Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Nana, circumferinta craniana medie la nou-nascuti este de 35 cm. Cresterea considerata normala intr-o luna este intre 0.6 si 1.3 cm pe luna. Dupa cum vezi, un interval destul de generos. Tot ca medie, se considera normala o crestere de 10-12 cm pana la varsta de un an, si inca tot pe atat pana la dimensiunile craniului adult (pana in jurul varstei de 17 ani). Oricum ai face calculele, va incadrati in medie. Eu zic sa stai linistita, Andrei e perfect din punctul asta de vedere. Si inca o chestie. Din cate stiu eu (s-ar putea sa gresesc, nu dati cu rosii), alarma se da atunci cand cresterea este prea accentuata in primele luni de viata. Pupam Andreiutzul.

Am fugit la treburi.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Multumim de 'epurash', e misto de tot !
Oare de cand au puii amintiri vizuale ( ca auditive stiu ca din burtica), al meu ma priveste cu mare interes cum ma epilez, dar n-as vrea sa-si aminteasca de mine cum fac yoga epilandu-ma

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Nana, circumferinta craniana medie la nou-nascuti este de 35 cm. Cresterea considerata normala intr-o luna este intre 0.6 si 1.3 cm pe luna. Dupa cum vezi, un interval destul de generos. Tot ca medie, se considera normala o crestere de 10-12 cm pana la varsta de un an, si inca tot pe atat pana la dimensiunile craniului adult (pana in jurul varstei de 17 ani). Oricum ai face calculele, va incadrati in medie. Eu zic sa stai linistita, Andrei e perfect din punctul asta de vedere. Si inca o chestie. Din cate stiu eu (s-ar putea sa gresesc, nu dati cu rosii), alarma se da atunci cand cresterea este prea accentuata in primele luni de viata. Pupam Andreiutzul.

Am fugit la treburi.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts




Sarumana din suflet. Miai luat o piatra de pe inima.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by cecilia L
.....asa ca nu mai fi rea....


Unde vazusi surata rautatea? Io eram doar uimita...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Eh, papanasho, nu suntem singure de tot.. il avem si pe tati cu noi.. da' nu se pune ca serviciul ocupa mare parte din zi...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Eh, papanasho, nu suntem singure de tot.. il avem si pe tati cu noi.. da' nu se pune ca serviciul ocupa mare parte din zi...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



m-am linistit !

......................................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Adimercedes, parca tu intrebai de mopul cu aburi ? se numeste H2O si e promovat pe toate posturile la teleshopping.e f. scump, am vazut pe site-ul de la quelle la jumatate de pret, insa puterea aburului e mai mica.


editez sa precizez ca e doar mop, nu si aspirator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ne-am vaccinat si noi acum (adik eliza).
revizia arata cam asa: 6.400 kg si 65,5 cm.mica, mica, dar voinica!
a suportat cu stoicism injectia, a chitait un pic pana a scos acul, apoi s-a pus pe ras!sper sa nu avem reactii, ca am tot vazut ca la 6 luni au fost multi cu febra!
ne-a dat liber la ou si branza de vaci.
in rest, nimik nou sub soare. in seara asta scap de stef, il duc la tara si sta pana sambata, asa ca raman singura cu matza!
va pup. ma duc sa-i fac bagajul.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am pus cateva poze noi www.flickr.com/photos/15009148@N07/2453762675/" target="_blank">aici pentru cine vrea sa ne vada. Citesc din urma si revin.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Am pus cateva poze noi www.flickr.com/photos/15009148@N07/2453762675/" target="_blank">aici pentru cine vrea sa ne vada. Citesc din urma si revin.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



Bai SIm, asa cu drag ma uit mereu la pozele cu Stefan. Ptiu sa nu il deochi. E bestial. S-a facut asa mareee si e mereu numai un zambet, manca-l-ar mama pe el de strengarel. Tare drag imi e. Pup un zambarici frumos si dulce. Sa cresti mare , pui frumos!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic!

Mergi la inceput