Sezatoarea canadiana (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Merci mult Monicuta, felicitari pentru job si pentru gradinita! Waw! 10 minute pana la job, un trai si-o viata! Eu fac 40 de minute-1 ora, cu metrouri si autobuze, asta pentru ca lucram in centru si eu si sotul si parcarea acolo e numai pentru presedintii de companii cred, in jur de 200-300 pe luna, asa ca preferam sa mergem cu mijloacele de transport in comun, macar ma consolez cu gandul ca mai ajutam mediul inconjurator. Numai ca e destul de greu acuma cu burtoiul dupa mine.

Hehe, am remarcat la semnatura ta un Alex nazdravan nascut in iunie, asa sunt Gemanusii, mai nazdravani din fire? Ca sa stiu la ce sa ma astept.

Doloress 32+ Patrick

My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am intrat sa va salut! Am mai luat un curs si s-a rezolvat cu bursa, nu stiu cum voi rezolva eu cu cursul!
Ma duc sa vad si pozele lui Try din vacanta si ale lui Carmen. Mi-am dat seama ca eu am uitat sa mai fac poze...
Dolores, bine ai venit! Sa-ti traiasca baietelul, sa se nasca usor si sanatos! Eu spal hainutele cu detergent normal, Tide lichid, dar masina lui o clatesc de doua sau chiar de trei ori. Balsamul il pun la spalare, dar desi le clatesc de multe ori, se simte cind le calc ca au avut si balsam (unul cu un ursulet pe el, am uitat cum se numeste). La inceput, in prima luna, le-am spalat de mina, cu sapun lichid pentru bebelusi. Eu am mers si la fete si la el, si vad ca nu are probleme cu Avenoo.

Carmen, am vazut pozele!!! Marc e un dulce, cred ca e mai grasut ca Lisandru, cite kile mai are? Are o mutrisoara atit de nostima, e scump foc! De tine si de Matei nici nu mai am ce sa spun: aratati super! Mi-am amintit acum si cum arata sotul, ca nu-l mai vazusem prin poze si nu-l mai tineam minte. Sinteti o familie fff frumoasa! Sanatosi sa fiti!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Multumesc, Nelia . Si eu ma uit tot timpul la pozele voastre, sunteti o familie superba, si am vazut ca nu ai mai adaugat poze lately ... rusinica . Marc inca nu stiu cate kile are, pe 24 avem rendez-vous-ul de 4 luni si atunci mi-l cantareste, masoara, etc. Sincer, la Matei a fost diferit, eram in Romania, aveam cantar acasa si il cantaream cel putin o data pe saptamana .. acuma cu Marc is relaxata, adica atata vreme cat il vad ca, creste (ii raman mici hainele, deci clar creste), eu sunt OK si nu ma mai car cu el la CLSC sa il cantaresc. Asa, ca o banuiala personala, eu i-as da vreo 7.5 kg. Iti spun joi cat are.

fetele, ma duc sa ma relaxez un pic, ca e boiereala mare la mine, Marc s-a culcat, Matei cu Florin au iesit in parc cu bicicleta si e asa liniste ca ma sperie ... nu sunt obisnuita.


POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Merci Nelia de raspuns!
Si eu m-am uitat la poze, Nelia, Carmen, Monicuta, niste familii super aveti si copii tare frumosi! Poate se ia daca ma uit la copii frumosi, am sa fac si eu unul tot asa , hihihi, asta era vorba mamei

A propos de mame, mai am o intrebare, ati facut cumva asigurare de sanatate aici pentru parintii veniti in vizita? Mama si-a luat asigurare si in tara, dar totusi parca am face una si aici, parca am sta mai linistiti. Stiti ceva preturi, companii? Eu lucrez in asigurari, dar la mine, la Sun Life nu se fac pentru turisti veniti in vizita.

Fetelor si pana la urma a venit primavara, eu cred ca e vis, astept sa ma trezesc sa vad iar nametii , parca e prea frumos sa fie adevarat !

O duminica placuta!





