Romanii din Marea Britanie (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

De fapt printesa apartinea lui mada.Am citit pe nerasuflate paginile si am scris din amintiri

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Carstea ms. Da faza cu gp-ul eu nu am mai auzit asa ceva tre sa te primeasca nu conteaza de cand esti aici si etc atata timp cat ai pasaportul si dovada de adresa e de ajuns, trebuie numai completat un formular cu mov cu, cateva informatii si atata. Da tu unde stai? Eu zic sa intri pe site-ul nhs si sa dai un search cu poscode-ul si sa vezi ce alti gp sunt prin zona aproape de tine si sa mergi sa te inscrii.
Lara sper sa iti placa castravetii aia eu personal am incercat de toate neamurile si aia sunt singurii care ne plac.
Noi am ales oferta de la talk talk pt faptul ca putem vb gratis in ro si am auzit numai lucruri bune si despre net-ul de la ei si asa e merge f bine. Si eu nu am mai avut treaba cu bt ei au tratat cu astia si ne-am mutat linia cu bt-ul a trebuit numai sa ma cert sa instaleze linia in casa atat tot.
Emaaimee eu am auzit de ei numai de prin reviste din reclame da nu am cumparat pana acuma, ce nu comanzi ceva mai ieftin si mai micutz sa vezi cum se misca si in caz ca nu esti multumita macar nu ai ch mult si stii sa nu mai comanzi de la ei.
Da e fain ca mai scrie lumea si pe aici ca au cam disparut fetele si e cam liniste de ceva vreme buna.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acumcu Amira Maya
AMR 8 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Carstea, nu se poate asa ceva! Eu unul din primele lucruri pe care le-am facut cand am ajuns aici a fost sa ma inscriu la GP. Si nici dovada de adresa nu aveam inca, am mers doar cu pasapoartele. Vezi ca nu au voie sa nu te primeasca, fii tare! Eu nici hartie tradusa de la medic nu i-am dat, i-am scris ce vaccinuri a facut pana la momentul respectiv, si datele la care le-a facut si asta a fost tot.
Buna, Emaaimee, cum e pe la voi pe-acolo? Abia astept sa vizitez si eu Irlanda Si stai linistita, se bucura lumea ca ai venit pe-aici, e mai multa aglomeratie asa
Va pup aveti grija de voi


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pt Virgin, ca sa sunati in .ro pe fix: 0844 8613838 costa 6p conectarea si fiecare minut al convorbirii 1p. Eu vorbesc zilnic in .ro cate 30min cel putin si nu platesc mai mult de 20 lire lunar.

Cat despre castraveti si muraturi in general, si eu ca Asiza, nu ma uit la firma, trebuie sa imi placa mie cum arata in borcan. Castraveti am gasit muli buni, la Asda sunt la raionul de polonezi si sunt micuti, atat in borcan mic cat si in borcan mare de 1kg cred.
De la Lidl nu am incercat ardeii capia, sunt multumita tare de astia din Asda si noi la Lidl ajungem f rar.

In schimb de la Lidl imi iau mereu tiramisu, mor dupa el.

Ema, multumesc pt urari si te asteptam cand vrei. Ma bucur sa vad subiectul activ, spor la tastat fetelor!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Carstea, au dreptate fetele...NU se poate sa nu te primeasca la GP...adik sa refuze sa te inscrie pe diverse motive...probabil doar proof of address iti trebuie si gata...eu m-am inscris in 2004 si nu mai tin minte daca si ce mi-au cerut, dar atata vreme cat ai domiciliul aici, e ok...cat despre vaccinuri...noi am aduc carnetul de vaccinari din Ro cu noi, am mai completat un formular specificand vaccinurile efectuate, le-am lasat vreo 2 zile carnetul lui Denis lor ca sa se lamureasca ce si cum (NETRADUS, dar sa stii ca denumirile sunt cam aceleasi pentru vaccinuri) si gata....i-am facut ce i-a lipsit si suntem up to date acum...e adevart ca schema de vaccinare e putin diferita de cea din Ro...anyway...bafta...Cum ati petrecut la playgroup?

emaaimee, cum sa ne suparam ca scrii aici...din partea mea ni se pot alatura fete si din australia, china si congo ca sunt binevenite ...



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Dar castraveti in otet inca n-am gasit exact pe gustul meu. Ceva sugestii?




Lara asa cum a zis Motanik, castraveti buni sint la Asda la polonezi si sint murati nu in otet. Asta e diferenta. Celelalte feluri enumerate de fete mai sus sint toti in otet si au gustul ala putin dulceag. Groaznic.

Asiza papuci Geox sint la Footsteps. tocmai i-am luat lui fiu-meu niste adidasi Geox. Intra pe www.howorthsonline.co.uk si ai sa vezi in ce orase au Footsteps magazine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Letitia1

Asiza papuci Geox sint la Footsteps. tocmai i-am luat lui fiu-meu niste adidasi Geox. Intra pe www.howorthsonline.co.uk si ai sa vezi in ce orase au Footsteps magazine.



Io am intrat pe site-ul dat de tine si...m-am cam uitat ca curca-n craci ...concluzia e ca n-am aflat nimic. Am dat si pe Google cautare la Footsteps si mi-a dat doar magazinul din USA, nimic in UK, in afara de o scoala de balet si o organizatie nush' de care...Daca poti da alte detalii, as aprecia...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Motanik, zi-mi te rog cum e cu Virgin, ce e cu numarul asta 0844 8613838, ca eu nu m-am prins
Si zici de un tiramisu bun la Lidl? Mie cum de mi-a scapat? Zau ca n-am vazut
Si daca tot suntem la capitolul mancare, voua va place carnea de vita de aici? Mie, in afara de asta pot spune ca-mi place cam tot ce se gaseste pe piata, am fost chiar placut surprinsa sa vad ca (c)ontrar opinii majoritatii mancarea chiar e gustoasa aici. Insa carnea de vita.. nope. Si am incercat din mai multe locuri, e la fel...
Letitia, eu in otet as vrea, ca taare-mi plac acriturile, insa ce-am incercat pana acum nu e exact ce vreau. Eu caut de fapt din aia, cum face mama acasa... Macar o idee sa semene cu ai ei..
Mada, ti-am vazut si eu pozele cu printesa E tare dulce

Io am intrat pe site-ul dat de tine si...m-am cam uitat ca curca-n craci ...concluzia e ca n-am aflat nimic.
Asiza, esti tare Sorry ca nu te pot ajuta, da` m-ai binedispus




Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Lara

Motanik, zi-mi te rog cum e cu Virgin, ce e cu numarul asta 0844 8613838, ca eu nu m-am prins


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------




Deci, asadar si prin urmare...iei telefonul fix, formezi nr de mai sus si o tanti iti va spune: "Call charges are 1 pi/min. Welcome to PhoneCheap. Please enter the number U would like to call and finish by pressing the # button." Formezi nr de Ro si gata...vorbesti cat vrea inima ta la un pret derizoriu! Puuup


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

quote:
Originally posted by asiza

quote:
Originally posted by Lara

Motanik, zi-mi te rog cum e cu Virgin, ce e cu numarul asta 0844 8613838, ca eu nu m-am prins


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------




Deci, asadar si prin urmare...iei telefonul fix, formezi nr de mai sus si o tanti iti va spune: "Call charges are 1 pi/min. Welcome to PhoneCheap. Please enter the number U would like to call and finish by pressing the # button." Formezi nr de Ro si gata...vorbesti cat vrea inima ta la un pret derizoriu! Puuup


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




Oau, super tare, fetelor, multzam mult de tot!! Asta da info
Sa inteleg ca oferta e pentru tarile estice, sau peste tot? Si e pentru numerele fixe sau si mobile?
Voi cum ati aflat de chestia asta? Ca io muream de batranete si tot nu stiam de asa ceva daca nu erati voi
Va pup sunteti tare, tare scumpe!


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput