Colectia de toamna-iarna 2005 (194)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ca mi-am adus aminte: Roxi mai traiesti? Cum mai e?Supravietuiesti sau e nevoie de un comando de colectie sa te salveze?
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Alinush, sunt superbe pozele de la castel iar de personaje nici nu mai vorbesc!

Noki, da e haioasa tare Daria!

Tania tot n-a dat niciun semn ...

Roxi, voi ce mai ziceti? Sper ca sunteti mai bine!

Leea, bine ati revenit! Ce sa zic, sanatate maxima, iti tin pumnii ca tratamentul sa dea randament cat mai repede!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Am reusit sa vad si eu ultimele poze (Daria,Amalia,Tudor,Stefan,Stefan,Maria, Sarah,Kriszti)si pot sa declar ca sint de-a dreptul incintata de ce-am putut sa zamislim cu toatele.


Mi-am luat conexiune mobila de la vodafone ca sa pot intra si de la mama.Numa ca tare cred ca nu prea va merge acolo,caci si semnalul e cam slab.Cine ce stie?

Fetele stiti cumva vreun site unde gasesc poze cu frizuri pt copii? I-as ciopli parul lui T si as vrea ceva dragut.Io n-am imaginatie prea bogata si tantile alea de tund ar da orice sa scape mai rpd.Va dati seama ca n-o sa stea.Da cre ca duc DVD-ul portabil si-i pun desene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

hellou.

am apucat sa citesc din urma.

RIPLEY horror, horror ce ai patit cu fetele. Slava Domnului ca ati trecut cu bine peste.
in ceea ce priveste bona....cred ca astea fac niscaiva complot. safrece la cap parintii de copii. si se cred si buricul pamantului.

.....numai stiu ce si cui vroiam sa-i raspund.

PS: LEEA sarumana. mama lui de merisor ca uitasem. incerc si eu cu el.
de tarate no way sa se atinga.

am pus si io cateva poze. aici. doar ca am creat album Paste 2007 in loc de 2008 si nu stiu de unde sa-l modific



Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

hello
am multe de raspuns, dar abia am apucat sa termin tot-tot-tot, vorba lui fiu-meu, de citit si trebuie sa fugim acum la al doilea stomatolog unde avem programamre pt gingiile sangerande si umflate ale lui nichita.
cel mai scurt raspuns care imi e la indemana este catre mihaelutza cu monte-carlo al ei. vezi ca paralela45 are o super-super oferta anul asta pt coasta de azur - nisa,cannes, montecarlo%co. toate prietenele maica-mii se duc, cred ca pleaca si mama acolo, 8 nopti cu avion si mic dejun!!!!, in functie de perioada, intre 400 si 600 euro
chiar si pe mine ma bate gandu'dar am treaba multa in vara asta cu diverse chestii.
revin


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Salut,

Alina, pozele voastre sunt superbe, mi-au placut mai ales peisajele din St.Malo, iar puiuta ta e o dsoara desavarsita.
Ioana, deocamdata doar maghiara stie Kriszti, romaneste stie sa numere pana la 10, stie Catelus cu parul cret, Povestea cu piticul si mai stie cateva cuvinte. Mai incolo cand se acomodeaza mai bine cu maghiara va invata inevitabil si romaneste...cu copii pe strada. L-am mai invatat sa numere pana la 10 in engleza si germana, dar asta nu se pune la cunostinte in limbi straine ca e putin.
Frumosi sunt copilasii tai, Maria seamana mult cu fetita unor prieteni din Onesti ( nascuta pe 18 octombrie-cu 5 zile inainte de Kriszti al meu). f mare e asemanarea.
Joy, foarte draguti baietii tai, si mi se pare mie, dar seamana tare mult intre ei. Si parca nici nu imi vine sa cred ca Alex e atat de mare deja.
Anda, Nichita are parul roscat, sau bate in roscat? E tare frumusel, si are niste gene lungi.

Fetelor, nu mai stiu ce sa fac, imi merg toate pe dos, am reusit sa fac o urticarie colinergica pe fond de stres. Sunt plina de pete rosii, nu mai pot umbla cu fusta. In functie de doza de stres zilnica unele pete imi dispar in max 1 ora dar altele imi persista chiar si de o saptamana. Corpul imi semnaleaza clar ca e epuizat, nu stiu cat mai rezist in tensiunea asta. Imi vine sa imi bag un medical.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

multumesc pentru randurile voastre, sunt ca un colac de salvare.
Sper sa fiu coerenta dupa doar o ora de somn azi noapte si azi nu am stat o clipa, a venit si pediatra la control..spune ca arata bine insa e prea rosu..la naiba daca a stat la lampa aproape doua zile, mi-a dat un pomelnic de indicatii si m-a batut la cap sa ii cumpar produse moustela.
Fetelor sa stiti ca am vorbit cu alexia si inainte de bebe si dupa, insa acum nu mai am energia necesara pentru a rezista plansetelor fara oprire, e mai rau ca matei. se culca urland, se trezeste la fel....e un vaiet non stop.Azi a luat-o mama...bine ca o mai scoate ea afara, slava domnului.

lavi, da, si eu tot pe 21 (iunie).te-am simtit foarte aproape din mesajul tau, multumesc pentru asta.

