Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Cuscra,eu nu-i mai dau Baby Drink!i-am facut deja Baby Calm,la pliculet cu zahar pus la fiert.nu stiu daca asta era cauza,dar si mie mi se parea putin ciudat cum pliculetul ala contine totsi sa stii ca tare mult i-a placut!si nu i-am mai dat cu lingurita,ci i-am pus in biberon.si a fost tare fericit ca ii venea asa mult...eu nu cred ca ,daca acum i-am dat ceai cu bibe,o sa refuze sanul,la ce mancacios e...nici vorba!si a devenit intru totul dependent de Suzi.m-a tinut langa patutul lui cam 1 ora pana a adormit ca si-o dadea jos din gura,apoi o cauta si daca nu i-o dadeam, urla,si am tinut-o asa intr-o veselie...si a adormit cu ea in gura!...David nu era asa "lesinat"dupa suzi...si,David la 3 luni ii facea vant...acum cred ca o sa aiba Suzi viata mai lunga!
Maine iesiti la plimbare,care va sa zica...vezi,sa ai grija sa nu puna ochii pe nora-mea vreun flacaiandru de Bucuresti!
Eu am cozonacul in cuptor.astept sa se coaca si apoi in pat,ca mi-a ajuns pe ziua de azi!Ce bunataturi ati facut pentru Pasti????ca eu de data asta nu prea am facut mare lucru...ca nu am avut timp!dar,imi aduce mami pasca,drob , friptura si tocanita-cam tot,de altfel-eu m-am indeletnicit cu cozonacii,supica si vreo 2 prajituri!si mai am maine de vopsit oua-ma ajuta David- si de aspirat in toata casa!cam asa...sunt franta!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Stela vad ca esti pe aproape. Despre sughit..si Adrian sughita si cateodata ma supar ca e aproape adormit si incepe a sughita. Normal..adio somn. Mie doctorita mi-a zis ca este ff normal si ca NU inseamna ca bebe are probleme sau ca va avea probleme. Trece daca ii schimb pozitia, ii dau suzeta, il pun la san. Astea sunt cateva trucuri observate. Si de multe ori il apuca dupa supt cand nu se linisteste si incepe sa se agite. Dar nu este o regula.
Eu sincer nu i-am dat nimic asa cum mi-a zis dr-a. O zi i-am dat ceai ca ma inebunise mama ca moare copilul de sete si a inceput sa se indoaie de picioare si sa planga de burtic. Am rasuflat asa usurata ca nu a ramas cu ceva colici si de atunci NIMIC. Mi-a fost frica sa ii stric echilibrul. N-am avut nici o problema de sanatate si am zis ca asa e mai bine. Si NU exagera cu CALCIUL ca se "imbina" oasele prea devreme(cam asta e o explicatie babeasca) si zau ca regreti. Daca are carenta de Ca atunci da-i, dar laptele tau contie TOT ce are ea nevoie.
Va pupam

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Adriuta, nu stiu daca bubitele sunt de la hormonii din lapte pt ca si Iulia le-a facut si ea bea biberon. Mai degraba o fi baby drink, ca la ea ar coincide...
Am ispravit povestea odiseei noastre...dar v-o arat mai spre ultimele zile de aprilie
Si acum ma culc ca lesin de somn. Pidana nu mi-a scris nimic.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia99 spune:

Naty ai facut minuni cu melodia cu SCHNUFFEL , am reusit sa-l adorm cu ea desi se trezise de la 6 din cauza nasucului, nasol a fost ca a trebuit sa o tot pun din net, astept sa deschida farmaciile sa plec la cumparaturi

mamica de Bogdan Alexandru 2 luni
http://www.flickr.com/photos/64733768@N00/sets/72157600685678594/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

pup fetele de dupa canapea, sunt in butoi rau de tot dar va citesc .


Felicitari Kitzy si Nicoleta !!!

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si voiosi !!!


Am vizionat poze cu bebeii frumosi si bucalati.
Sovi, tare dulce e Sasha si pozele de la nascare.....super !!!!!

Clau eu nu pot sa vad poze cu Rebecca


Naty, lasa mami pesimismul ca fata ta e bine si e o lupatatoare.
hai curaj si nu dispera ca doar ti-a aratat ca nu se lasa ea asa cu una cu doua.


tot nenascuta sunt, nu tu contractii nimic nimic. Azi am schimbat toata camera fetii, inclusiv mutat mobila si tot nimic
ma bag la patut ca m-am ales cu o bucata de picior cit toata casa de mare.

PASTE FERICIT RINDUNICI !!!

SARBATORILE SA VA ADUCA LUMINA IN SUFLETE SI IN CASE !!!





Dana 39 cu Jasmine Victoria

pozne :)
http://picasaweb.google.com/DSinanansingh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata stol! va scriu si eu repede cate ceva, pana nu se trezeste trupa si nu ma mai lasa!
aseara am fost mult prea rupta ca sa mai intru, am citit acu' de dimineata pe fuga ce-ati facut si cu ce va mai laudati!
ieri se pare ca a fost o zi proasta pentru varsatori pentru ca si pe mine m-a busit depresia si plansul, aparent fara motiv ( dar sufletul meu stie de ce!) asa ca Naty si sper ca ziua de azi sa fie mai buna! O sa-ti povestesc dupa Sarbatori cum e cu intoarcerea la munca!
FELICITARI KITZY SI NICOLETA!
Delphin mersi de sfaturi! mai incerc cu Nuk ca am o gramada! aseara a fost mai bine oricum!
mama da' prin ce ai trecut si tu cu Seb!Eu mereu zic ca daca unui copil ii este foame va manca ce ii dai, dar vad ca la tine lucrurile nu au fost tocmai bune!
cand o sa mai creasca David poate se vor lua la intrecere la masa si va fi mai bine!
Gecko multam de sfaturi! Eu sunt cu problema, nu sotul! Multe va mai invata astia prin Australia!
Mihutza probabil e un prag de crstere! Vezi ca tocmai ce a scapat Adriutza de el!
Lyvy ce a zis Naty despre trigliceride a zis foarte bine! Promit ca iti trimit PM cu sfaturi practice dar cand ma mai linistesc si eu ! nora dulce!
Dana hai curaj ca nu mai e mult!
Simo ce harnica esti! Eu sper sa cozonacesc azi ceva dar nu stiu daca sunt in stare!
Si sa va zic din experienta mea cu ceaiurile! Baby drink n-am dat eloc pentru ca mi se pare foarte dulce si nu cred ca e bine! In plus daca mmai da si bube mai bine renuntati! Eu m-am impacat extrem de bine la Ilinca cu ceai granulat de la HIPP, Tummy tea, si acum lui Seb ii dau doar ceai de musetel de la Milupa!
Nu sunt asa de dulci, sunt mai acceptabile ca pret si au avut efecte bunicele la burtica! eu zic ca merita sa incercati! Trimit mesajul si daca mai pot, mai stau pe-aici!


mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Mi-am amintit ce mai aveam de scris! am vazut niste poze superbe cu Sovi si familionul si am inceput sa cred ca nu e obligatoriu ca nasterea sa fie ceva traumatizant !( eu asa o percep indiferent de cum se produce!)
O dulce si pe Bubu si ai ei baieti!
Nu stiu ce sa zic de lohii ca eu am nascut cu cezariana si n-a fost chiar ca la carte!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

POZICI ANA-MARIA
Buna stolului de randunici.Si eu sunt mamica(albinuta) de aprilie 2007.Astazi printesa noastra aniverseaza 1 anisor!Am trecut sa solidarizez cu voi pt ca mi-am adus aminte de anul trecu pe timpul asta eram in travaliu-de altfel unul foarte usor ce a durat 7 ore.
Randunicilor de martie le doresc sa creasca mari si sanatosi..iar mamicilor ce urmeaza sa nasca, o nastere usoara ..aproape ca se termina odiseea!
Un Paste Fericit intregului stol!
Zum ..Zum ...ma intorc la stup, dar dc pot ajuta cu ceva revin cu drag.
Pupici

Varsta Ana-Maria
http://b1.lilypie.com/uFCEp3.png

Varsta Ana-Maria
http://b1.lilypie.com/uFCEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

tuchi, eu tot suparata sunt, sper sa ne treaca azi. A avut randunoiul fixul sa o cantarim din noupe Iulia dimineata; in 3 zile a luat numai 20 g! Nu e in regula, nu e, puteti voi sa-mi ziceti orice! E Pastele acum, astept sa treaca si sun pediatrul, cred ca va trebui schimbat Nan cu altceva ca nu-i prieste, vad. De mancat mananca dar are 5-6 scaune pe zi (enorm la un copil care mananca lapte praf!), regurgiteaza la fiecare masa, de unde sa creasca? AAA, ba mai mult: am descoperit fara sa vreau ca randunoiul ii facea gresit biberonul, ii punea 3 masuri de praf in loc de 4! noroc ca i le face mai rar, dar 1-2 pe zi tot face el...offf.
Bubitele n-au trecut, cu toata crema pe care i-am dat-o si fara baby drink, deci nu e de la el. Simo, Luny, la voi cum mai e?
Claudia, Alice e cea cu melodia SCHNUFEL dar vad ca are succes universal, ii calmeaza pe toti bebeii! Stela, Mami_p, Kya, incercati neaparat si voi!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

La Multe Luni si Anisori!!! Tudor Stefan de Underqueen si Mihai de Zozelina!!!

'neata fetele.

felicitari kitzy si nicoleta!!! hai pidana...speram ca esti nascuta!!!

hai barzoaie cu contractia dureroasa si membrana rupta si la dana din canada!!!

naty lasa stresul cu achizitiile...ca Iulia la momentul actual trebuie sa aiba achizitiile unui nou nascut de 3 saptamani...adica mai nimic. si nu da in boala cu cantarul...in unele zile ia mai mult...in altele mai putin. ah da...si a cocali (sau cum s-o fi scriind) inseamna a gati.

si daca nu am pregatit nimic de Pastele catolic...atunci de asta ortodox am facut un pic de racitura (piftie, cociune...sau cum i s-o mai spune). nu ca ar fi specific sarbatorii...dar acum am gasit un ciolan la supermarket.

Mergi la inceput