Colectia de toamna-iarna 2005(195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Miri, capul sus, s-o rezolva problema; se mai intampla accidente!

Maria, dezmucizare rapida! Sanatate la toti!

Madutza, chiar ma intrebam ce-i cu voi! Felicitari pt renuntareaq la pampers!. La cat mai multe nopti linistite

Tania, ce mai faceti voi, sunteti bine? te-ai angajat la banca ori ba?

cami, super tare Dariuca!!O smecheroaica si jumatate!



Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

tot aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

maria in plus fata de ce zice Roxi eu iti sugerez de-acum clasicul aparat de aerosoli. Nataliei ii fac cu 3 ml de ser fiziologic, de 3 ori pe zi. BB-ului mic nu stiu doza, fa-i si tu pe jumatate.
Sanatate multa si daca tot s-au virusat amandoi nu-i mai separa!

miri of!!! Si chiar nu se poate pastra? Foarte trist mi se pare.
Nasoale chestii prin care trecem noi, femeile! Sunt alaturi de tine!

Noki felicitari pt inscriere! Cat o sa va coste?
Ziceai zilele trecute ca tu crezi ca mami a mea mi-a trimis-o din cer pe Silvia.
M-as cam indoi pt ca mama era de alta conceptie: intai iti faci studiile, iti castigi singura painea, apoi te mariti si apoi faci copii. Ne-a tot bagat chestia asta in cap toata copilaria dandu-ne exemple de femei care nu s-au maritat si au facut copii prea devreme si apoi au depins material de soti.
Iar eu ca fata ascultatoare ce-s am facut exact pe dos: intai m-am maritat, apoi am facut copilul, apoi am terminat studiile si abia acu' dupa al 2-lea copil pot zice ca-mi castig integral painea
Una peste alta am avut mare noroc ca a iesit bine, si poate ca mi-a tinut ea pumnii de undeva de sus in acest sens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Am si eu o veste buna in sfirsit si anume ca am terminat scoala.
Pentru mine, faptul ca nu reuseam sa o termin, desi cursurile erau terinate de dinainte de a se naste Smaranda, a fost un factor de un stres enorm. Parca abia acum incep sa ma pot bucura in liniste de propriul meu copil. Acum in sfirsit pot sa merg cu ea la plaja, la play dates sau in oras fara sa fiu stresta ca imi maninc din timpul in care ar trebui sa lucrez la proiect. Uf...

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Biculet felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Maria, baga un PM cu id-ul tau de mess ca pe cel pe care il am ti-am scris de n ori si e calr ca nu functioneaza

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Inca ne straduim sa-i separam caci deocamdata Cristi e in varf de boala, tuseste si stranuta in toata camera, iar la Ana de-abia a inceput si sper sa nu faca o forma asa de urata...

Bic, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Maria, sanatate infinita puiutiilor tai dragi! Sa auzim de bine cat mai curand! Tinem pumnii sa scapati fara niciun fel de complicatie! Sfaturi, mai mult decat ti-a zis Roxi, nu prea am ce sa mai spun!

Bicule Felicitari!

Miri !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Bic felicitari!si coronita.

Maria sanatate maxima. noi suntem norocosi, ultimii muci au fost de revelion.felicitari ptr honeymoon.

Ioana , Lavi , Camelia multumesc frumos!

A luat Sorin o boxa(avea una) trebuie sa concureze cu ale mele. si are o cutie imensa, i-am zis cai-o pastrez ca e masura lui. se joaca fi-miu si acu in ea. o sa pun un filmulet.

nu mi-e rau, doar am un gol in stomac si o apasare pe inima.

Madutza
ca ridicati voi capitala cu despemparsarea.si felicitari. de fapt cred ca ati luat medalia de aur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Maria sanatate pt toti trei.Io cred ca Ana n-o sa se imbolnaveasca prea tare.Are imunitatea cea mai buna dintre voi.Sper adica.
Rox parca e mai optimist "glasul" tau.Ma insel?Ori chiar au inceput lucrurile sa mearga?
Camipupic pt ciudoasa de fii-ta.Offf mie nu-mi mai vine vremea sa aud perle?!
Noki luterana e aia de 14 milioane?
Miri of,of,te trag de urechi.Ce nu pui si tu o caciulita acolo,ceva...o aspirina intre genunchi...ca sa nu ajungi la chinul asta. Dar deh, bine-o sa fie.
Madutza fara pampers???Noaptea???Victorieeee!
Bic sa-ti fie de bine scoala,dar mai ales de folos.

Eu tot asa ma simt.Mi-am facut programare si la cardio ca cred ca o dat de dracu inimuca me.Tudor ...baai mi-e drag ca ochii din cap.Pe masura ce creste. Azi l-am tuns.E asa frumooos, zise cioara.E mai frumusel cu parul scurt desi imi placea tare cu el lung.A fost super cuminte,dar desigur ii pusesem dvd-ul cu desene.
Noki vad ca nu se inghesuie nimeni sa se inscrie in lista celor care n-au dat niciodata palmutze la funduletze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Miri de ce atata tristete? Nu mai vrei chiar deloc un bebe? Acum ca tot s-a intamplat?

Maria sanatate multa si sa revii cu vesti bune!

Ioana am vazut in sfarsit pozele voastre! Si tare mi-a placut ca sunteti cu totii veseli! Mai ales bebe Stefan!!

M-am dus si in contul comun unde am savurat pozele lui Lavi de la ziua Silviutei - stiu ca sunt mai demult dar doar acum am reusit !
Unde vad si eu poze de Leea, Anda, Ina, etc ca ati tot vorbit voi pana acum?

Bic felicitari pt scoala, ce ai terminat?

Mai aveti vesti de la Madau? Sper ca e bine!

Aici e perioada estivala! Toata lumea profita de vremea asta insorita si e la plaja si in apa!
Ieri seara dupa cresa missei am fost si noi, din pacate nu am stat prea mult ca am ajuns pe la 6 seara si urca apa , insa am facut niste poze: http://entertainment.webshots.com/album/563351815QoNQrK
Azi, in schimb cand mi-am inchiriat sezlong ca o doamna si am profitat din plin de soare , nu aveam aparatul!

Mergi la inceput