PCOS (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns avdoral spune:

arjyul,multumesc de raspuns si sa ai o sarcina cat mai usoara!!!felicitari inca odata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

salute,
va pupic pe toate si va urez multa sanatate, asa sa ne ajute Dumnezeu!
am venit sa va informez despre faptul ca am intrerupt luna asta metforminul, (de ce? nici eu nu stiu, pur si simplu), am continuat cu utrogestanul, 5 zile si azi consider ca-i prima zi de menstra, dar e foarte ciudat a curs un pic de dimineata si acu s-a oprit, eu continui sa fiu balonata si sa ma intepe din cand in cand intr-o parte, si sa nu mai vorbim de sani ca sunt "strong". am facut ieri test de sarcina si a iesit negativ., da da mai las timpul sa treaca...
hai va pupic si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persephonna spune:

quote:
Originally posted by crisaa07

salute,
va pupic pe toate si va urez multa sanatate, asa sa ne ajute Dumnezeu!
am venit sa va informez despre faptul ca am intrerupt luna asta metforminul, (de ce? nici eu nu stiu, pur si simplu), am continuat cu utrogestanul, 5 zile si azi consider ca-i prima zi de menstra, dar e foarte ciudat a curs un pic de dimineata si acu s-a oprit, eu continui sa fiu balonata si sa ma intepe din cand in cand intr-o parte, si sa nu mai vorbim de sani ca sunt "strong". am facut ieri test de sarcina si a iesit negativ., da da mai las timpul sa treaca...
hai va pupic si va doresc numai bine!

CRISTINAAV



Cristinaav iti tinem pumnii si sper ca sa ne anunti in curand ca este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

crisaa07,

Tinem pumnii.

aryjul,

Cum a fost la control? Asteptam vesti
Si zau ca ma mananca degetele sa te trec pe lista de , dar astept OK-ul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Buna fetelor!!!
As vrea sa ma treceti si pe mine pe listuta voastra.
Am sa va spun povestea mea:
Am 27 ani si de 5 ani ma chinui sa raman
Am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice, am urmat tratament cu metformin timp de 6 luni dar nu s-a intamplat nimik.
Am facut operatie laparoscop pt decorticare ovariana, la care mi s-a spus ca am sanse foarte mari sa raman insarcinata in maxim 6 luni, dar acest lucru nu s-a intamplat.
Acum merg la Mewdlife la domnul dr. Silviu Predoi, unde imi voi face inca odata operatia laparoscopica.
Am fost la doamna doctor Bajenaru, care mi-a dat un tratament si care mi-a spus catrebuie neaaparat sa slabesc.
Acesta este tratamentul:
Siofor 1000= 1/4+1/2+0; farcovit=2+2+0 --- dupa mesele principale
Xenical=1+1+1; bilicol1+1+1---- inaintea meselo principale.
A mai facut cineva un astfel de tratament?
Am oare sanse sa raman insarcinata?
Va rog sa imi raspundeti


Dana

http://tt.lilypie.com/V2Z0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannette spune:

Buna seara fetele !

aryjul, felicitari ! Sa-ti ajute Dumnezeu sa mearga bine sarcina si sa sa fiti amandoi sanatosi !
Si eu am aceeasi problema cu CM de multa vreme, nu vine decat cu stimulare. Vezi, asta nu inseamna insa neaparat ca nu ovulam...
Ma bucur mult pentru tine. Scrie-ne si noua ce faci, cum te simti...

crisaa07, si eu iti tin pumnii! Sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Buna fetele,am ajuns aseara tarziu de la Bucuresti si am fost f obosita sa va mai scriu iar dimineata la munca,acum am ajuns acasa si am trecut direct la scris.
Eu sunt bine, am facut eco- avem 7saptamani si suntem mari si tari- asa ne-a zis D-na Dr.
Am mai facut niste analize-TSH, BETAhCG CARE AU IESIT BINE, ne mai ducem peste o luna la control.
gudinde, sa ma treci cat mai repede sti tu unde ca nu mai am rabdare.
Va pup pe toate si va urez si voua multa sanatate caci o sa va trag dupa mine una cate una!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

aryjul,

Felicitariiiiiii inca o data!!!!!
Te-am trecut pe listuta de ... si tare bine-ti sta


noname,

Te-am trecut pe listuta.
Tratamentul ne este foarte cunoscut pt ca multe dintre noi mergem la dr Bajenaru. Reusite au fost chiar si printre membrele acestui topic.
Slabitul sa sti ca ajuta mult. Chiar pe prima pagina, la prima postare, gasesti un link la un articol interesant despre grasime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

BUNA!nu am mai postat deoarece nu am mai avut vesti dar ieri am fost la dr BAJENARU SI NU AM TOCMAI VESTI BUNE!AM FACUT UN ECO CA SA VADA D-NA DR DACA PUTEM INCEPE STIMULAREA.DAR MI-A SPUS CA OVARELE MELE SUNT LAFEL DE MICROPOLICHISTICE CA INAINTE .AM INCEPUT DE ASEARA CLOMIFEN SI PREDNISOLON (POATE IMI EXPLICATI SI MIE LA CE AJUTA ASTA)vINERI MA VOI DUCE SA VAD DACA AM VREUN FOLICUL DAR NU PREA MERG CU MARI SPERANTE PT CA AM MAI FACUT STIMULARI CU CLOMIFEN SI NU AM RASPUNS LA TRATAMENT!CAND AM INCEPUT TRATAMENTUL CU SIOFOR IN FEBRUARIE AVEAM ATATEA SPERANTE SI PARCA STATEAM ASA LINISTITA ,CU GANDUL CA IN SFARSIT IAU TRATAMENTUL POTRIVIT PT OVARE MICROPOLICHISTICE SI SPERAM CA IN CATEVA LUNI VOI REUSII SA OBTIN O SARCINA,DAR VAD CA LUCRURILE STAU ALTFEL,CRED CA MAI AM DE TRAS PANA VOI REUSII!PUUUP SI SCUZE CA V-AM SCRIS ATAT DAR SIMTEAM NEVOIA SA SPUN CUIVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

CIOC CIOC!PE UNDE UMBLATI FETELOR?DESLUSITI-MA SI PE MINE VA ROOOOOG! PT CE MI-A DAT D-NA DR DEXAMETHASONE?

Mergi la inceput