Campanie de responsabilizare a autoritatilor (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by antosit

quote:
Originally posted by marrina

Eu stiu ca Gabriela Szabo a facut FIV in martie. Am vazut-o la Giulesti. Nu stiu daca e publica incercarea ei si nici care a fost rezultatul dar cred ca putem incerca sa o contactam sa-i solicitam ajutorul. Ce ziceti?


Si eu am vazut-o in cateva randuri la Giuly anul trecut in toamna.Ar fi o idee sa incercam sa o contactam, dar vorba lui Avalon, oare va fi dispusa sa recunoasca public faptul ca a apelat/apeleaza la fiv?

Eu cred ca nu strica sa incercam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Da, mi se pare buna ideea cu Teo Trandafir! Am vazut o emisiune a ei recenta despre infertilitate pe PrimaTV in care erau invitate Iuliana Marciuc (care cunostea extrem de multe detalii procedurale despre fertilizare in vitro- perioada de stimulare, etc, dar bineinteles ea nu a avut nevoie de asa ceva caci a ramas gravida absolut natural tocmai cand se astepta mai putin), dr.Anca Moisa de la Giulesti si inca o doctorita homeopata parca, nu mai retin numele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Eu sunt de acord si cu Teo. Ramane sa hotaram ce le scriem si cine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaBianca spune:

Eu stiam si de Nadia Comaneci, chiar a fost intrebata intr-un interviu daca e adevarat si a spus ca n-o intereseaza ce se spune, nu sunt lucruri de discutat public. Deci cumva nu a negat dar nici dispusa sa vorbeasca nu e. Iar ea chiar e o persoana influenta, e prietena cu oameni importanti.
Ar mai fi si Madalina Manole, chiar a recunoscut ca a incercat fiv dar ea nu prea mai e asa prezenta in viata publica.
Pacat ca nu se face si la noi lobby, pentru ca am cunostinte in Italia care au facut tratamente si statul suporta cea mai mare parte a cheltuielilor. E o problema pentru ca la ei nu se congeleaza daca imi amintesc bine dar asta e o problema strict religioasa.
Eu am facut tratament cu Puregon si m-a costat cat toata procedura in sine, ce compensare, ce reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

DECI:

Cine, cui si ce scrie?

Trebuie sa trecem la faza urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Marrina, intrebam zilele trecute pe la FIV de tine. Cum mai esti? Ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ma straduiesc sa responsabilizez autoritatile dar am nevoie de ajutoooooooooooooooooor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Suntem din ce in ce mai putine la acest subiect si nu inteleg de ce, ca doar la fiv sunt atatea fete, la inseminare la fel, chiar nu vreti fetelor sa ne unim si sa incercam sa rezolvam ceva?
Eu ma gandesc sa-i scriu Mihaelei Radulescu, o sa-i dau un link la capitolul de fiv de aici de pe forum, sa vad cum mai formulez si va scriu si voua imediat. O sa-i scriu mesaj in genul pe care ni l-a sugerat Luci.elm.
Am ales-o pe Mihaela pentru ca este singura care a recunoscut ca a facut ferfilizare in vitro si poate va fi dispusa sa ne ajute, stiind cum este si neavand vreo inhibitie pentru ca deja a spus ca a facut si ea.
Dar de mironosite care nu recunosc, ca Andreea Marin, care cu doua extrauterine raman natural..mi-e sila
Chiar deseara vreau sa-i scriu, acum sunt la servici si nu prea am inspiratie.
Alina74, ai facut pana la urma rost de nr. Mihaelei Radulescu?

Asa cum Bianca Brad a initiat campania cu mamicile de ingeri, pentru ca a trecut prin asta si chiar vrea sa schimbe ceva, ma gandesc ca si mihaela Radulescu, pentru ca trecut prin fiv, ar putea ajuta la o campanie ca a noastra, macar sa se faca valuri si sa se cunoasca faptul ca in realitate un nr foarte mare de cupluri din Romania au nevoie de fertilizare in vitro, deci este o problema majora si afecteaza foarte multe cupluri, nu cum s-a spuns in raspunsul la petitie - "infertilitatea nu reprezinta o afectiune cu o raspandire larga in populatie"

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor, eu tot intru si citesc, dar sincer elanul meu nu mai este acelasi ca la inceput.
Am avut si eu tentativa de a pune problema mai departe, scriind un mesaj catre Elena Udrea, gandindu-ma ca este femeie, face politica, si chiar daca n-ar da prea mare importanta acestui aspect, va face valuri macar de dragul de a atrage cat mai multe voturi si ar punea pe tapet o problema ce ar atrage multi simpatizanti, insa nu am primit nici un raspuns la acel mesaj, nu am nici garantia ca a fost citit.
Mie personal imi place de Mihaela Radulescu si cred ca s-ar implica in problema noastra. Din punct de vedere care vedeta s-ar implica mai mult si ar face valva necesara, cred ca ea este cea mai potrivita.
Urmaresc indeaproape problema, si voi face tot ce-mi sta in putere sa aducem aceasta problema la cunostinta tuturor.
Cred ca fetele se vor mobiliza atunci cand va fi ceva de facut,acum banuiesc ca sunt in umbra ca si mine, citesc, dar atata timp cat nu pot face nimic, nu intervin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, sunt in continuare alaturi de voi, dar conditiile fizice - si chiar psihice - nu imi permit o implicare activa. Deocamdata.

Va tin pumnii!

17+

Mergi la inceput