Asociatia PROADOPTIA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Desi sint noua intr-ale adoptiei ma bucur ca ati putut crea aceasta asociatie care era chiar necesara, in contextul legilor atit de "bune" din tara asta, care ridica in slavi "parintii" ce-si arunca la gunoi copiii si dau de pamint cu noi, cei care nu vrem decit sa fim lasati sa ii iubim neconditionat.
Felicitari!
Petitia: semnat si dat mai departe.
PENTRU CEI 2%-anuntati va rog datele, ca sa putem completa si noi formularul.
Cind vor incepe inscrierile dati de veste!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

A iesit , in sfarsit asociatia , urmeaza sa luam codul fiscal si sa deschidem contul.Speram sa reusim sa facem asta pana in 15 ca sa putem completa si depune formularul de 2%.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Felicitari, fetelor!!
Asi, crezi ca ne poti da maine CUI-ul si IBAN-ul?
Ar fi super sa reusiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by asi

A iesit , in sfarsit asociatia , urmeaza sa luam codul fiscal si sa deschidem contul.Speram sa reusim sa facem asta pana in 15 ca sa putem completa si depune formularul de 2%.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.




astept si eu datele, abia apoi depun fisele fiscale.
Sunt trista rrrrrrrrau!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Sint cu fisa in mina! Si nici nu ma gindesc sa completez altceva decit datele astea. Macar asa stiu sigur ca acesti bani vor merge EXACT acolo unde este nevoie si nu in cine-stie-ce vila de parlamentar obosit.
Felicitari pentru asa o reusita de mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabigeo spune:

Buna seara
Sunt noua si sunt din Bacau, iar pe aici pe la noi nu prea vorbeste nimeni nimic
In seara asta am aflat de pe forum despre asociatie si as dori cand se finalizeaza toate documentele(IBAN si CUI) sa ma anuntati si pe mine.
Imi pare rau, cei 2% i-am dat la alta asociatie dar sunt gata oricand sa platesc acea cotizatie.
Pentru sprijin si informare pe aici prin judet pot ajuta cu orice.


p.s. Eu am obtinut atestarea inainte de decizie, iar de atunci dgaspc nu m-a mai contact de nici un fel. Ba chiar i-am sunat eu si ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Ce se mai aude cu codul fiscal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sunt atat de suparata pentru ca azi am sperat ca iese codul fiscal ca sa putem deschide contul si sa facem declaratiile pentru cei 2 %.Din pacate nu a iesit nimic.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am si vesti mai bune.Memorandumul si o completare prin care facem o propunere concreta cum msa fie modificata legea au fost depuse si inregistrate la Ministerul justitiei in 14.05 , iar in 15.05 la CSM si Secretariatul Guvernului.

Traseul pe care il parcurge proiectul de ordonanta care trebuie sa modifice legea este :
1. aviz de oportunitate eliberat de ministrul delegat pentru relatia cu parlamentul
2. elaborarea proiectului de catre ORA, care este si initiator
3. completarea si avizarea proiectului de catre Ministerul Justitie
4. completarea si avizarea proiectului de catre CSM
5. redactarea proiectului in forma finala la secretariatul general al guvernului
6. adoptarea in sedinta de guvern



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Nu-i nimic asi ca o sa completam la anul fisa aia. Oricum sa faci atitea lucruri in nici 2 saptamini e lucru mare, pentru care eu una si nu numai (sint sigura) iti sintem recunoscatoare si vom face orice ne sta in putinta ca eforturile tale sa nu fi fost in zadar.

Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.

Mergi la inceput