Romanii din Marea Britanie (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

asiza, eu i-am cumparat fiului meu incaltaminte de f buna calitate din galleria....e in hatfield....nu stiu unde stai tu dar incearca la centrele comerciale mai mari....acolo nu ai cum sa nu gasesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Asiza eu ii cumpar lui fiu-meu numai de la Footsteps. Inainte cumparam de la Clarks dar nu au asa o varietate mare ca la Footsteps. Excelent magaziunul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Wow fetele activitate si pe aici. Minune.
Ma bucur ca mai scrie lumea.
Oana eu la fata ii iau de la clarks intradevar nu au tare multe modele dar is buni de piele si mai ales ii masoara de fiecare data si latimea si lungimea si stiu sigur ca i se potrivesc.
Kjmami si noi am fost la galleria e fain, e de fapt un outlet store dar au multe lucruri faine. Daca vreti mai multe informatii puteti intra aici: https://www.thegalleria.co.uk/home.aspx .
Lara si aici este birocratie ca peste tot si noi cand ne-am mutat m-am certat doua luni la telefon cu bt-ul sa reusesc sa imi instaleze o linie de telefon si numai pb am avut da pana la urma s-a rezolvat. Daca insisti se rezolva, te enervezi te mai certi cu ei da macar aici nu iti urla nimeni la telefon si ti se adreseaza cum fac in ro cucoana si etc. Macar sunt civilizati si vb frumos, bine ca nu tot timpul si asculta ce zici da cu ceva insistente tot se rezolva.
Motanik eu din lidl iau ardei din astia kapia in otet f buni.
Adelyna ma bucur ca ti-au fost de folos. Sper sa rezolvati cu scoala cat de rapid. Eu ce faze am patit in ro cand am fost in dec cu fata m-am speriat eu obisnuita ca aici ca na lumea se uita la fata zambeste si na daca vor mai intreaba cat are sau zice vai ce dragutza e da nu indrazneste sa puna mana da in ro eram in mall si ma uitam eu pe acolo cu Flo si deodata numai vad una calare pa carutz tot mangaia fata mi-a inghetat sufletul in mine, cum poate asa sa sara pe copilul altuia fara sa ceara voie sau sa zica ceva. Tare nu mi-a placut atitudinea si nu mai zic cu sfaturile de pe strada de genul vai nu are caciula raceste sau de ce nu ii pui fular ca nu stiu ce... Sfaturi de la straini si etc. Mai au mult cei din ro pana ajung la nivelul de aici.
Si noi tot cu gandul pt copii am hotarat sa ne stabilim aici ca sa le putem oferi ceva mai mult mai multe posibilitati un alt orizont.
Oana la medic a fost bine in sf am scapat nu mai merg la spital tare obositor imi era cu fata si trenul si burtica si etc. Mai merg la vreo doua controale dar numai aici local la moase si la spital abia dupa 41 daca nu nasc pana atunci.
Bebe e bine am avut noroc si a fost medicul dragutz si a facut si un eco rapid si l-am intrebat daca vede sexul lui bebe si mi-a zis ca da nu mi-au spus deja zic da da au zis probably si vroiam sa stiu daca se vede bine sau nu si mi-a zis ca se vede si ca da e fetita. Bebe e deja cu , capsorul in jos misca de numa eu abia ma misc si cam atata.
Acuma fug ca mergem acusi si ne intalnim cu Flo si tragem o fuga pana la tesco.


-------------------------------------------------------------------
Mada mami de http://b2.lilypie.com/z2pLp1.png" target="_blank">Arianna Raisa si acumcu http://bd.lilypie.com/zaJk0.png" target="_blank">Amira Maya
AMR 8 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Asiza, inca astept sa vina council tax bill-ul rectificat, deci nu am rezolvat-o inca. Faza e ca Ioana inca nu are toate vaccinele obligatorii facute din cauza unor mici raceli, deci oricum nu puteam sa o dau.. E un intreg lant, dar pana la urma o sa se rezolve. Pacat ca pierde atat de multe, totusi...
Of, Mada, nici sa nu mai aud de BT. Am stat pe telefon fix 59 minute si 48 de secunde de-mi vajaia capu` si mai aveam putin si-mi pierdeam auzul la urechea stanga. Si la urma ce-mi zice, dupa ce i-am dat absolut toate datele si toate alea: din cauza ca cei de au locuit inaintea mea au avut niste restante, etc, trebuie sa-mi ia un depozit si sa platesc si reinstalarea liniei 125 pounds. Sa mor, nu alta. Acum am Virgin(ce tare suna) si m-am inregistrat on-line, sa nu mai aud de telefoane
Si da, exact asa e: aici trebuie sa insisti si sa perseverezi, si se rezolva.
Sarcina usoara si frumoasa la gravidute
Sanatate la toata lumea. Va pup
A.. uitam.. kapia de la Lidl sunt cei mai buni din cati am mancat... Dar castraveti in otet inca n-am gasit exact pe gustul meu. Ceva sugestii?
Va pup din nou

Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Lara cu vaccinurile se rezolva la gp, med de familie, ii spui ce si cum ati facut voi si iti recomanda care mai trebuie facute.
Castraveti murati cei mai buni sunt de la tesco se cheama Mrs. Elswood - Haimisha pickled cucumbers, uite www.britishcornershop.co.uk/britishfood.asp?id=NP0060" target="_blank">asa arata, le-am gasit pe un site ca normal ii iau de la tesco la raionul de muraturi, vezi ca mai sunt si sweet and sour si inca un tip da astia haimisha is cei mai buni la gust, parerea mea. Daca e un tesco din ala mai mare si nu ii gasesti la raftul de muraturi incearca la world foods la cele kosher. Acolo ii mai gasesti expusi, eu ii comand direct de pe net de la tesco ca e mai usor sa fac asa shoppingul decat sa ma tarai cu fata si carutzul prin magazin. Mie ardeii numai aia din lidl imi plac la nebunie.
Legat de bt noi aici unde ne-am mutat astia aveau virgin dar noi am preferat oferta de la talk talk cu net si telefon ca putem suna gratis pe fix in vreo 32 de tari din europa inclusiv romania si netul e gratis si dam numai 22 de lire pe luna, bani in care este inclusa si linia de bt alea 11 lire 50. Si pt asta trebuia neaparat linie de bt si pot spune ca a durat doua luni sa reuseasca sa repare astia ca era ceva defect cu linia de afara si am avut o factura de 200 de lire la mobil de cate telefoane am dat cate o ora juamte 2 minim de asteptat de fiecare data. Dar in final am reusit am dat si aia 50 deposit ni i-au dat inapoi da macar stiu ca avem totul ok si suntem la talk talk platim putin si e mult mai bine, ca unde eram inainte in Londra aveam Bt si dadeam sute de lire pe factura ca mai sunam in romania bine cu, cod din ala da tot costa mult asa e gratis pot suna si turui cat vreau la telefon plus ca avem prieteni si rude prin toate tarile deci e mult mai convenabil asa.


-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acumcu Amira Maya
AMR 8 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Fetelor, multumesc mult pentru raspunsuri. Intr-adevar am fost si eu azi in Clarks si nu am gasit mare lucru, iar sandale pentru baietei aveau doar vreo 3/4 modele, calitate ok, dar nimic special...am mai cautat pe net si am gasit ceva super fain de la Geox...probabil i le voi comanda, desi ideal e sigur, sa incerci incaltamintea pe piciorul copilului...

Mada, ma bucur ca totul e ok cu bebica din burtica...vad ca deja ati ales si numele, deci sunteti pregatiti...mai e putin...
Lara, sorry, nu te pot ajuta cu castravetii...mie imi plac astia mai dulcegi de-aici...nu ma uit la firma, ma uit in borcan si daca-mi place interfata, ii cumpar ...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Da, Mada, a facut deja un set Repevax (pt difterie, tetanus, pertusis si polio) dar mai are de facut inca un set insa dupa o luna de la asta, pentru hepatita si inca ceva, nu mai stiu sigur. Si astea se fac cand e copilul perfect sanatos, iar Ioana avea o idee nasul infundat, dar doar asa.. putin si a spus medicul sa mai asteptam. Abia la a treia programare a considerat ca ii poate face.
Sa stii ca (c)astravetii aia nu i-am incercat, nu mi-a placut de tantea aia de pe eticheta Dar o sa-i incerc sa vad cum sunt daca zici ca ti-au placut
Pot sa-ti spun ca cei mai ingrozitori pe care i-am gustat vreodata in viata mea sunt de la o firma Mellis, chiar daca de la aceeasi firma kapia sunt acceptabili iar ardeii iuti sunt suuuper, super buni.
Am auzit si eu de talktalk, e super oferta, dar de-acum asta e.. M-au suparat prea tare, nu mai vreau sa aud de ei Si-asa vorbesc si eu mai putin pe telefon ca oricum imi ocupa netul destul din timp Am in schimb oferta de mobil de la O2 asa ca recuperez si la capitolul asta cat de cat Uf, tehnologia asta...
Asiza, nu-i bai.. las` ca ma descurc io.. La fel fac si eu la faza cu interfata, dar uite ca te mai poti si insela, eu garantat o sa incerc d`astia de la Mrs Elswood, chiar daca-mi displace profund fata ei
Hai ca va pup, vad ca fac ce fac si ma tooot intind pe-aici de numa`


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna,

stie vreuna din voi ceva despre boohoo(magazin online), da-ti click pe link:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120465

mersic.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
Originally posted by motanik

Asiza, eu sunt ok, sper sa rezist pana la finele lui iunie caci asa le-am zis sefilor ca pana atunci stau. Am inceput sa ma misc mai greoi, imi mai pierd respiratia cateodata cand ma apasa beba dar in mare sunt in forma buna.

Voi ce faceti?

--------------------

Andra





Andra felicitari, nu am stiut de bebe, e fetita din cate inteleg cate sapt ai? daca iti e pofta de ardei capia copti gasesti la Lidl cum zice si Mada. am mancat si eu muuulti cand eram insarcinata...
sper ca nu a suparati ca am scris si eu pe la voi, ca alde irlandezele noastre nu prea au spor la scris.

va pup

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Neata tuturor!Ce bine ca mai zice lumea cate ceva pe aici.
Eu sunt cam suparata ca nu am reusit sa inscriu piticu la GP si in curand face anu si trebuie sa faccem vaccinu.Nu stiu care.Am venit din tara cu o hartie tradusa de la medic cu cele pe care le-am facut si zic ca o sa-mi spuna medicul ce tre sa mai fac.
La unu (GP)mi-au zis ca trebuie sa am 6 luni de cand am venit ,la altii ca am nevoie de ceva de la scoala(fac niste cursuri de limba)sau de unde lucrez(dar eu nu lucrez inca).Asa ca sper ca saptamana asta sa am hartia de la scoala.
Mi-ar placea sa va cunosc personal ca pareti tare dragute.
Am vazut pozele cu printesa cea dulce a asizei?!Abia astept vara sa pun si eu jucarele in curte.Eu mai scot tarcul cand e frumos.
Maine vreau sa merg si eu la un playgroup.Va povestesc maine cum a fost.Va pup
Fetelor intrati mai des!

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput