Gravidute prin FIV (14)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bine ai venit many_bani, felicitari sarcina usoara , fara probleme si un bebe la termen.
Eu in ziua 13 (cu gemeni) am avut bhcg aproape 700.
Oricum chiar daca sunt doi exista probabilitatea f mare sa nu ii vada la prima ecografie.
Pup si sunt sigura ca fetele nu pierd vremea si te vor trece imediat in listuta.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Diana tu urmezi sa-ti vezi odorul mamico.fata curajoasa.
Many bine ai venit si sarcina usoara la termen fara probleme,eu am avut in z12 bhcg 178.64 si s-a prins doar unul din 2.
Stie cineva ceva de Carmen? sa fie cum isi doreste ea.
toate fetele si burticile.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Apropo de ce i s-a intamplat lui Carmen uitati aici ce am gasit http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116441

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Many Bani felicitari si bine ai venit la Odisee!! Si eu cred ca este un singur bebe. Eu, cu gemeni, am avut bHCG in ziua 11 de la ET - 462. Oricati ar fi, iti doresc din tot sufletul sa fie sanatos/sanatosi iar sarcina sa-ti fie cat mai usoara ca sa te poti bucura din plin de aceasta perioada minunata!

Madalina28 si mamica si Sofiuca!

Catalina ti-am scris PM

Ieri am facut o mica eco ca s-a intamplat sa am ocazia si am vazut pentru prima oara manutze si piciorushe care se mai si miscau. M-am simtit extraordinar. Ma simt bogata si frumoasa Am avut o senzatie extraordinara. Bebeii sunt foarte bine, amandoi. Azi mergem la dr noastra sa ne mai luminam vis-a-vis de ce teste trebuie sa facem in continuare.

toate fetele dragi!

Andrada 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Many bani- felicitari si bine ai vanit!
Fetelor, cat de des umblati la eco? La medicul de familie cand trebuie mers?
Catalina, te mai doare burta? Pe mine ma lasat (sper ca de tot), in afara de greturi ma simt bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dragele mele, n-am mai scris demult, stiu, dar am fost si plecata cateva zile de Pasti si apoi m-am simtit atat de rau ca nici nu m-am putut apropia de computer. Ma lupt in continuare cu greturile, care sunt permanente. Nu am mai varsat de trei zile, dar sunt destul de slabita si nu pot manca decat foarte putin o data. Cam la 1h30 mi se face foame si imi vine rau, trebuie sa mananc ceva, o senzatie extrem de neplacuta. Deocamdata mananc paine, chifle, biscuiti cu iaurt sau lapte, dar si supe sau mamaliga cu branza. Am avut si arsuri destul de urate de la varsaturi, acum vad ca nu mai am... Sper sa ma pun pe picioare cat de cat, ca sa nu ajung la perfuzii... desi mi s-a spus ca mi-ar face bine.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salutare si de la noi!
Abia am reusit sa intru! in sfarsit, sa zicem, ca ne-am mai linistit cu musafirii si vizitele, si treaba!

Denisa, FELICITARI MAMICO DE 2 BAIETI! Sa-ti traiasca bebe Gabriel, sa fie sanatos si mancacios, iar tie, refacere rapida!!!

Many_bani, felicitari pt reusita si bine-ai venit la Odisee! sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos!te-am trecut pe lista de pe prima pagina; astept vizita ta la dr, sa ne spui detalii!
Andrada, felicitari pt manute si picioruse! s-o tineti tot asa!
Julia, eu am fost lunar la eco, sa fiu sigura ca e totul in ordine cu bebe!
Raluca si Diana, mai aveti asa de putin si veniti la Mamici prin FIV!


Noi am petrecut mult si bine, cu casa plina, am cam obosit, dar a fost frumos! Filip mai are putin si o ia singur din loc! deja merge tinut doar de o manuta si se deplaseaza tinandu-se de mobile..stau mereu stresata sa nu cada..desi e inevitabil!
Uitati aici pozele de la Paste si din scurta vacanta.

tuturor!




Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)



Filip la 10 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/8.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Va multumesc din suflet pentru primirea facuta
Eu nu am nici un semn specific sarcinii, insa ma gandesc ca este totusi mica(3 saptamani), ma mi doare insa burta sau poate ovarele nici nu mai stiu, durere se raspandeste si uneori ma dor si picioare foare rau. Am vorbit cu d.na dr. si a zis ca am voie pana la 3 no spa pe zi, iar joi ma duc sa ma vada.
Bafta viitoarelor mamici care se apropie de termen, si sarcina usoara celorlalte.
Andicu multumesc ca m-ai trecut in lista.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria215ro spune:

Buna fetelor, ma primiti si pe mine aici? Am facut punctia pe 7.04.2008 iar ET pe 10.04.(la Giulesti).Astazi am fost la primul eco si am vazut punctuletul.Cine imi poate spune si mie ce varsta are sarcina mea, caci dupa tabelul de pe prima pagina ar avea 6 sapt, insa dr mi-a zis azi 5 sapt si 2 zile.
Va pup pe toate si va doresc sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Fete dragi ma bucur asa mult cand vad ca totul merge bine, ca listuta este mai bogata, ca avem multe punctulete si manute si picioruse.
Julia dureri f mari nu am. Se intampla din cand in cand sa mai am dureri dar care nu necesita nospa sau altceva. Dar este normal.Doar isi fac gandaceii loc. :)
Si trebuie sa simt si eu ca sunt gravida. Nu tu greturi, nu tu sani durerosi, nu tu nimic.
Andrada ti-am raspuns la PM :)

Pup burtici si punctulete si manute si picioruse.

8+

Mergi la inceput