Colectia de toamna-iarna 2005 (194)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Ioana, super dulci puiutii tai! Maria pare mai matura si Stefan e tare dulce si zambaret!

Pischi, ti-am vazut poza de la avatar... s-a mai blonzit Alexandra? (mie asa mi se pare) Gata, zici ca ati scapat de degetel definitiv, nu? Felicitari inca odata!

Perla de Daria - i-a dat ieri o vecina un sapunel rotund care i-a placut tare mult si cu care si-a "spalat" toate papusile si la un moment dat mi l-a aratat tare mandra si mi-a zis "mami daca ne spalam bine-bine cu sapun ne facem blonde!!"


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ioana, poza asta e de reclama! Io cred ca tu tii cu ursul...stii bancul!

Dordia- scuipa repede in san sa nu ti-l deoache cineva pe piticul cel cuminte!

Cami- da' le zice mezina, nu gluma!

Miri- ma bucur ca ati amortizat cu folos gonflabilele. CM-ul a venit? Sau se lasa asteptat? Baga un test, sa te calmezi....asta daca sunt cam 2-3 saptamani de la dezastru.

---

Io-s amarata rau. Am o matusa in Cluj - sora preferata a bunicii mele - care e tare bolnava, in spital. Asta seara am aflat ca are ceva tumoare in burta. Nu cred ca o mai duce mult.





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Azi ne-am intors d la tara. Bine v-am regasit!
Multumim pt aprecierile la adresa fettzei mele.N-as vrea sa-l tund,dar...vin caldurile.Mi-e asa de drag cu parul lung.

Am citit cu tristete ca sintem "aproape" trei in situatia de a ne creste singure copiii.Zic "aproape" caci vreau sa cred ca sperantele lui Mada nu-s desarte.Si mi se pare absolut firesc ca ea sa nu-si abandoneze visul de-a forma cu cel ce-l iubeste, o familie. Desigur rationamentul celor ce-o indeamna la a renunta este corect,dar e un rationament al unor mame care n-au trecut prin asta.Credeti-ma ca daca ati fi in locul ei,al meu, tot asa v-ati agata de orice semn,de orice gest...Iar Anda, vezi, tu ai trecut prin aceeasi faza ca Mada, si abia apoi, cind lucrurile s-au imputit iremediabil, cind relatia s-a degradat fara a avea vreo sansa de revenire la suprafata, ai reusit sa vezi totul in alta lumina.Nici nu stiu care din cele 3 povesti ale noastre e mai dureroasa. Pentru copii zic.E firesc as zice ca fiecare din noi a tras sau trage de "cultivator" sa dezvolte o relatie cu copilul. Si cred Anda, ca la tine e cel mai crunt.Caci tatal lui Nic se poarta urit cu el.La noi tata vine rar,sta putin dar se poarta exemplar cu T.Ii vorbeste pe un ton extrem de calm si foarte frumos...ii da (imi da) bani pt cresterea lui.Acelasi avertisment l-am primit si eu: daca vrei proces,nu capeti nimic.Dar eu,doamna ca tine, n-as fi vrut oricum scandal.Situatia e desigur alta si in comparatie cu tatal lui Nic, care nu avea alte angajamente si care ii e tata legal copilului, poaate, numai poate, zic,al nostru ar avea un piiic de motivatie mai trainica fata de ionescu.Oricum pina acum cel putin, tata lui T s-a achitat de toate indatoririle financiare...Mada iti doresc sa nu intri in club si cit mai poti, spera fara insa a fi prea disponibila.Anda du-te inainte."Stirbul" tau e frumos tare, iti seamana si iti datoreaza existenta.Iar tu ii datorezi fericirea de-a fi mama.Si tatalui lui,la fel.Chiar si pentru atit a meritat sa-ti treaca prin viata. Mada...la fel.Eu...la fel.

Lavi ma intrebasesi tu cindva daca cei din poze sint parintii mei.Da, ei sint.Iar cabana ce-ai vazut-o tu in fundal e defapt shura si grajdul.Casa e mai hacana.
NCristina da, e f curajos T.Cred ca ar lua in brate si o hiena, nu doar o pisica, ce pin la urma l-a zgiriiat rau,da tot nu i-a dat drumul.
Joy pt constipatie: cam tot a 3-a zi, dimineata pe stomacul gol activia + 2 lingurite de tarite de griu.Zilnic 2x 10 picaturi de extract de mladitze de merisor.Si cind imi aduc aminte, la 2-3 zile ceai de sena amestecat cu ceai de fructe.Cam asta si nu mai avem probleme de mult.Supele au toate ba conopida, ba dovlecel,ba pastai ori mazare sau frunze de spanac...de-astea.Baftoc!

Eu am ajuns la performanta de-a avea puls 160.Iau vitamine, magneziu, calciu...Uf, ca nu mai vin rezultatele alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Intr-o mica pauza, am reusit si eu sa vad citeva poze.
Nichita - frumusel de pica. Moama, ce roscatel s-a facut! Mi-e dor de el.

Buluci, ce silueta, fata draga.. si esti frumoasa de pici. Daca e sa ne luam dupa stereotipii tu pari mai araboaica decit barbata-tu.
Iar Simonel e un dulce!

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza colectie!!!

Noki...asa e...scuip de 100 de ori sa nu ildeochi de baietel cumintel. Aseara a dormit de la 23.00 la 7.00 dimineatza cand m-am trezit eu si am vazut ca e ziua...si el dadea semne usoare de trezire...si l-am luat si l-am schimbat/alaptat si a adormit la loc.

Roxi....cum mai esti??? Sper ca esti bine si ca Alexia s-a mai inmuiat cu bb mic.



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza fetele,

Scriu de dimineatza ca dupa aia iar intru in "carantina" la birou..
Lavi02 da' ai memorie nu gluma..da..ce vrenuri pe atunci...mi le-ai readus aminte ca pana si eu uitasem vremurile acelea...faceam muraturi si conserve cu Andreiuta in burtica
Mandy o sa pun si ceva poze numai sa le descarc din telefon
Ioana ce frumosi sunt bebeii si ce stau ei cuminti imbratisatiMai ca ma gandesc si eu la bebe 2......in principiu as vrea dar ma gandesc cu teama sa o iau iar de la capat cu alaptatul si noptile cu trezit din 2 in doua ore...Daca ar fi un copil cuminte ca a lui Dordia mai ca m-as incumeta.

Pupilici

www.flickr.com/photos/25531152@N03/?saved=1" target="_blank">Poze cu Andreea
Coralia si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata la colectie!
Ne-am intors si noi din vacanta, nu pot decat sa zic ca a fost superb, am trait momente de "castelani" de neuitat.
Missa a fost exemplar de cuminte, iar cele 9 ore de drum nici nu le-am simtit - a dormit pe masina aproape 5 ore.
Poze aici:
http://entertainment.webshots.com/album/563316526UavZsF

Incerc sa citesc ce ati scris si revin cand pot ca am o gramada de facut azi!
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Alinuuuus, bine ai revenit! Suuuuper fain la castel! Se vede ca v-a priit! Va sade tare bine castelani!Si ce roscatzel e baietelul prietenilor!





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Nokiiiiiii da' ce rapida esti! Acuma puneam si niscai comentarii, dar am un bug la ordi si trebe sa dau restart!
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata!
Vazut poze, aveti niste copii superbissimi.
In ceea ce priveste castelul lui Alinush acolo mi-ar placea sa traiesc....Asta da viata mai nene, vorba lui fi-miu. Mic dejun servit, cafea servita, priveliste servita, marfa ce sa mai....Dar sa ma trezesc intre timp ca imi bate vantul in geam la etajul 7 pe Lacul tei.
De planuri de vacanta, ca tot vorbiti, noi nu avem nici unul ci doar nenumarate scheme, cert ca 7-10 zile vom merge la mare cu piticul, pe unde om vedea sau unde o da Dumnezeu si apoi sper sa mai avem lovele de o saptamana noi doi pe undeva. Imi doresc foarte tare sa ajung la Monte Carlo, nu conteaza cum, ma duc si inot, dar pentru asta trebuie sa strangem cureaua, ori eu si sotul meu am lipsit de la scoala la ora asta, asa ca probabil o sa vad Monte Carlo si anul asta in poze....
Mihaela
P.S. Anda, ca am uitat, te rog o poza cu inaintarea, vreau sa vad un profil de diva....
P.S. 2Miri ce film e ala de iti vine sa il scoti pe barbat din pat? daca e asa vreau si eu.

Mergi la inceput