Doloress 32+ Patrick

My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Uf, mi-am mai adus aminte de ceva!
Fetelor care vrea o reducere de 100 de dolari la Brick? Ca am luat ceva de la ei si mi-au dat un card cadou de 100 de dolari. Dar conditiile sunt sa fac o cumparatura de minim 599 de dolari pana la 30 aprilie! Stiu ca e scurt timpul, dar incerc si eu, poate va nimeresc pe vreuna care tocmai are nevoie de ceva.
Eu nu mai vreau nimic, am prea multe credite, nu mai vreau inca unul de peste 600 desi al meu ma tot baraie sa isi ia vreo aparatura ceva.
Daca vreti, vi-l dau cu draga inima, printre prietenii mei nimeni nu are nevoie.

Va mai pup odata! S-ar putea sa imi mai aduc aminte ceva, stiti cum e cu sarcina si cu neuronii

Doloress 32+ Patrick

My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Intru si eu scurt sa va ofer niste www.dropshots.com/mikiion#date/2008-04-21/03:08:43" target="_blank">ghiocei de Montreal. Cam tarziu.......Cineva intreba acum vreo luna unde sunt ghioceii pe aici.
I-am fotografiat azi in Gradina botanica, care e cam pustie pt. ora asta. Adica , mai nimic iesit, doar doua rate flamande pe acolo.
Plus ca in zona chinezesca prin padure mai e inca zapada!!!!!
Mihaela
PS. Mai revin in 2 saptamani, in vacanta.

Si Doloress....da, sunt nazdravani, al meu e pe 4 iunie nascut. Dar te si distrezi cu ei. Nu o sa te plictisesti niciodata!!!!!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

La Multi Ani" de Florii tuturor care isi serbeaza ziua.
O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La multi ani celor cu nume de flori!

Dolores, la Brick au si canapele de piele? Ca tare mi-ar placea sa luam una, model mai clasic, nu chiar moale, ca m-am saturat de futonul din salon, ne rupem coastele. Dar nu stiu in ce conditii se fac rate, ca altfel nu am bani, decit daca dau acolo 30-40 de dolari pe luna. De fapt, am eu nevoie de mai multe, de o masina si un uscator, dar de data asta le iau mai bune, ca am o masina de spalat cu care tare m-am pacalit, numai problema am avut cu ea. Ne-ar mai trebui si un televizor, eu ma gindesc ca ma 'nerfez o data, cum am facut si cu mobila din casa, si din toata saracia, ma duc si-mi iau totul dintr-un magazin, intr-o ora, si dupa aceea macar stiu unde se duc banii. La Brick nu am intrat niciodata, nu stiu ce au din ce ne-ar mai trebui noua prin casa. Da' deocamdata astept sa-mi vina nervii aia... ca mai am citeva coaste de tocit pe futonul ala nenorocit.


CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nelia au si canapele de piele la Brick, tot felul de mobila. Uite un link: www.thebrick.com/Application/Storefronts/Splashpage.asp" target="_blank">Brick Noi tot asa am facut, am luat tot ce ne-a trebuit acum de acolo, sa avem un singur credit, ca sa nu ne impartim in 10 locuri cu banii. Desi poate am fi gasit mai ieftin in alte parti. Oricum nici timp de cautari nu prea avem acum.

Vad ca slaba activitatea la sezatoare, cred ca toate fetele au iesit la aer! Cred si eu dupa atata vreme urata. Dar ati vazut ca in Alberta ninge? Feels like -18! Vai de capul lor! Sper sa nu vina iar zapada si la noi.

Doloress 32+ Patrick

My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dolores, mersi, am intrat, dar sint cam scumpe, eu ma gindeam la vreo mie de dolari, acolo sar preturile si peste 1500. Voi vedea in vara, dupa ce ma linistesc, ca am vorbit cu concierge-ul sa renoveze un pic apartamentul (sa mai schimbe prin bucatarie, sa faca parchetul, sa schimbe usi etc.) si atunci poate cumpar in rate si ce ne mai trebuie, sa le fac o surpriza Agatei si lui Octav cind se intorc din vacanta, ca ei nu stiu nici ce am vorbit eu cu concierge-ul despre reparatii si schimbari... Ca de mutat de aici nu se pune problema in urmatorii doi ani si oricum, chiar daca ne mutam, am luat mobila care ne-ar trebui in orice casa, ca e strictul necesar.

Cam liniste pe aici... norocul meu, ca si asa nu am timp sa citesc.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput