Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ma bag la nani langa TEO ,doarme asa frumos ,revin la schimbul 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna ziua si de la noi!

Luy sar'na pt. urariEsti o dulcica...

Yaia nu-i bai ca n-ai facut poze,poate ai timp data viitoare,cand mai mergeti..Tehnica de dat papa a surorii tale o aplic si eu,fara sa ma fi invatat nimeni...ma recunoscui pe mine,cum povesteai de eaDe mami a ta n-ai zis nimic,si tu ai numai tata?

In rest,noi suntem bine...Miru a trecut acum de 7 lunite,nu stim ce greutate mai are,dar creste binisor,a facut si falcute..Pediatra a zis sa mai mergem la 9 luni la control,asa ca daca n-avem probleme,nici nu ni-i dor de eaPana acum n-am avut nevoie de doctor decat pt. controale lunare si vaccinuri.

Multa sanatate bebicilor bolnaviori si putere mamicilor!
Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxana, distractie placuta la 'Stanbul! Cu patutul pliant nu stiu ce sa zic. Eu il folosesc si peste zi, ca de fapt e un tarc unde pot sa-l pun sa se joace. Si nu a fost nici scump, doar 25 de euro. A meritat toti banii!

Danuta, mama mea a murit in 1997. Tata a ramas singurel, norocul lui cu sora-mea cea mare care sta in bloc cu el si frate-meu ce sta la 5 minute distanta. Cealalta sora sta in alt oras, in Moinesti, nu foarte departe, deci nu e chiar rau pentru el. Si unde mai pui ca cei 6 nepoti de acasa il tin destul ocupat!
Sa inteleg ca si tu ai ramas tot numai cu tata? Uite un mare de la mine!
Si sa dea Dumnezeu nici sa nu aveti nevoie de doctor pentru altceva decat controalele de rutina!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma seaca unealta asta zisa calculator. Fetele cu tehnica, va rog cum fac cu Mozilla sa deschid inca o fereastra cu exact acelasi continut. Adica sa dublez o pagina. Ca nu ma lasa neam, imi deschide tot pagina obisnuita de start.

Urmy, ai dreptate cu sport si dieta, de mancat nu mananc asa mult, am si niste reguli pe care le respect in mare. Sport si impachetari presupun timp, ceea ce nu prea are o mamica cu serviciu, in sesiune, si cu 2 copii. Asa ca aleg variante mai lenese. Banuiesc ca Tudor mananca atat cat are nevoie, ca arata f bine, este dulcic foc. Cam asa manca si atomica mea. Cat despre dezvoltare, imi amintesc ca el a fost mai precoce. L-am vazut in pozici, uite cum sta Andrei, cam cum sta Tudor in a7a poza in tinuta cu dungi, ma rog, ceva mai ridicat. In fazele ma bune cum sta Tudor pe maldarul de perne. Perfect drept sta numai vreo jumate de minut.

Maria, in mesajul de ieri am botezat-o cumva pe Teo? Adica i-am zis Maria?

Yaia, si noi avem patut pliant si il folosim pe post de tarc. Insa nu doarme in el neam. O singura data a adormit in el. Insa noi intentionam sa mergem des la mare la apartamentul nostru (adica aproape in fiecare weekend) si e aiurea sa ne caram mereu cu el. Asa ca as fi luat unul si acolo. Dar daca il iau si nu il folosim, nu are sens. Si de lemn nu i-as lua ca nu e deloc spatiu acolo si ne ocupa spatiul degeaba (macar tarcul ar putea fi strans).

Ma duc ca am eliberat fiara si tocmai era sa isi dea in cap ficusul mare din ghiveci. Atenteaza rau la plantele mele, nu stiu cum face Sim cu Stefan.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andrei s-a asezat singurel in fund, a stat perfect, pentru numai 10-15 sec. Dar cred ca exerseaza, pana ajung eu la neurolog parca vad ca sta si ma duc cu plangeri aiurea


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

ce este cu linistea asta???????????

vazut un baiat tare frumusel, pe Tudor si mami Urmy

Cristi se cearta cu tati si se chinuie sa faca kkkk, nu vrea sa adoarma neam, merg sa vad ce face acolo.....


Noapte buna

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu abia am culcat baiatul, sa vad daca doarme. Azi a fost cumintel dar l-am rasfatat non-stop. Fata il cicaleste pe taica-sau care vede meciul la mansarda, asa ca eu imi savurez o seara linistita.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nu stiu ce sa va povestesc, azi a reinceput baiatul cu "brrruuuu" si improscat cu saliva, si un fel de balbaieli, ca de ceva vreme nu mai spunea nimic.

Eu am preocupari mai degraba legate de moda, adica ma informez, nu prestez nimic. Sunt fascinata de blogul finei mele despre moda, mai citesc si pe net. Am gasit si vreo 2 site-uri cu incaltaminte super, dar la preturi cam mari, sunt bune la clatit ochii doar. Daca vreti sa le vedeti si va plictisiti: papucei.ro si passionshoes.ro. Le-am scris asa ca altfel cred ca erau luate drept reclama.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Si iata rochitele dragute de la Xanaka, multe le gasiti si la noi, dar mai scumpe decat ce vedeti pe site. http://www.xanaka.com/fr/collection/affiche_produits.php?type=Robes

Iata pe cele pe care mi le-am luat eu:
http://www.xanaka.com/fr/collection/affiche_produits.php?produit_id=&ref_prod=710011-060&type=Robes&tendance=tendance&page=1&nouv=

http://www.xanaka.com/fr/collection/affiche_produits.php?produit_id=&ref_prod=710016-060&type=Robes&tendance=tendance&page=1&nouv=

De fapt daca va plictisiti merita sa aruncati un ochi pe toata colectia lor, eu sunt fascinata.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana sunt superbe rochitele, sa le porti sanatoasa.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput