, o bucata de 400 km (Zagreb-Brela) ne-a costat cca 35-40 euro (nu mai tin minte precis). Se plateste pe cati km parcurgi, in euro sau kune, moneda nationala.
Un tipp: este avantajos daca poti plati cu cardul, pt ca la casele de card nu era nimeni la rand, pe cand la cele de cash se statea 40 min la coada de masini.

Sensul de mers spre Coasta Dalmatiei este aglomerat deja acum, e perioada de varf, inarmati-va cu benzina, apa, rabdare din plin. Am dat de 3 cozi imeeense pe autostrada dinspre Zagreb spre coasta, din cauza unor accidente. Cea mai mare coada de masini cronometrata de noi avea 18 km din cauza unui accident unde arsese o masina.


A! Inca ceva: noi am traversat Slovenia si, am observat ca sensul de mers dinspre Maribor spre Croatia era full si se traversau cei 60 km de Slovenie aproape bara la bara!!! Erau cozi de cca 6 ore. Asta pt oricine se gandeste sa o ia cumva pe acolo (nu ma refer neaparat la cei care vin direct din Ro).

Mincarea, benzina mi s-au parut cam ca peste tot. Se poate minca un prinz de 3 persoane (adulti si copil) cu cca 20-25 Euro.







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, nasol cu blocajele, noi in iunie am prins unul singur, un accident de motocicleta pe drumul de coasta, in rest a fost f liber.

In rest cum vi s-a parut Brela, plaja, apa, atmosfera, v-a placut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Noi suntem acum in Croatia, pe Brac(Braci), e cam in dreptul Brelei insula. Am iesit din Romania vineri dimineata pe la Portile de Fier,super drumul, gol si f. frumos. F. putina aglomeratie in Beograd si-am ramas la Plitvite(unde era groaznic de frig, 12-13*C, ceata si ploaie mocaneasca si noi imbracati de vara). A doua zi insa era soare si cald iar parcul superb. Dupa amiaza am plecat in jos, spre Split, la fel, f. lejer, intradevar e cam scumpa autostrada dar te misti repede. La nici un ghiseu n-am avut mai mult de 2-3 masini in fata, am platit cu euro. Seara am dormit in Trogir, f. frumos orasul. Urmatoarea zi am plecat spre insula, am luat ferry-ul din Split. Am iesit de pe autostrada la Sibenik si pana la Split am mers pe drumul lor national, nu era aglomerat desi era week-end, poate am avut noroc si-am mers la ore mai lejere. Pana acum a fost super, suntem in Bol, e f. frumos, curat, liniste, multe familii cu copii si da, avem noroc ca suntem la doi pasi de mare, cum zice Dana, si-aici sunt stradute care urca in panta si ma gandeam ca nu-i tocmai o placere sa trebuiasca sa urci, chiar si seara cand e mai racoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliana csaki

Noi suntem acum in Croatia, pe Brac(Braci), e cam in dreptul Brelei insula. Am iesit din Romania vineri dimineata pe la Portile de Fier,super drumul, gol si f. frumos. F. putina aglomeratie in Beograd si-am ramas la Plitvite(unde era groaznic de frig, 12-13*C, ceata si ploaie mocaneasca si noi imbracati de vara). A doua zi insa era soare si cald iar parcul superb. Dupa amiaza am plecat in jos, spre Split, la fel, f. lejer, intradevar e cam scumpa autostrada dar te misti repede. La nici un ghiseu n-am avut mai mult de 2-3 masini in fata, am platit cu euro. Seara am dormit in Trogir, f. frumos orasul. Urmatoarea zi am plecat spre insula, am luat ferry-ul din Split. Am iesit de pe autostrada la Sibenik si pana la Split am mers pe drumul lor national, nu era aglomerat desi era week-end, poate am avut noroc si-am mers la ore mai lejere. Pana acum a fost super, suntem in Bol, e f. frumos, curat, liniste, multe familii cu copii si da, avem noroc ca suntem la doi pasi de mare, cum zice Dana, si-aici sunt stradute care urca in panta si ma gandeam ca nu-i tocmai o placere sa trebuiasca sa urci, chiar si seara cand e mai racoare.

Pozele noastre
Poze noi
poze nou-noute


Liliana, inteleg ca faceti un mic circuit? sa mergeti neaparat si in Brela si pe insula Hvar (orasul Hvar)...Asteptam impresii si pozeee...
Si noi vom fi in Brela intre 6-12 august, la Hotel Bluesun Soline, abia astept sa revad apa minunata de la Brela...

Mergi la inceput