Campanie de responsabilizare a autoritatilor (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Ceva de genul acesta:

Stimata Doamna Mihaela Radulescu,
Doresc sa va invit sa accesati urmatoarea pagina: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120449&whichpage=1
Aici, mai multe fete cu dificultati in obtinerea pe cale naturala a unei sarcini incercam sa gasim modalitati de a sensibiliza statul roman astfel incat acesta sa se implice in sustinerea financiara a cuplurilor cu asemenea probleme.
Sper ca veti parcurge acest topic, ca veti dori sa va implicati si in acest sens, astept un raspuns din partea dvs.
Va multumesc.

La urmatoarele adrese:

- duminica.in.familie@antena1.ro
- office@mihaelaradulescu.ro




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1974 spune:

FETELOR , MI-AM ADUS AMINTE CA AM O COLEGA CARE ESTE PRIETENA DE FAMILIE CU MAMA MIHAELEI RADULESCU SI AM SA O ROG MIINE SA IMI DEA NR. DE MOBIL AL MIHAELEI RADULESCU SI O SA IMI FAC CURAJ SA O SUN SI SA II SPUN DESPRE PROBLEMA NOASTRA , O SA VA SPUN MIINE DACA AM REUSIT SA VORBESC CU EA.

Balcan Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, mi se pare excelenta ideea cu mass-media! Cred ca e de durata, dar avem mai multe sanse asa, nu vedeti ca distinsii considera ca nu e boala cu raspandire in masa? Daca nu-i nici holera, nici malarie, astia nu vor lua masuri... Deci: daca reusiti sa-i straniti interesul Mihaelei sau oricarei persoane publice care are putere de convingere si acces la publicul larg, e super. Singura problema e ca Mihaela Radulescu se pare ca nu are site si nici de vreun blog nu am auzit... ba chiar am auzit ca-i repugna ideea de blog, de cand rivala ei, Andreea Marin si-a creat asa ceva...
Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Inca ceva... se pare ca vip-urilor autohtone nu prea le vine sa recunoasca faptul ca au avut nevoie de fiv pentru a avea odrasle... Mihaela e o exceptie, desigur. Dar marea majoritate merg pe meleaguri straine 'in vacanta' si se intorc cu burtici 'naturale', totul s-a intamplat pe o insula exotica si absolut natural. Nimic despre clinici sau costuri nu veti auzi in presa, Doamne fereste! Chiar si cele care nu mai aveau trompe, au ramas in mod inexplicabil gravide, exact cand se asteptau mai putin... nu vreau sa fiu rautacioasa, dar foarte rar mi-a fost dat sa intalnesc declaratii publice despre fivuri nereusite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Mihaela Bilic: Eu am facut o incercare de fertilizare in vitro care nu mi-a reusit. http://www.viva.ro/Vedete/Articole-revista/Amfitrion-Mihaela-Bilic.html?a=3842/244857&p=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

luci.eilmPutem incepe cu textul propus de tine catre Mihaela Radulescu. Ce parere aveti fetelor? Si cine il trimite?

Alina1974 Cum stai cu nr. de telefon al MR?

Credeti ca am putea sa o contactam si pe Mihaela Bilic?

Eu stiu ca Gabriela Szabo a facut FIV in martie. Am vazut-o la Giulesti. Nu stiu daca e publica incercarea ei si nici care a fost rezultatul dar cred ca putem incerca sa o contactam sa-i solicitam ajutorul. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

A fost dezbatere publica referitoare la listele de medicamente compensate de care ne-au scris cei de la Ministerul Sanatatii ca raspuns la petitiiile noastre. Gasiti minuta dezbaterii aici:
http://www.ms.ro/pagina.php?id=278

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

quote:
Originally posted by marrina

Eu stiu ca Gabriela Szabo a facut FIV in martie. Am vazut-o la Giulesti. Nu stiu daca e publica incercarea ei si nici care a fost rezultatul dar cred ca putem incerca sa o contactam sa-i solicitam ajutorul. Ce ziceti?


Si eu am vazut-o in cateva randuri la Giuly anul trecut in toamna.Ar fi o idee sa incercam sa o contactam, dar vorba lui Avalon, oare va fi dispusa sa recunoasca public faptul ca a apelat/apeleaza la fiv?

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1974 spune:

BUNA FETELOR SA STITI CA NU AM FACUT ROST ASTAZI DE NR. DE TELEFON AL MIHAELEI PT. CA COLEGEI MELE I-A MURIT TATAL AZI NOAPTE CHIAR CIND ERA EA DE GARDA SI VA DATI SEAMA CA NU AM PUTUT SA O INTREB DE NR. DE TELEFON , DAR AM INTREBATO CIND REVINE SI MI-A SPUS CA JOI SI ATUNCI SINT SI EU CU EA PE TURA , O SA O INTREB SI CHIAR O SA O ROG SA O SUNE DE FATA CU MINE CA SA II SPUN DESPRE CE ESTE VORBA SI CHIAR O SA INSIST SA NE SPUNA DACA NE POATE AJUTA CU CEVA , FETITA COLEGEI MELE ESTE COLEGA DE GRUPA CU AYAN AL MIHAELEI SI ELE MERG MEREU LA SCHII IMPREUNA IARNA. SI O SA VA INFORMEZ CE AM FACUT ABIA VINERI DIMINEATA CIND O SA AJUNG ACASA.PAAAAAAA

Balcan Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Teo Trandafir

O emisiune mai veche la Teo Live: http://www.clubulbucuriei.ro/Teo-Live/2008/05/01/infertilitatea-poate-fi-tratata/

Teo Trandafir a renuntat la visul de a ramane insarcinata. Vedeta a fost sfatuita de doctorul sau sa apeleze la inseminarea artificiala: http://www.media.phg.ro/afis_stire.php?id=5851


Mergi la inceput