Colectia de toamna-iarna 2005(195)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

mamicile cu bebei mici - Maria-Alexia, Dordia, Roxi. Si pe Ioana, desi bb ei e mai maricel

mamicile necajite - Madau si Anda. Si pe Miri, desi supararea ei e de alta natura.

pe Leea sa se simta mai bine.

Bic, felicitari!

Alinush, tare va mai distrati voi pe-acolo pe la plaja. Frumos va sade.

Madutza, felicitari pentru dez-pampersare. Noi nici n-am inceput procesul Cred ca suntem ultimii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Bic, multe-multe felicitari si mii de pupicuri!!! Bravo!

Leea, eu compatimesc cu tine si te inteleg. Eu am puls si 180 si peste uneori (nici nu se poate numara). Si asta in conditiile in care iau tot felul, analizele-mi sint aproape perfecte, adica cu hormonii-s in limite normale, si cu tot restul, doar unii ioni sint la limita de jos dar nu sub. La mine problema maaaare care nu-mi lasa inimioara linistita e oboseala si copiii care evident fac o galagie si un scandal si o dezordine de nu se poate. Nu stiu alti parinti cum or avea copii cuminti, ca eu nu am avut norocul asta. Dar la nevoie eu iau si beta-blocant pt. tahicardie, ca la mine mai vine si cu aritmii, de cele mai multe ori atriale, dar am avut si ventriculare (nu le doresc nimanui). Si de fapt de cind iau de toate-s mai bine, ca la un moment dat chiar credeam ca... dau coltzul...Dar e si o perioada mai incarcata, nici ajutor la copii nu am pe nimeni, asa ca presupun ca de asta ar fi mai greu. Mi s-a propus ablatia centrului care arunca impulsuri ectopice. Desi cam stiu ce implica (desi nu-s cardiolog), ma feresc. Tot sper sa ajung sa tin totul sub control medicamentos si prin suplimente nutritive. Mai scrie ce mai afli, ne mai sfatuim si noi aici. Pupici multi de tot! Si Tudorasului tau frumusel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

neata

maria-alexia, sanatate multa!

leea, citesc ingrijorata ce zici de starea ta. cand ai programarea la acrdiolog? sa ne spui ce-ti zice.

bic, BRAVO! Super, te-am inteles perfect cu starea de usurare. si eu mai am sentimente de-astea de oarecare anxietate care se manifesta inclusiv sub aspectul relaxarii cu nichita, atunci cand ma streseaza o alta problema mult timp.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Miri imi pare rau. Deci Postinorul nu si-a facut efectul. nasoala treaba.
Tania pe unde umbli fata babei? mai da un semn sa stiu ca sunteti bine.
Roxi cum mai merge treaba, sper ca merge ca unsa supravietuirea.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cata, poze nu stiu cind voi mai face fiindca mutarea de sus pina jos a catrafuselor mele ( in speta acte, cabluri, fire, etc.) s-a soldat cu pierderea cablului de la ap. foto ( deocamdata numai asta am cautat si nu am gasit, or fi ele mai multe ratacite) ]

Lavi situatia cu bunica este nasoala - nasoala.

Nokisor scump imi pare rau de matusica ta.
Ma bucur pentru reusita inscrierii la gradi!

Leea refacere rapida si permanenta, sa un mai ai drumuri pe la doctori. De abia astept sa-l vad tuns pe T.

Maria, Roxi, un gand bun pentru voi!

Alinusa, am reusit sa vad toate pozele cu voi. mai, dar missa numai inconjurata de cavaleri mai maricei e' pe-acolo

Am vazut si pozele cu Nikita, mama, ce s-a maturizat dintr-o data!!! flacau mare si frumos!

Am mai vazut poze de Rianna a lui Meems, Ili de Feli, Sarah de Noki, aaaah si nu-mi mai aduc aminte ca ma lasa cutiutza rau de tot...

Miri, sa fie cum iti doresti tu!

Noi sintem binisor, Rachie are perioade de zgubilizenie si teribilism , eu misun prin zona cu insomnii puternice asa ca mi-am bagat la masina hainele cumparate pentru bebe si pentru mine ptr. spital, ca, ce m-am gandit - ca o fata organizata si responsabila ce sint! - mai, daca nasc azi- maine si nu avem cu ce sa ne imbracam la/de la spital? asa ca am purces la treaba.

ma duc sa ma cocot in pat ca poate ma prinde somnul.

pup toate fetele!


Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Am vazut la avatarul unei mamici de la noi un bebe prins cu funda, oare e urmatoarea graviduta? nu ne spui nimic?

bicsuperr , ma bucur pentru reusita ta! Ce nazbatii mai face sma? cu somnicul cum mai stati?

leea, stiu ca ziceai ca iei ceva pilule pentru slabit, le mai iei..ai luat o perioada mare? te intreb pentru ca sunt atat de periculoase si pot fi cauza a ceea ce ti se intampla.frumos e fii-tu, nu e prima data cand iti spun.

mihaela, multumesc pentru ca te-ai gandit la mine ( chiar ma faci sa ma simt mai bine) . incerc sa ma descurc cum pot, pe alexia o scoate mama la joaca si asta este fantastic in rest alexia se comporta la fel si mai nou spune ca nu mai vrea acasa ci vrea la buni.cum nu suntem atenti cum ii mai trage una, da cu picioarele in patutul lui, acum doua zile a aruncat cu telecomanda in el, noroc ca mihai a fost pe faza. Desi vorbesc cu ea zilnic e groaznic.Dar suprvietuimm!

meems

alina frumoase cum va stiu!

lavi, de cand vreau sa iti spun...pe mine m-a cucerit bled( din imagini) si abia astept sa spui cum a fost.Imi place asa de mult Cu ce mijloc de transport mergeti?Aerosolii sunt pentru tuse sau combinatia tuse-muci?

ina, nu nasti tu azi maine, insa e bine sa stea bagajul facut. numai eu eram pe ultima suta cu el nefacut

maria cum se simt copilasii?

tania si mie mi-e dor de tine, ce mai fac che si scumpa sofia?

madutza bravos mai!!! e fantastic ce repede s-a intamplat la voi.

I-am introdus suzeta lui matei, sa vedeti ce se stramba si cu ce scarba o scuipa...ma termin de ras face niste mutrici haioase rau.

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )si Matei Alexandru ( 21 aprilie 2008)
- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza! Sa ne traiasca batranul continent!

Miri- horror...stiam io ca magarul de Postinor nu protejeaza 100%. Da' le-ai luat ca la carte? La intervelele corecte? Pe ambele? Tin pumnii sa fie totul bine.

Lavi, Leea- da, e gradi de 14 mil, dar eu nu voi plati atata, ca e reducere pentru enoriasi. Doar ca inca nu stiu cat, dar este.

Alinush- hi hi hi..ce missa estivala ai!Noah..ca m-o podidit invidia..pozitiva.

Bic- bravo bravo bravo pentru school! S-o amortizezi cu succes!

Roxi-eroina- zic si io ca ai o mina mai buna...

--

Gata, mi-am luat tema pentru lucrarea de diploma, am semnaturile, am depus cererea, tot. Numa' s atreaca sesiunea sa ma apuc de treaba.


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Mai Vecina pai in ce an esti matataluta de iti iei tema de dizertatie. E stiu ca esti foarte constincioasa dar nu mai ai cel putin 1 an?
Roxi important acum mi se pare sa supravietuiesti, acum vorbesc strict din perspectiva mea, sa stai tapana in transee cam vreo 6 luni ca apoi se mai aseaza. insa mie cel putin si astea 6 luni mi s-ar parea infernal de lungi....
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Draga Vecina, sunt in anul 2, dar deja de pe acuma trebuie aleasa lucrarea, ca sa fiu sigura ca nu ia altcineva tema care-mi place.Apoi am sesiunea si-n iulie deja vreau sa conturez planul lucrarii.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

helou

ROXI draga, sunt alaturi de tine. stiu ce inseamna urlete din trezire pana in culcare.
la noi INCA mai sunt astfel de zile.
sfaturi....nu stiu ce sa-ti zic ca eu nu m-am descurcat bine deloc.
si nici nu ma descurc cum trebuie.
dar in primul rand iti spun sa te odihnesti cat se poate de mult.
mii de -ici.


LEEA astept sa ne spui ce ai facut la cardio. tin pumnii.

SIMINAF deci greu greu o duci si tu. eu credeam ca nemaivorbind despre inimioara ta s-au rezolvat problemele. te si sper din toata inima sa te simti bine bine.

MIHAELUTAT maaredreptate ai cand spui ca 6 luni ti s-ar parea infernal de lungi.
uite, mai are putin Alex si face 8 luni si pe d eo parte nu stiu cand au trecut si pe alta parte mi se pare ca de o vesnicie sunt intr-un maraton continuu care nu se mai opreste. si tooot astept ceva - nu stiu ce - sa ma pot hodini si eu. sa dorm macar 5-6 ore/noapte legate.


LAVIA cand va veni vrea sa-i imite Alex pe Vlad???? ca acum este invers. daca face Alex vreo chestie, hopa si Vlad in urma lui. tot ce face Alex, imita Vlad.


acum...sunt suparata rau. Alex este intr-o continua stare de agitatie/maraiala/smiorcaiala/planset. nu vrea decat in brate, la mine, nu mai doarme nici noaptea, plange, se trezeste de n-spe mii de ori, bea cam 150 ml lapte / noapte dar in vreo 10 reprize. nu tot odata. ia 3 gurite, numai vrea, peste 30-40-50 minute iara mai bea nitel. numai vrea san noaptea - in schimb ziua mai suge cateodata.
o iau razna de tot cu oboseala.
nici nu prea mai mananca de cand cu fabra asta. nu a mai facut febra de luni, acum tusete putin - cam odata de doua ori pe zi, are si un pic pic de secretii gat/nas si se infunda numai seara la culcare.

cand zic ca nu prea mai mananca inseamna ca de ex azi a mancat 100 ml lapte la 8:30 si la 12:30 i-am dat mai mult cu forta - adica cand ducea cate o jucarie sa o bage in gura ii indesam si eu o lingurita de piure de fructe, altfel nu deschidea gura. si a mancat cam 100 g de mar, banana, 2 felii de portocala si o lingurita de cereale.

am sunat-o pe dr de familie si i-am zis de problema. ea zice ca sa-l la in pace ca daca numai are febra este ok, poate-s dintii ca sunt umflate gingiile.

dar Vlad mi-a facut un pui de bronsita fara febra cand era de varsta lui Alex.
si-s un pic ingrijorata acum ca simt la ceafa la Alex niste ganglioni pe care pana acum nu i-am simtit si doar l-am mai mangaiat de atatea ori. stie cineva cam ce poate fi?


Vlad este.....nici numai zic cum ca-mi vine sa urlu.
face INTENTIONAT niste chestii ca sa ne enerveze si/sau sa-l certam, pt a avea motiv sa planga si sa-l iau eu in brate, sa-l linistesc....
de ex aseara cand treceam strada, intentionat lasa sforicica de la masinuta sa-i cada din mana si statea in mijlocul strazii cu moaca gata aranjata sa planga daca-i ziceam noi ceva. noroc ca straduta este putin circulata si chiar nu venea nicio masina atunci asa ca si-a luat teapa de data asta. ca eu l-am citit, l-am lasat in pace si cand a vezut ca nu-i zice nimeni nimic si-a luat masina si a plecat.

in casa isi arunca jucariile si ma cheama sa i le dau si daca nu ma duc se pune pe urlete sinumai langa mine sta strigand MAMI MAMI MAMI MAMI pana il bag in seama si il imbratisez.

nu stiu cum sa ma comport cu el. ce tactica sa aplic ca nici nervi nu am sa nu izbucnesc,


poate intru mai tarziu ca Alex s-a trezit. a dormit fix 35 minute.


hai ca sta Alex in pat: MIRI sper sa se fi inselat testul ala. si sa iasa cum vrei tu. am cautat si am gasit pe un site raspunsul unui dr care spunea ca nu este afectat embrionul daca iei postinor. Noki poate o sti mai bine, eu doar odata am luat postinor si am dat intr-o hemoragie de la el de am stat 3 zile in spital.
gata, se maraie Alex. fug



Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput