Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (49)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

quote:
Originally posted by Boo

Musette ca sa stai linistita iti zic si eu asta. Am o prietena care urmeaza sa nasca acum cu el si tocmai a avut "discutia" despre nastere. I-a zis ca niciodata nu a taiat muschiul. Deci stai calma ca e ok.
Si mie tot de asta mi-era frica la cezariana dar am vazut ca si Herghelegiu face la fel, nu il taie. O alta prietena tocmai a nascut cu el si operatia ei dupa 2 saptamani arata perfect. Mult mai bine decat ce am eu dupa laparo. Am un cm de operatie dar care se vede urat si acum ma mai si mananca Asta intr-o parte, ca in cealalta am operatia de la apendicita care e si mai urata. Deci sunt varza la capitolul asta. Noroc ca sunt in chiloti toate

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach




Merci Boo.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

21+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci, eu mi-am facut urmatoarea lista:

PENTRU BEBE:

- Patut (al meu are si masa de infasat asa ca eu nu am pus-o pe lista)
- Carucior (al meu are si landou si scaun de masina asa ca nici pe ele nu le adaug la lista)
- Biberoane
- Cadita
- Scutece
- Hainute (2-3 body, 2-3 pantalonasi cu botosei, 2-3 costume intregi)
- LEnjerie pat
- Pompa nas
- Betisoare urechi
- Perie par (?????)
- Paturici
- Prosopel baie
- Saltea de infasat
- Babetici (fineturi din bumbac pt primele luni)
- Carusel pt pat
- Suzeta
- Sterilizator
- servetele umede
- termometru baie
- tetine
- Comprese sterile
- cosmetice pt baie si pt bebe
Dupa astea urmeaza produsele farmaceutice la care nu prea vreau sa ma bag pana nu intreb doctorul.

PT MAMI

- camasi noapte de alaptat (am achizitionat din cora unele foarte dragute)
- sutien alaptat
- tampoane sani
- pompa sani
- vata
- mameloane cauciuc
- Garmastan pt sani (am inteles ca este cea mai buna crema si trebuie sa incepem sa o folosim cam cu o luna jumate inainte de nastere)
- camasi noapte normale (de sacrificiu pt nastere si stat in spital, nu folosesc asa ca trebuie sa-mi cumpar)
- halat de stat prin spital (nici din asta nu folosesc asa ca trebuie sa cumpar)
- papuci pt spital (pe care ii voi arunca dupa datorita igienei)

Dupa mine (doar dupa mine) listele astea sunt baza. Acum fiecare adauga sau scoate ce nu are nevoie.

Daca vreti, si nu e prea devreme va dau si lista cu ce trebuie sa contina bagajul de spital. Daca nu, putem vorbi mai incolo despre asta.

Sper sa va ajute





POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
21+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Din cate stiu,citit ,intrebat dr,carceii sunt normali in sarcina iar magneziu e ok de luat ,calciu asa de sine statator nu pt ca poate provoca contractii.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

21+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

Eva, eu nu am parola de la mail. Help pls.

19+ Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
Originally posted by rain_lover

Eva, eu nu am parola de la mail. Help pls.

19+ Eva Maria



Ti-am trimis PM, rain_lover!

22+ Luca

POZE CU NOI

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

quote:
Originally posted by EvaF

quote:
Originally posted by rain_lover

Eva, eu nu am parola de la mail. Help pls.

19+ Eva Maria



Ti-am trimis PM, rain_lover!

22+ Luca

POZE CU NOI

Never say never!








19+ Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

Diseara cand ajung home pun si eu putinele poze pe care le am

19+ Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

Abia de vinerea viitoare o sa incep sa umplu albume cu poze. Cosmin e mare admirator de poze...si de fetele lui
Eu nu prea ma omor si d-asta nu prea am facut. Tot de dragul lui sunt cele facute deja.

19+ Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Ratonelu.. imi pare rau de faptul ca te-ai stresat cu spitalu insa ar trebui sa rogi pe cineva sa te ajute in astfel de cazuri ca, tu nu ai voie sa faci efort, daca nu pt tine macar pt bb trebuie sa fii mai relaxata si odihnita acum, De miscat si eu am fost stresata acum 3 zile ca nu misca insa a doua zi a dat o petrecere de cateva ore :) au si zile si zile ca si noi.

Rain vreau si eu parola de la mailul comun, userul parca era septembrieoctombrie@yahoo.com, nu?

20+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Va pup fetelor si ne auzim de dimineata.

Bafta la eco maine celor care merg


20+


www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput