Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

danucu, desi mie mi se pare cam devreme, mi se intampla acelasi lucru, numai ca nu dimineata. Cateodata in timpul zilei. Atunci cand se intoarce, sau nush ce face

E incredibila senzatia!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

SEARA BUNA FETELOR.....M-AM INTORS DIN UNGARIA....AM FOST LA BRENDON SI INTR-ADEVAR PRETURILE NU SUNT F MICI...SOTUL A VRUT SA CUMPERE UN PATUT ERA OK INSA CHIAR INAINTE SA-L CEREM AM REALIZAT CA SERTARUL LUI SE PLATEA SEPARAT...ASA CA NU MAI MERITA...MAI AVEAU OFERTA LA UN CARUCIOR HAUCK...ERA F FAIN....SI COSTA CCA 280 RON...DAR NU ERA CEEA CE VREAU EU...ADICA 3 IN 1...SO...AM RENUNTAT.....VOM VEDEA CE VOM GASI SAPTAMANA VIITOARE LA TG MURES....

FETELOR....CELE CARE DEJA L-ATI SIMTIT PE BEBE....LA VOI EXISTA ZILE CAND NU-L SIMTITI MAI DELOC.....DE EX LA MINE AZI NU A MISCAT DELOC...ABIA SEARA CAND AM STRESAT EU BURTA......BINE CA TOATA ZIUA TOT PE DRUM AM FOST DAR ....CAT DE DES IL SIMTITI MISCAND????

POZE...POZULICI

18+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hihihi, mai trag si eu cu ochiul pe aici pe la voi sa-mi aduc aminte cum au fost... 9 luni care au trecut ca un vis... Si acum il am pe puiul mult dorit cu mine... Anul trecut pe vremea asta nici nu visam sa am bebe, desi imi doream unul; nici nu incercasem nimic in directia asta... Dar s-a intamplat... Si am trecut prin aceleasi emotii si mi-am desenat un calendar frumos colorat unde faceam un tick! in dreptul fiecarei saptamani si ma tot rugam sa stea bb acolo si sa iasa cu bine... Acum ma mai gandesc la treburile astea doar cand plange si ma mai enervez pe el... Imi aduc aminte cat l-am dorit si cum imi spuneam ca nu o sa ma pot supara pe el ever, ca e o fiinta mica si nevinovata... Da' na... E greu... Dar e asa de frumoooos! O sa vedeti... Am uitat aproape de tot si de nastere si de tot... Doar mirosul unor servetele umede imi mai aduce aminte de noaptea aia... Of, m-as intinde dar mor de somn, succes, fetelor, aveti un tzel mare! Sa va iasa bebeii la lumina cand trebuie, sa fie frumosi, destepti, sanatosi si tot ce va mai doriti voi pentru ei! Pupici!


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata burtici!

Mitsu, emotionanta povestea ta, mi-au dat lacrimile. Esti extraordinara! Felicitari mamico si sa-ti traiasca puiutul Emir Condrad, sa creasca mare si sa fie la fel de puternic si curajos ca si mamica lui. Povestile acestea reale ale nasterii unei noi vieti ma fac sa ma simt atat de norocoasa si de fericita pentru mogaldeata care imi creste in burtica!

Irina, multumesc

Alexa si mami, ti-am vazut pozele inca de la inceput, fetita ta e o scumpete. Iar burtica ta e foarte frumoasa

Maria, te asteptam cu vesti bune!




Danucu, si mie mi se intampla la fel prin saptamanile 15-17, ma trezeam dimineata cu un guguloi intr-o parte, daca mangaiam burtica se uniformiza. E bebe care isi schimba pozitia.

Poze noi cu burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:



La multi ani Danucu si Kklemi, sa aveti o zi frumoasa, insorita si plina de bucurii si surprize alaturi de cei dragi!




Poze noi cu burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

buna dimineata burticutze

danucu si kklemi LA MULTI ANI ,
sarcina usoara, nastere si mai usoara si bbii sanatosi

o zi buna

20+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutzu81 spune:

Buna dimineata!
Multumesc fetelor de raspunsuri!
Sunt putin speriata de uterul meu contractat dar ce-i drept nici nu am fost cuminte saptamana trecuta (curatenie etc.) ...
Acum stau cuminte si iau pastilute ...
In legatura cu colul meu, am intrebat-o pe dr si a zis ca e ok ...

LA MULTI ANI DANUCU SI KLLEMI!!!

In legatura cu guguloiul strans intr-o parte ... yupiii mi s-a intamplat si mie dar nu stiam ce este! Acum ca am vazut ca vi s-a intamplat si voua yupiii ma bucur ca era bebele meu !!!

Pupici si va doresc o saptamana cu vesti bune !!!

16+
atat mai avem
creste minunica

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Joy21 Sofia este un nume minunat! Si eu mi-l doresc pentru o a doua fetitza daca va fi sa am una. Lasand la o parte semnificatia lui religioasa, cred ca mi-a placut foarte mult cum suna numele cand il purta Penelope Cruz in "Vanilla Sky". Sa il poarte sanatoasa si fericita!

andy.p[/b] si eu va trebui sa tin niste traininguri luna asta si m-am gandit deja sa ii avertizez ca sunt insarcinata iar femeile insarcinate se enerveaza foarte usor asa ca sa nu incerce anything funny. Zici ca la "catedra" e cel mai bine sa shed. Asa o sa fac. Altfel nu stiu oricum de unde atatia plamani sa ma si fac auzita.

[b]rainlover
Daca te incalezste si eu ma simt ca la 18 ani bine fara stresurile aferente unei fete de 18 ani. Si eu am decis sa nu fac TT. Daca ar iesi prost nu as face amniocenteza. Daca s-ar demonstra ecografic ca bebe are probleme, nu l-as omori. Iar TT este doar o statistica, nu garanteaza propriu-zis ca bebe nu o sa aiba probleme si asa ca pentru asta nu sunt dispusa sa incerc Apoi suntem inca tinere tinere avem cele mai bune sanse.



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata si La multi ani Danucu si KKlemi
si eu si eu si eu in rand cu lumea
guguloiu meu e in fiecare dimineata in partea dreapta ... cred ca acolo ii place sa stea, desi eu dorm si pe stanga si dreapta si inca si pe burta
o saptamana usoara si plina de vesti bune tuturor!

15+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Onutzu, nu intra in panica. Daca nu ai dureri, eviti efortul si urmezi tratamentul dat de medic totul va fi in ordine

Poze noi cu burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput