Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!
papanash, ne-ai lipsit, da stiam unde esti si ce faci, nu? :-))))

Adi, Lisa papa f bine. Astia pe aici spun ca sa dam conopida undeva dupa un an, o fi dand gaze? ca noi mamicile trebuie sa evitam la alaptat doar varza, conopida, fasolea usacata si mazarea.....
Tare ma tenta sa-i dau lui Gh conopida, da mi-a fost teama.
Ieri i-am cumparat avocadi si nu m-am hotarat cum sa i-l dau.
Ceva sugestii?


Ano, ce fructe mananca Vladut? La legume cam asa ii dau si eu. Vita inca nu am incercat, Adi si Ana, ce parte din vita ati fiert (o sa fierbeti) pt bb?




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Gabitz, sa stii ca la noi asa a fost cu legumele. Greu de tot l-am convins la legume. Pupici pentru Elizuca si pentru marele dansator

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

va prezint cel mai vesel baietel din cartier :)))) cu sonor

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a14a7644fa77588e3d1f2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabinutz, am luat snitzele de manzat. Le portionez si le congelez. Pentru o saptamana. Conopida nu i-am dat inca, dar nu din vreo jena, si din simplul motiv ca n-am gasit proaspata. Noua ne-a dat dezlegare la conopida.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sabina cum reusesti sa-i dai papa la 5 ore????????// al meu la max 2 ore urla.....ma gandesc ca te referi la papa solida si in rest tatzi.

Bernix sanatate multa Degeticai, sigur nu este nimic.


Iar sunt singura pe aici.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ana - si eu cu stef am avut probleme cu legumele, asa ca ma bucur ca eliza papa.
papanash - baiatul de cartier!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu i-as da din pungile congelate. Am inteles tot ce se comgeleaza e mega proaspat....acu...sper si io...ca broccoli tot asa i=-am dat.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cecilia, papa solida, sigur, in rest tzitzi :)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

'neata fetele

Miru a adormit si eu vreau sa-mi fac o cafea, vreti si voi?

Ana pupam micul mancacios

Papanash

cat desre mancare,eu ii mai pun cate un buchetel de conopida lui Miru din cand in cand si nu cred ca face gaze, adica nu mai multe ca de obicei, iar carnita de vitel ii dau cam o data pe saptamana, si i-am dat din pulpa


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Azi incep ziua cu relaxare pe forum si nici nu intentionez sa dau in branci . In afara studiului pentru examenul de diseara, azi nu vreau sa fac nimic. Ba chiar ma duc si la infrumusetari.

Teodora, cum am uitat-o eu tocmai pe Georgi? Nu stiam ca e si ziua ei de nastere. La multi ani, sa fie sanatoasa si fericita! Pupici dulci de la noi, si cred eu ca daca ar sti, Alex i-ar trimite cei mai multi. Cumatra nu cred ca nu ai nici un salon pe langa tine ca pute tot orasul de asa ceva, de aia am si dat faliment cu dugheana mea. Eu zic sa mai cauti, daca vrei iti caut eu. Pupa Mihnutzu suparat, nu exclude dintii ca nu au mereu efect direct la papa. Chestia cu papa e spre final, chiar inainte sa rupa gingia. Dar cand inainteaza ei nu afecteaza papa, uite al meu baleste la greu, gingiile cat casa sus si mananca de sparge. Oricum alterneaza perioade mai linistite cu cele mai agitate, asa ca o sa mai fie si cumintel.

Ana, m-am amuzat copios imaginandu-mi-l pe Vladut cum se deplaseaza el pe fund. Sunt incredibili cum isi gasesc ei diverse tehnici de deplasare.

Ali, pai daca as avea liber de 2 ori, as sarbatori Pastele si de 2 ori.

Andries, o tin balamalele pe bona si nu prea, dar la banii astia se straduieste. Si oricum se reface ea acum de sarbatori. Mai putin ii convine ca va lucra marti si miercuri, dar ii dau liber joi si vineri.

Pfii ce m-am intins. Ma duc sa pun burta pe carte ca peste o ora ies pe la niste magazine sa iau o atentie educatoarei ca o uitasem si cica ar avea nu stiu ce chestii dragute la Yokko si merit si eu sa ma innoiesc de Paste. Pupici si o zi excelenta, bebici sanatosi si cumintei.



Bernix, da-o iubita incolo de urocultura. E o prostie, cred eu ca doctorii astia au o fixatie, si daca ai fost la Fugarevici, crede-ma ca ea i-ar face lui Andrei o urocultura pe luna.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput