Livada in sarbatoare: cirese de mai-iun06(68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Hristos a inviat!
Fetelor mai dau si eu pe la voi. In ultimul timp intru extrem de rar pe aici, dar cand intru dau si pe la voi sa vad ce mai faceti voi si puiutii vostri scumpi. Noi suntem bine. Danut e mult mai bine decat anul trecut, in toamna o sa mearga la grupele pregatitoare pentru scoala, care sunt tot la scoala, asa ca toata lumea aici zice ca la 4 ani copilasii merg la scoala, ceea ce nu e chiar real, dar Danut e foarte incantat de idee, asa ca ii spun si eu la fel. Nu mai e asa speriat nici de gradinita. In vara voi merge cu el in Romania 3 luni, si va fi extrem de rasfatat de toti cu siguranta. O doza mare de iubire, inainte de inceperea scolii. Si apoi probabil imi voi cauta si eu serviciu din nou (am stat cu el acasa de anul trecut in august, daca va amintiti ca avea probleme mari la gradinita, plangea cu lacrimi ore in sir, desi el a fost dus la gradi de mititel,dar acum problemele erau altele). Cam astea ar fi noutatile. Bebe inca nu vine si in toamna cand ma intorc trebuie sa ma duc la ginecolog sa vad daca am cumva endometrioza, m-as fi dus mai devreme dar aici dureaza mult pana ti se face o programare, ma programasera in iunie si eu atunci nu sunt pe aici. Multumesc mult pentru vorbele frumoase de ziua Mariei. Mi-e dor de ea. De ziua ei i-am plantat panselute mov (asa a vrut Danut ca lui ii place mov, de fapt sunt un fel de albastru inchis cu nuanta de mov). Mi-e draga ziua ei de nastere, a fost una din cele mai fericite zile din viata mea si cred ca voi simti asta toata viata.

Cami felicitari pentru micuta printesa. Asa e, pare un copils mare nu nou-nascut, si nu numai ca marime, ci mai ales ca expresie a fetisoarei. Poate fi doar o impresie din poza, dar tare mi s-a parut ca seamana cu tati in poza unde o tine in brate. Asa o fi? Sper ca te-ai refacut, ca ai de lucru acum :-) Ai 2 fetite scumpe foc, sa va traiasca, sa fie sanatoase si sa va aduca bucurii. Ce va faceti cu sarbatorirea zilelor de nastere? O sa aveti chefuri primele saptamani din mai :-))

Angelica draga mea, nu ti-am scris, dar sunt mereu alaturi de tine, ma rog pentru Razvan sa se faca bine. Ai descris asa de bine toata incertitudinea vietii noastre aici pe pamant... Multi pupic tie si copilasii tai.

Diana, stiam ca impliniti 2 ani, si totusi m-a socat vestea ca te duci la serviciu :-)) cu toate ca multe mamici de aici se duc deja la serviciu, nu stiu de ce m-a surprins. Pupici, o sa treaca socul initial si o sa va obisnuiti cu noul program. Pe Timi o duceti la gradi sau sta cu cineva?

Virgi la multi ani draga mea, am vazut ca a fost ziua ta. Am vazut ca ai un mic geniu de fetita si tot esti stresata de evolutia ei. Fiu-meu la 2 ani abia a inceput sa lege 2 vorbe, sunt copilasi care nici nu spun cuvinte separate inca. Pupici.

Oana, Diana, vad ca mai aveti si voi putin pana la marea intalnire. Nasteri usoare si bebelusi sanatosi! Diana, ultimele zile sunt cele mai grele, dar trec si ele si uiti cand iti vezi comoara in brate, stii si tu probabil asta. PUpici pe burtica la amandoua.

Am vrut sa scriu la mai multa lume, da ma lasa neuronii. LA multi ani la toate cireselele scumpe, ma iertati ca nu spun nume, dar avand in vedere ca nu intru zilnic sa ii pot felicita pe toti, mi s-ar pare nedrept.



Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Virgi, n-am apucat sa-ti urez "La multi ani" ieri(oricum, cu intarziere, sorry). Sa fii fericita! Deci te-ai gandit la mine...hobby-ul asta cu torturile imi aduce mai mult insatisfactii, pierd timp cu ele( si asa stau prost la capitolul asta) si mai mananc si eu, de aceea nu reusesc sa-mi mai recapat silueta de pe vremuri
Aseara am adormit lemn langa Moac, de fapt aproape in fiecare seara ma prabusesc effectiv, nu stiu cum va descurcati voi insa eu am ajuns la un grad de surmenare gen cel din sesiunile studentesti. Azi noapte visam ca studiez pentru examenele de audit; parea atat de real si eram in culmea stresului. Cateodata ma trezesc pe la 3-4 dimineata si nu mai pot adormi. Ultima data, in noaptea de luni spre marti, dupa o ora de zvarcoleala si stat cu okii pe pereti am luat o "pasiflora"(de la plafar) si am reusit sa adorm.
Alec al meu e codasul codasilor la vorbit, ei si ce, mie mi-e clar ca nu vrea; cand o sa vrea o sa cuvante el si o sa aiba ce sa spuna lumii, deh
De adormit Alec adoarme dupa ce "consum" un intreg repertoriu, de la "Frere Jacques" pana la "Barbu Lautarul", de la "Vulpea sireata" pana la "Fetita cu oki de cafea", deci si lautareasca si de facut nani, si educative si tot tacamul. Revin, ca acum imi dreg glasciorul ca sa-i cant din nou


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

La multi ani sarbatoritilor lunii deopotriva cireshele la 2 ani si copacei - va doresc multa sanatate si multe-multe bucurii

Irinel, virtuala si ingerasului tau, mi-e tare drag numele de Maria si foarte puternic e inclinata balanta ca printesa noastra sa-l poarte

Adriana un de la cavaler la cireasha din ograda voastra - Corneliei mici

Oana 34+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

MAYA ,IRINA GABRIELA ,ANDREI ,NOEMI ,INGRID , SOFIA ALEXANDRA
YANNA SOPHIA sa cresteti mari si sa aveti parte de o viata minunata

la multi ani si lui alex al meu, mancalar mama tot, azi la pranz am adormit eu in loc sa faca el nani, a stat cuminte, cred, in pat langa mine si s=a uitat la desene animate, cred ca am dormit vreo ora jumate si m-am trezit ca m-a luat alex in brate si mi-a zis"mami besc mult mult" si m-a pupatm-am topit....va dati seama

whow....sunt la postul 1001



de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Lyly, nasa mea era ingrijorata ca baietelul ei nu vorbea asa mult ca Danut, de altfel e si mai mic cu jumate de an, dar fara sa vrei ca parinte faci comparatii (o idee nu prea buna de altfel, dar e involuntar) si sa vezi cum vorbea baiatul peste cateva luni... acum ar vrea un buton sa il mai inchida din cand in cand :-)) glumesc evident. Ideea e ca ei isi dau deodata drumul. Tatal meu a vorbit la 3 ani, ziceau ca e mut si crede-ma ca la scoala a fost printre cei buni, a fost profesor de fizica. Alec e mai ganditor probabil, nu vrea sa spuna pana nu se gandeste bine la ce are de zis :-) Tot asa eram si eu cu oboseala pe la varsta asta a lui Danut. Incearca macar in weekend sa te mai odihnesti.

Oana multumesc mult. Sa iti mai spun ca e numele care mi-a fost si imi e cel mai drag? De la primul copil aveam pregatit numele de fetita, pentru cel de baiat am avut cateva intre care am oscilat,nu aveam cu adevarat o preferinta.

Arleena, ce frumos. Ce copilas iubitor ai si sensibil.

Pupici

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Arleena, sa-ti traiasca feciorasul, sa creasca mare si frumos, devreme acasa si sa ramana asa iubitor cu mamica si cand o creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Arleena, pe Alex, sa creasca mare si sanatos, sa faca traznai rezonabile ( care or fi alea ) si sa aiba personalitatea care sa-l ajute sa fie ce-si va dori

Oana 34+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Uf, ca am ramas in urma...

La multi ani MAYA (Alia),IRINA GABRIELA (amalisimona),ANDREI (Dana)
NOEMI (noemitm), INGRID (Viviana), SOFIA ALEXANDRA (CamiM), ALEXANDRU MIHAI (Arleena) YANNA SOPHIA (lucias)!

Arleena, sa=ti traiasca baietelul!

Cami, cum te mai descurci? Sa-ti traisca printesa mare!

Lacri cand citesc de tine ma vad pe mine luna viitore!

Virgi, imi pare rau ca ati pierdut camera! Vorba ta macar pozele de le-ati recupera cumva...

Irinel, te imbratisez cu drag! Pai dupa 4 ani de stat acasa cred si eu ca nu iti poti inchipui ca merg la lucru... Nici eu macar

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Uf vacanta asta. am mai putin timp de forum decat inainte
Si avem atatia sarbatoriti!!!!!!!
La Multi Ani!!!!!

MAYA (Alia)
IRINA GABRIELA (amalisimona)
ANDREI (Dana)
NOEMI (noemitm)
INGRID (Viviana)
SOFIA ALEXANDRA (Carmen Maria)
ALEXANDRU MIHAI (Simona - arleena)
YANNA SOPHIA (lucias)

Cui mai trebuie sa-i facem galerie? Pt. nastere?

Lacri te inteleg perfect cu oboseala. Asa pic si eu. Partea proasta ca eu chiar eram in examene, la mine nu era cosmar ci realitatea pura si necrutatoare.
DianaR 4 ani acasa , ce sansa....Eu aici nu am decat un an concediu platit. Oricum mai bine decat in SUA.
Cred ca toate mamicile va intoarceti la servici....O sa inceapa si picii gradinitele..... Poate se mai animeaza totpicul cu ocazia asta.

DianaR ce cadou ai luat de 2 ani? Si celelate fete....Ca mai am mai putin de o luna si nici nu m-am gandit.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Bineinteles ca nu am mai revenit aseara..cine a adormit oare bustean langa prichindutul Alec?
La multi ani urmatoarelor cirese:
Ingridut
Soficu'
Alexutu'
Toate gandurile noastre bune sunt indreptate catre voi

Irinel, de fiecare data ai cate o vorba buna pentru fiecare... iti doresc bafta cu o noua sarcina, sa dea Domnul sa nu ai endometrioza sau altceva

Ce sa va mai zic... tot fac planuri pentru sfarsit de luna, cand o sa-mi sarbatoresc copchilasul. Am cumparat ieri din Metro tava mare dreptunghiulara cu inel detasabil, ca sa-i fac un tort in forma de cifra 2, cel mai frumos si delicios tort pe care l-am facut vreodata.
O sa fac petrecere, insa nu la restaurant, am fost la unul in martie organizat intr-un loc special si nu mi-a placut, a fost obositor, Alec nu a mancat nimic, amajuns acasa tarziu cu el lesinat de foame si foarte obosit.
Pupici,
Lacri&Alec


Mergi la inceput