Sezatoarea canadiana (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Carmen, (Carmen77), tare frumusel e Marc mai ales cand zambeste, e un strengar mic. Si grasunel pe deasupra, nu m-am putut opri sa admir manutele umflatele si obrajorii grasuni. Dar sa stii ca imi palce si in poza aceea in care se stramba. Cum l-ai facut sa se strambe asa? E tare haios.
Carmençita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Multumim de aprecieri . Pai Marc e cam tot timpul un zambet, cata vreme il baga cineva in seama, si daca te strambi la el face si el fete haioase . Expertul la facut mutre e frate-su , el e responsabil pentru poza aia . Iar manutzele si falcutzele ... el papa ca disperatul, e un copil f cuminte per ansamblu, numai sa nu ma puna pacatul sa nu am laptele pregatit cand ii e lui foame, ca e jaaale . Mai face urat cand ii e somn si nu e in patul lui sa se culce ..in rest, nu ma pot plange chiar deloc (spre deosebire de primele 2 luni cand a "cantat" sa compenseze pentru primul an ).


POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Carmen, sunt tare frumosi baietii tai, sa-ti traiasca!!!!!!

Carmençita, ai putea sa-mi dai coordonatele stomatologului respectiv, te rog frumos! mersi!


Sa mai spuna cineva ca nu te simti acasa in Quebec (emoticon cu capul dat de pereti sau risu'plinsu):
am avut astazi un client quebs get-beget care mi-a oferit 10$ mita sa-i rezolv ca aparatul lui sa fie reparat bine si prioritar....

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ana, sa inteleg ca incepi sa te simti 'ca acasa' in Quebec.
Imi pare rau ptr problema cu dintii, v-am povestit ca noi aveam 2 masini dc nu ii faceam dintii lui Victor.
Exagerez si eu, dar a fost bine, ca o parte din lucrare a intrat pe asigurare si in plus eu mai am un cont(nu mare dar bine ca exista) din care pot sa deduc cheltuieli medicale nerambursate de asigurare.
Sanatate multa, sper sa ajungeti daca nu la NY, macar la Disney.

Multumim de felicitari, deocamdata ne bucuram de casa.
Si Simonna, ai dreptate cu circulatia din pacate, pe la 18.30 seara am facut de la casa actuala pana la cea viitoare - 40 min. Totul este sa ramanem sub 1 ora, copiii mai dorm in masina si sunt obisnuiti si cu circulatia din Bucuresti.

Carmen, abia astept sa ajung acasa sa ii vad pe baietii tai in poze.

In rest, Anca iar e pe antibiotic, ieri m-au sunat de la gradinita sa ne ducem sa o luam ca avea 39.5. Bine ca totusi i-au dat Tempra.
Marti am stat eu acasa cu ea, azi sta sotul.

Un weekend placut si sa profitati de primavara,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Carmen, e bestiala poza asta. E buzita dulce, de-ti vine s-o mananci. Ca sa nu mai zic de albastrelele lu' mami.

Am pus si noi pozele din vacanta. De fapt si-a facut timp consoarta ca io nu prea mai am timp de nimic (lui ii apartin selectia si comentariile). Apuc sa va citesc zilnic, dar cand sa postez ma trezesc ca ajung mereu la sfarsitul programului. Acasa ala mic e ca o ventuza lipit de mine. E mucios si marait, si-l inteleg, mitutzul.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

quote:
Originally posted by try

Carmen, e bestiala poza asta. E buzita dulce, de-ti vine s-o mananci. Ca sa nu mai zic de albastrelele lu' mami.

Am pus si noi pozele din vacanta. De fapt si-a facut timp consoarta ca io nu prea mai am timp de nimic (lui ii apartin selectia si comentariile). Apuc sa va citesc zilnic, dar cand sa postez ma trezesc ca ajung mereu la sfarsitul programului. Acasa ala mic e ca o ventuza lipit de mine. E mucios si marait, si-l inteleg, mitutzul.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III





Try, imi pare bine de cunostiinta. Acum "iti dau" si o infatisare la mesaj. Superbe pozele, comentariile haioase iar baiatul tau Alex are niste ochi superbi. Ah, si-ti seamana leit.

Asa mi-ati facut un dor de plaja, ocean, ca am inceput sa-mi numar zilele ramase pina la vacanta.


Carmen, ti-am vizionat si pozele tale. Ai niste baieti tare reusiti.Dar nu ai vrea si o fetitza??

Si eu citesc zilnic dar nu prea am mult timp de raspuns. In plus vreo citeva zile am ramas fara internet. Am zugravit si cind le-am pus in priza la loc nu a mai mers nimic.


Nu stiu cum e la voi iarba acum, dar a mea e aproape tot distrusa de la greutatea zapezii, de la ceva tiritoare (soareci, habar n-am). In plus sotul a avut surpriza sa vada ca in cabanon am avut numai soareci care ne-au vizitat. Miine intram la curatat mizeriile lor si prin curte. E superb afara, de-ar tine-o numai asa.


Simonna e super ideea ta, dar din pacate eu donez lunar la Montreal Children Hospital.


Weekend placut si cu mult soare.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

quote:
Originally posted by Podeanu

Carmen, ti-am vizionat si pozele tale. Ai niste baieti tare reusiti.Dar nu ai vrea si o fetitza??


Weekend placut si cu mult soare.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...



As vrea, cum sa nu , Marc era "fetitza", nu mai incercam ca se pare ca stim sa facem numai baieti ... las' ca ma consolez ca o sa am sigur nepotele de la flacai.


POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Si eu, si eu vreau fata, dar daca nu a fost sa fie, ce sa fac, imi clatesc si eu ochii cu fetilele voastre (cele care aveti fete: Dana, Oana, Cristina-amandoua, Simona, Nelia si toate celelalte:voi cum ati facut?)Tare frumoase fetitele, si gata crescute, as vrea eu...
Am uitat sa va spun, daca nu gasesc si eu o bunicuta sa stea cu Cristian al meu m-am gandit sa actionez in directia inversa.
Asa ca IMI OFER SERVICIILE DE MAMICA, la timp plin sau partial, de preferinta acasa la mine, in timpul saptamanii.
Care aveti fete si nu aveti ce face cu ele in zilele pedagogice? Acuma nu numai fete, ziceam si eu asa...
Poate in vacanta sau oricand in timpul anului preferati in locul unui camp sau a unei garderii sa stiti copilul in siguranta la mine. Eu sincer cred ca 9 copii sunt multi si nu au timp sa se ocupe cum trebuie de ei.
Am lucrat o perioada la scoala ca supraveghetoare la serviciul de garda, asa ca as spune ca am experienta.
Daca sunt mamici in cautare de un loc caldut pt. odrasle, va rog sa imi trimiteti pm.
Carmencita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Buna mamici canadiene!
cioc-cioc, pot sa intru si eu la sezatoare? Bine, ca nu prea am eu asa mult timp cat mi-as dori, dar astept sa intru acusi in concediu prenatal si sper sa am mai mult ragaz , desi apoi vine bebita si cred ca am sa fiu super-ocupata.
Va citesc de ceva vreme, insa nu constant, dar va cunosc asa in mare si imi sunteti toate tare simpatice!

Eu astept un bebe mic in luna iunie si am o multime de intrebari! Nu prea am prietene pe aici cu copii, de aceea m-am gandit sa apelez la voi.

Mai intai, cu ce spalati voi hainele bebelusilor? Cu acelasi detergent sau cu ceva special?
Ce cosmetice imi recomandati pentru bebei? Am inteles ca Johnson's nu prea e bun, am o multime de pliante de la salonul de bebe cu produse naturiste insa nu stiu pe care sa-l aleg, care e mai bun.

Va multumesc mult!

Doloress 32+ Patrick

My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Am intrat repejor sa ii raspund lui dolores. Eu spal hainutele bebeilor cu Brilex de la Jean coutu (si detergent si balsam), este mai ieftin decat ivory si este special pt pielea sensibila de bebei.

Eu am multe noutati: fata a inceput gradinita full time, eu mi-am gasit job bunicel si aproape de casa (10 min cu masina), mi-am luat si permisul si toate merg super. Mai nasol cu timpul. Frate, nu mai apuc sa fac nimic decand am inceput jobul.

Gata, s-a trezit gogosica, mi s-a terminat pausa (si nici nu am apucat sa imi termin micul dejun )

Va pup si mi-e tare dor sa mai stau la tactale cu voi

Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput