Strumfi de iulie-august 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Stai sa vezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

gud morning pipal



mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 8-9 luni

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

din Moldova vreti?Nu e facuta de sotzul Laviniei dar e buna.
Andrei avea si dimineata febra.Daca-l vezi zici ca nu are nimic,e doar putin imbujorat.Acum dupa antitermice febra a scazut.Dupa-amiaza voi merge la medic si voi cere si o urocultura.Mi-e groaza ca n-am colectat inca urina la bebelus.Si la o boala a copilariei m-am gindit caci el a avut variela si stiam(din auzite) ca se face usor oreion dupa.Rubeola A avut frate-su la 6 luni(o f. usoara care a trecut repede dar tot cu febra mare 3 zile).Vom vede.Nu stiu de ce dar nu sunt disperata.

In rest ...eu nu ma stresez cu pregatirile de Paste,e mai important sa ma joc cu copii decit sa spal perdelele asa ca le voi spala cind voiavea mai mult timp.

Ioana draga cred ca ajungi tu mai usor la Vaslui decit eu in Bucuresti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neataaaaaaa!
Eu am mai dormit vreo 2 ore dupa ce m-a supt Saby la 8, deci ma simt super. Tre' sa fac declaratiile fiscale , nu mi-e asta meseria dar n-am incotro .
Mai are cineva ragade dupa 8-9 luni de alaptat? Eu tocmai am capatat de cateva zile.

Saby ne striga prin toata casa si intoarce capul dupa noi, mai zice si papa, gata, aici, asta, aia, un fel de "I love you", pem-pem (pampers), daca ne vede mancand ceva zice "mama papa aici", evident ca pofteste la tot ce mancam noi, iar de cateva zile a descoperit ca e foarte distractiv sa sara pe arcurile de la saltea tinandu-se de margine. E clar, la fra-su' trebuie sa luam alta saltea.

Ioana, felicitari pentru greutate, supeeeeeeeeeer, te pregatesti de mare? Wow, Sma se ridica fara ajutor, e grozava, stia ea de ce se mentine la categoria usoara.
Luna, multumesc, acum imi pare rau ca mi-am tuns fata, mi se pare ca s-ar fi asezat mai bine parul asa cum era el de la inceput.

Eu tot cu dinner mints si fara cafea, ma droghez cu dulciuri de cand ma stiu. Astea chiar n-au cum sa ingrase, e ciocolata amaruie cu ulei de menta, deci va invit pe toate daca doriti. Nu va zic care e norma mea zilnica, sa nu va fac pofta. Asta in lipsa de Junior Mints, Cristina26 si fetele din state stiu ce spun. Apropo, Musetto, unde esti?
O astept si eu pe Valen, desi in IOR ploua acum.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Am editat ca sa spun ca Saby face brrrr brrr cand aude aspiratorul si taica-su a invatat-o sa bata palma "give me 5".

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Caferuta, multam fain Mamile tau arata foarte bine la varsta ei si are o blandete in privire, cred ca a fost o profa plina de tact pedagogic care impunea respect

Editez sa spun ca sper sa arat si eu asa la pensie.

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Carla asta cu "give me 5" o facem si noi, dar nu suntem asa de vorbarete. Felicitari lui Saby si mamicii care se tine de capul ei

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lavi, ma bucur ca nu vrei sa te reorientezi profesional. De fapt eram sigura, ca prea iti place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Lavi, multumesc, felicitari si voua. As vrea eu sa ma tin de capul ei mai mult, dar am mult de lucru si suntem cu apartamentul in renovari, noroc ca facem cu schimbul, eu si taica-su'. Pupici.
Cafera, am o melodie pentru tine, sper sa nu o stii dinainte si sa te emotioneze la fel de mult ca pe mine, de fiecare data cand o aud. Te astept pe mess .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza! ce vreme dom'le! sa-ti tai venele nu alta! si ce frig e! parca nici nu vine Pastele.
nonna imi pare rau de febra lui bebe. probabil vremea asta idioata e de vina.
noi suntem putin mai bine. mi-am dat seama ca tusea din cauza mucilor pe care ii avea in gat, asa k i-am pus ser.nu vreau sa va spun cam cum reactioneaza cand incerc manevra asta. nu sta decat tinut de maini si de picioare si urla de zici la-l tai! ii dau si STODAL, ca e homeopat si ma gandesc io ca e mai bun, cu toate k are mai mult zahar, si oscillo. sper sa scapam de dr.
..deci, ce gatiti de paste? pt mine e prima data cand stau acasa si trebuie sa gatesc. de fiecare data mergeam la Dorna, la mami meu. de data asta n-am mers ca e drum lung, de 10 ore cu trenu si cu masina inca nu ma incumet.tre sa mai invat. si apoi e si vremea naspa si acolo e inca zapada pe munti. deci, sa revin, CE GATITZI?


Paste fericit si oua tari!!!!


Mergi la inceput