Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Buna voua fete dragi,

Sunt asa de bucuroasa ca au trecut mugurii cesterii in 2 zile, de fapt alaltaieri dupa 1 la pranz a adormit si a dormit in continuu pana ieri dimineata, numai cu pauze de papa. Asa am putut sa imi termin treaba si a fost totul bine.

Clauclau merci mult de sfaturi si de incurajari...deh asta e teorie...da practica te omoara nene. Success cu Rebecca cand are asa ceva ca ...nu-i de joaca, pur si simplu te devoreaza.

Am vazut pozici frumoase cu bebei si mamici. In sfarsit am facut s eu cunostinta cu Sasha cel frumos si am vazut pe sovi cea sexi in jacuzzy. Aia chiar nastere...frumoasa:) Si e atat de dulce micutul de sa-l manaci.

Cuvintele nu-si mai au rostul dar vreau sa ii spun Dianei ca sunt alaturi de ea si de durerea ei. M-a durut sufletul cand am aflat vestea, m-a marcat enorm si inca nu am uitat ca cel mai frumos piutz de randunea a zburat departe. Dumnezeu s-a indragostit iremediabil de el si a vrut sa i se alature in ceata de ingerasi care ne ocrotesc pe noi si pe puiutii nostri.
Diana, SINCER imi pare rau si iti doresc sa ai sarbatori linistite. Te pup draga mea si ...CURAJ.

Ariel, imi pare rau ca treci prin asa momente groaznice. Iti doresc sanatate si sa treaca cat mai repede ca sa te poti bucura de Sarbatori si de puiutii tai.

Am vazut ca ati vorbit de vergeturi...si eu le am.N-am avut niciuna nainte dar la o saptamana dupa ce am nascut...m-au invadat. Trec definitiv NUMAI CU LASERUL :)) si se amelioreaza cu Neosporin si Mederma(eu asta folosesc).

Bubitele sunt HORMONII nostri din lapte care incearca sa iasa afara...asta a fost explicatia babeasca a dr-itei. Mai pot sa aibe bubite la caldura, frig, anxietate, mirosuri de parfum...mai sunt cateva.

Felicitari noilor mamici. Kya sa iti traiasca printesa Diana si sa va bucurati de ea. Recuperari fulgerator de rapide si laptic.

Acum fug ca incep pregatirile de Pasti. Nu prea MAI am multe pe lista. Curatenia am terminat-o, mai aspiram maine si gata.Cumparaturi am facut saptamana asta. Papa...asta a mai ramas dar sper sa pot sa le dovedesc.

Nicoleta felicitari pentru fecioras. Bine ai venit Matei!

Naty....SA NU MAI PLANGI SAU SA TE PLANGI CAT E IULIA DE MICA SI...ETC CA MA SUPAR . IERI MA UITAM LA UN DOC DESPRE NASTERI(CAM 3 ORE:))) SI AM VAZUT COPII PREMATURI LA 34,33, 35 DE SAPTAMANI CU PROBLEME GRAAAAAAAAAAAVE. IULIA la 30 ESTE O LUPTATOARE, E PUTERNICA, E NOROCOASA.COPIII ACEIA AVEAU PROBLEME MARI ERAU F BOLNAVIORI.EA LA O LUNA ERA AFARA DIN SPITAL FARA NICI CEA MAI MICA PROBLEMUTA. Da-le in colo de babe proaste.Va pupam.

Gecko felicitari pentru buricutz!!!


Hai ca fug.
Pupici



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

adriuta.

Nu vreau sa te dezamagesc dar din pacate vergeturile nu trec. Se atenueaza, subtiaza si albesc in timp dar ca inainte nu va mai fi.
Eu dupa corticoterapie m-am ales cu mai multe vergeturi decat pot numara. Peste tot. La inceput erau rosii, rosii si late; acum sunt albe, subtiri si nu se mai vad asa. Am cheltuit o avere pe creme pt vergeturi si ma tem ca nimic nu a functionat. Acum imi ung pielea cu o crema normala ca sa mentin pielea hidratata si am invatat sa-mi accept harta de pe corp.

naty,

Vesti bune. Tocmai am auzit la televizor ca Oprescu a reintrat in cursa electorala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Luny,cum a fost cu marsupiul la plimbare? Cum s-a simtit Matei in el? Cat ai stat afara? As vrea sa cumpar si eu pt. Thea, nu-i place deloc in carut...cred ca in marsupiu s-ar simti mai bine, dar nu stiu cat e de indicat pt. coloana lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Felicitari Kitzy si Nicoleta!! sa va traiasca puiutzii! sa fie sanatosi, papaciosi, necoliciosi si norocosi in viata!

ma duc sa mai recuperez din urma si revin..
stolul!

Mihaela mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Gudinde crezi ca nu trec nici cu...laser
Asta e, vorba sotului meu cand ma plang de ele imi spune. Lasa ca se mai atenueaza...si ce daca ai cateva vergeturi...acum esti MAMA. Cate femei n-ar schimba corpul lor pe un pui.
Te

Acum mergem la o plimbarica. Stiti ca puiul meu a inceput sa ceara distractie? Gata somnicul...de acu' vai de noi, tre sa ii tinem ocupati mai mult timp :)
gasca de randunici

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

FELICITARI MAMI NICOLETA!!BINE AI VENIT BB MATEI!!
A venit caruciorul nostru!!Maine,plimbare!!
Cuscra,asa zici bre,sa nu-i mai dam baby drink??
Doctoressa gecko,cum bre sa lesini cand va cadea buricul??
Naty,imi pare rau ca ai avut o zi nashpa.Curaj!Cuscra ti-a spus f bine!Si las-o Doamne iarta-ma de lume,ca nu te ajuta..Important ca Iulia e bine si va creste mare in ritmul ei..fata trista.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.08)
Pozici
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia99 spune:

Uraaaa, am reusit sa-l conving sa achizitionam batista bebelusului, maine la prima ora la farmacia Dona , sper sa fie pe stoc

mamica de Bogdan Alexandru 2 luni
http://www.flickr.com/photos/64733768@N00/sets/72157600685678594/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

mai aveam si noi program de papa cam la 2-3 ore si azi nu stiu ce e cu ea ca imi cere din ora in ora... nimic nu o calmeaza... cum sa mai fac?

revin...

Mihaela mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

moooooooooaaaama, toata lumea cocaleste!!!!!!!!!!!!!!!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Lyvy, ce inseamna ca toata lumea cocaleste?
Claudia, succes cu batista!
Stela, plimbare placuta maine. Tu pe unde te vei plimba? Conduci masina?-ca stii ca ziceam ca ne vedem in parc, m-am saturat sa te vad numai in spitalul Giulesti in pijama!
Adriuta, ai toata dreptatea sa ma certi...nu stiu de ce mai am clipele astea de tristete si suparare cand totul decurge acum normal si fata mea e in rand cu toata lumea. Dar asta e, om sunt si eu...cand mai aud de progrese pe care ea, mai mare ca varsta, inca nu le-a facut ma apuca tristetea...Nimic nu-mi va inlatura vreodata complet sentimentul de culpa fata de ea, ca a trebuit sa o aduc pe lume atat de devreme. Si, n-am ce face, temerile mele vor fi poate mereu mai mari ca ale voastre, caci e greu sa uit imaginea ei din incubator cu perfuzii pe cap si pe picioruse si sonda din gurita...

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput