Sezatoarea canadiana (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Try, iti fac concurenta. Cica ma pricep aproape la toate. Razant, vjjj...

Eu am tot timpul un lease. Garantia masinii e de la manufacturier, nu de la dealer. Fiecare are conditiile lui, intereseaza-te la fata locului. Garantia "bumber to bumper" costa in plus. De obicei nu sunt acoperite "consumabilele", stiu io, cauciuce, baterie, stergatoare, mai stiu io ce.

La lease trebuie sa faci niste chestii dupa cum iti pretinde dealerul si garantia. Nu-i o regula. La honda am facut mai multe decat la dodge de acum (la asta schimb doar uleiul la ceva km).

Try ti-a dat un sfat f bun. Negociaza cu dealerii la sange, sunt niste creaturi foarte interesante. N-ai idee...

Valentina, legendele urbane spun ca oricat de pregatit ai fi, meseria de firefighter e un privilegiu si se transmite din tata-n fiu mai degraba. Cam greu de patruns, dar nu imposibil. Fie-mea era prietena cu fatutza unui chief pompier si de-aia stiu. Cerinte oficiale, insa, www.ofm.gov.on.ca/english/Education/becomefirefighter.asp" target="_blank">aici.


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Salutare,

Hai ca eu sint cu cel putin 1000 ani in urma, la viteza cu care scrieti , ...eu in afara de , am ajuns aproape la jumatea drumului ..., mi-am luat un curs online, plus ca ne-am apucat de fel de fel de imbunatatiri la casa si sa te tii.... Ma vait de toate si sotul meu spune ca numar zilele ramase de scoala ca AMR in armata

Donia, felicitari atat pt. casa si copiii reusiti. Tre' sa dai musai de baut

Nelia, felicitari pt. crestinarea flacaului, vazut si poze

Try, chiar ca esti tare daca scrii mesajele alea elaborate in timpul serviciului, brava tie, tine-o tot asa, ai si timp si talent ...imi place sa te citesc

Denisa, ce mai faci tu? Am vazut ca ziceai ca incepi sa cauti serviciu nou....sper sa gasesti ceva pe gusturile tale si munca cat mai putina zic eu

Mqqm, vazut poze de la Hoover Dam ....noi cand am fost anul trecut, tin minte ca ne-am intors de la Grand Canyon spre Las Vegas pe la 10 noaptea, pe o bezna de-ti bagai degetele-n oki si cu un avion din ala de 20 persoane....credeam ca o sa ne izbim in fiecare moment de dealurile alea si n-o sa mai ajungem niciodata teferi Fantinile de la Belaggio sint spectaculoase, dar fiecare hotel are propriul show afara tocmai pt. a atrage lumea la pariuri. Tu cand ai fugit intr-acolo?

Podeanu, am citit in diagonala ca plecati in Punta Cana, se pare ca v-a placut tare-tare de v-ati hotarat sa faceti un repetir...noi inainte de a pleca in Bahamas ne-am intrebat doctorul de vaccin si a spus ca nu are rost, ca e atat de americanizat, e ca si cum ai merge in downtown Toronto. Dar depinde f. mult si de destinatie, oricum noi pana acum nu ne-am vaccinat deloc. Oricum, amusez-vous bien la-bas Vrem si noi sa plecam, dar cu purtator la noi parca nu ne-am incumeta acum spre destinatii calde...mai sint recomandata St. Lucia si St. Martin dpdv al plajei, curateniei, etc.

Valentina, te-ai hotarat sa emigrezi? Bibiotecile aici sint extrem de dotate si bine puse la punct, nici nu poti face comparatie cu ce e in RO la ora actuala...totul e informatizat si bine structurat.

Lorelai, merci de felicitari ....am vazut ca a venit primavara si la voi, sa puteti sa va bucurati

Ana, si eu tot asa ca tine, m-as muta si eu din tara in tara, dar daca vine vorba sa o iau pt. a 3-a oara de la cap cu invatatul si cursuri, parca mi se taie din elan....dar mai am o solutie, sa ma pensionez de tinara, cu pensia de aici si sa ma mut in sudul Frantei ....nu mi-ar displace deloc-deloc

Va pup si distractie placuta montrealezelor la intalnire,

Cristina


le bébé

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Dana si Ica: sa va traiasca "jumatatile", sa fie sanatosi, voiosi, voinici si aveti in continuare o viata de vis impreuna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Mikiion, fantastica ideea cu blogul pe meserie...mai ales pt. cei care vor sa afle informatii din domeniu....poate ma apuc si eu de unu' la retirement

Dana si Ica, La Multi Ani pt. soti

Cristina

le bébé

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Doamnele cu intilneala, la loc comanda cu Batonu' Roshu, ca la 8 ne dadeau afara, dac'ati mai pomenit asa ceva! Ca cica e f. aglomerat vineri seara si daca vrem sa stam tirziu tre' sa mergem la opt! Cind am incercat sa zic: bine, dom'le, pai rezerv o data la sase si o data la opt numa' u m-a intrebat si de cite ori maninc ...
Cum nu e mare timp de schimbat crisme acum, am sunat la Marathon si don'soara m-a asigurat ca nu ne da nimeni afara... drept ca daca trecuta asa a parut, da' le cerem deserturi si cafele duuupa ce terminam de mincat si ne lasa in treaba noastra :)
Cum ziceam, nu plecam pina nu decidem crisma pt. urmatoarea intilnire!
Uite si linku pt adresa:
http://restomontreal.ca/restaurants/index.php?section=viewresto&resto_id=1351&lang=en

Dana, sa-ti traiasca Sorinu'!

Khristin, m-am clicait acolo unde zice "baby" la semnatura ta si numai nu am avut "eau ca aux yeux" cum zice poporu' pe-acilea! F. emotionant! Trece timpul, domnule... esti deja la jumatate, mintenasi ne arati pozici :)

Pe miine, doamnelor, astept cu drag sa va vad!
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ica, la multi ani si sotului tau!

Khristin, cum trece vremea, acus e octombrie. Ioi ce perpsectiva pt noi astialalti care primim altceva decat bebelus atunci... toamna... Somebody help me! ca dau in depresie! In Vegas am fost la inceputul lui aprilie si fantana aia mi-a placut, sincer. Majoritatea insa m-au impresionat undeva asa ca si casa poporului.

Quebecoaselor, va invidiez de zor, m-as teleporta si eu, distractie placuta!

ktrinel, cu exercitiul de imaginatie propus (ca mi-am tot uitat vorba) eu stau foarte bine , ca doar nu-s proasta sa ma imaginez lucrand la altii and stuff pe-acolo. Eu ma imaginez "retired", cu rezerve financiare si implicata in tot felul de actiuni pe sufletul meu. Da', in imaginatia mea nu prea-mi dau seama daca-s in Ro, in Chile sau in Portugalia . Si mai e o chestie la mine in imaginatie: copiii deja-s mari si aciuiti prin lumea larga cine stie pe unde. Noh, chestie de perspectiva.


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Am iesit de la masaj, doamne ce bine e... si acum plec la cumparaturi .(sa ma trezesc din relaxare).

Merci mult de urari , sunteti tare dragute.

Fetelor daca va da afara si de la Marathon, va astept la mine la terasa, facem focul, bem un bailey...

pupici

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Am vorbit cu Cami(Ange) azi insa nu stie sigur daca poate ajunge.
Este cineva dintre fete care va avea mobil?Daca da, il poate trimite pe PM lui Cami pentru a putea suna si verifica exact unde suntem si daca mai suntem ?
Imi pare rau ca nu s-a rezolvat pentru Baton Rouge,cu alta ocazie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Dana si Ica, La multi ani! pentru soti si distractie placuta.

Ma inscriu si eu in "clubul" celor doritori de masina spalat vase, cat de curand va trebui sa incepem sa cumparam cele necesare pentru casa.Casa noastra este noua insa nu este nimic inclus ca electromenagere, asa ca va trebui sa cumparam tot, de la A la Z .
Pentru doritori, la Brault Martineau este acum o oferta - aragaz + frigo impreuna si primesti masina spalat vase gratuita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Aha, bebitzu, tu esti discreta ca de obicei, dar acum te-ai dat de gol cu casa, sau am pierdut eu sirul si nu am vazut cind ai scris despre asta ? Este o mare inflatie pe aici pe la sezatoare de bebelusi si de case noi Felicitari la noii/viitorii parinti si la noii/viitorii proprietari , sa fie toata lumea sanatoasa si fericita

Simonna, cind este adunarea miine, la ora 18h00?

Ii scriu eu lui Cami un PM si ii dau celularul meu.

Mergi la inceput