delia

maria, nu ma felicita ca nu ma descurc deloc bine.Felicitari pentru renuntat la supliment.cris cum se mai manifesta fata de surioara?

mada, iti doresc sa fii fericita! Si sper sa poti sa depasesti toate obstacolele.

anda succes ! ai toata consideratia mea.

miha, nu stiu cat ma descurc...mai degraba ma incurc .Frumoasa saptamana ai avut, felicitari!Si eu care ma fac foc si para cand o aud pe lexi ce urat vorbeste...., vad ca e la moda

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )si Matei Alexandru (21 aprilie 2008)
- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Nu stiu copiii vostri cum sunt dar eu mai am nitel si o iau razna rau cu Miruna, efectiv nu ma inteleg cu ea, face numai ce vrea, cand vrea, hop-top se dezbraca si o gasesc defiland in pielea goala prin casa, imi scoate tot de prin dulapuri, frigider, trage scaune, se cocoata peste tot....imi vine sa ma duc la balamuc

Ceea ce imi accentueaza depresia deja instalata, oare cum m-oi descurca eu singura cu ea? Ne asteapta vremuri tare grele, azi a vrut la Mall sa luam gogosi si tare m-a durut sufletul ca a trebuit sa-i spun "nu are mami bani", am plans 1 ora de nu ma puteam opri, oare de cate ori ii voi mai spune asta? Sper sa ne ajute DD si sa nu fie cazul, am o tona de facturi de platit, mi-e si frica sa le deschid....sincer.

Domnul sot (?) si-a facut aparitia dupa o sapt de disparitie, dar nu in persoana, ci tot printr-un mail in care n-a binevoit sa-mi raspunda la niciuna din intrebarile pe care i le adresasem, ci a binevoit sa ma anunte sec ca "nu l-am inteles se pare, nu mai exista nici o cale de intoarcere...si ca avem un singur lucru in comun..Miruna". Ce mai pot spune, se pare ca mizeriile inca nu s-au terminat, oare cu ce ma va mai uimi? I-am raspuns tot prin mail (ce patetic suna, dupa 12 ani sa ajungi sa comunici prin mail)...sa aiba curajul si sa demonstreze ca e BARBAT si OM si sa vina sa dea ochii cu noi, sa ne explice cum a ajuns la concluzia ca nu mai vine acasa, si de ce a mintit. Va tin la curent cu odiseea noastra...deja suntem ca intr-o telenovela.

Roxi nu stiu ce sfat sa-ti dau, iti tin pumnii doar sa-si revina Lexi cat mai repede si sa fie totul ok

Alinush frumoase pozele de la castel

Ma intorc sa-mi plang de mila...pup

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ioana, ce mare-i baiatul tau, cand a crescut? zic si io ca babele...dar parca ieri ai nascut!
fiu-tau are fatza de Bula (Bula la mine este compliment dk il adresez unui bebelus. si nichita avea fatza de Bula cand era bebelus)

cuscra, savurez toate vestile de la tine:) deci zici ca te-ai facut Mare? o fi mare cumnatu'...
dar rachel ce relatie are cu burtica ta? i-ai aratat bebelusi nou-nascuti, asa mici, i-ai povestit etc? sa nu aiba reactie nasoala la momentul zero. le-ai spus la parinti? sau inca e surpriza:))? io as face atac de cord in locul mamei tale:), dk mi-ai zice ca deja ai nascut si mai am un nepotel. de fapt nici nu te-as crede:)

bbalinus, frumoasa locatia de vacanta. ma refer la exterioare ca la interioare nu-mi dau cu parerea ca sunt subiectiva, eu sunt fte neprietenoasa cu castelele. nu stiu de ce, majoritatea femeilor sunt innebunite dupa castele, pe mine ma enerveaza cumplit:) rad prietenele de mine.
missa s-a facut si mai missa la chip. dar inteleg din poze ca este nastrusnica:)

mandy, kriszti era un frumos din maternitate. am zis de atunci ca este foarte frumos. nichita bate in roscat, nu e scat cu totul. si nuanta parului meu bate la fel.

camelia, pfui ce fraiera am fost, am dat bani pe suvite azi. cum se chema sapunelu' ala cu care trbuie sa ma spal bine-bine?

joy, vladut e un scumpel. cred ca s-a mai si linistit, nu? putin macar?

27 rochii e unfilm usurel, de gagici cand morfolesc ciocolata si stau in pijama cu maimute, normal ca nu i-a venit lui miri sa scoale sotul. pai cu 27 rochii vroia? :))
io bag acum "marilena din p7", mi-a zis un amic regizor ca e bun. sa vedem ce inteleg artistii astia prin "bun"...

al doilea stomatolog avfost si el tot in necunostiinta, ca si primul, dar parca putin mai bine in sensul ca ne-a dat o crema de preparat la farma, acum sa vad unde gasesc farma cu laborator ca in epoca globalizarii io nu mai stiu decat sensibluuri si helpneturi pe langa casa. o sa incep sa-l vitaminizez, sa vad dk surplus vitamine plus crema aia cu de toate au vreun efect. dk n-au, suntem in impas.




mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Andafarmacie cu laborator buna e la 2NA, la Unirii...sigur au ce vrei

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput