Inseminare (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

buna fetelor
pentru toate florile de maine
ieri am fost la monitorizare si am cel mai mare folicul de doar 12 mm in z10(ciclu nestimulat) ,ma mai duc luni dar nu cred ca luna asta voi face IA,si culmea am baut si ceai de napraznic
voi ce credeti mai cresc foliculii? de endometru a zis ca e nesemnificativ pt foliculul asta
succes tuturor inseminatelor sau viitoarelor

http://tt.lilypie.com/pNdSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaiuliana spune:

salutare!

child stai linistita si eu am patit asa luna trecuta, mi-a zis dr ca se mai intampla din cauza deschiderii colului in timpul interventiei. bafta!

elly eu nu pot lua estrofem pt ca am endometrioza. pupici

cand am fost joi la control aveam doi foliculi de 20 respectiv 23mm, dar endometru doar 4,8 asa ca nu fac inseminare luna asta. eu totusi nu inteleg un lucru, daca este ovulatie nu ar trebuii sa fie si mucus cervical? chiar nu am avut absolut deloc luna asta.

La multi ani Floriilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

roxanaiuliana multumesc pentru raspuns.
Fetelor, succes

eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

buna fetelor ! vreau sa va intreb daca a facut careva dintre voi GIFT !

http://ana_conda.pho.to/albums/untitled_gallery/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNueva spune:

Child, nu te speria, este normal la unele persoane.

Iaura, mareste aportul de proteine: bea lapte de soia, maninca fasole si daca nu tii post baga la greu oua, carne, lactate. Daca tii post, atunci speranta ta este laptele de soia. Succes!

Eu de joi dupa-amiaza dupa prima inseminare pina ieri la prinz, am simtit ca-mi plesnesc ovarele, abia puteam sa merg. Ieri pe la ora 11:30 dimineata am simtit niste intepaturi puternice in zona ovarului sting si dupa mintea mea am decis ca atunci am ovulat. L-am intrebat si pe doctor daca e posibil sa simti cind ovulezi si mi-a spus ca este posibil, mai ales daca ai mai mult de 3 foliculi. Eu am avut patru asa ca banuiesc ca am simtit ovulatia.

Acum sint PUPO adica pregnant until proven otherwise dupa cum se spune pe aici in Canada. Cu ajutorul lui Dumnezeu inainte.

Voi sa ma iertati fetelor ca nu folosesc i din a corect, daca-mi face si mie cineva instructia o sa fie mai usor pentru ochii vostri cititul.

La Multi Ani tuturor Florilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Felix- imi pare rau, dar poate ca mai ai vreo sansa daca nu au venit rushii- repeta testul.
Sper sa ai II.
Daca nu- este bine ca stai bine cu moralul- daca ai nevoie de Pregnyl te ajut cu cea mai mare placere
Nu m-am suparat pe tine - dar suna nasol "pipi"

Roxana-tu ai si fibrom si endometrioza??

Nu ti-a dat trat ptr endometrioza??
Am o prietena care a facut tratament cu Diphereline si nu mai stiu ce - o sa o intreb.

Cu productia stai bine- ar fi bine sa incerci pt endometru maca (este naturist)- sunt fete care au luat si le-a crescut endometrul (mie nu).

Anaconda- Leonardo-Child va asteptam cu vesti bune.
Iadira - succes - sper sa ai productie buna





Elly

http://tt.lilypie.com/nss9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaiuliana spune:

salutare!

elly eu am facut si laparoscopie unde mi-a scos ce era mai mare, iar dupa au urmat 3 injectii de dihfereline plus doua alte luni fara ciclu, tocmai de asta ma fost atat de demoralizata cand mi-a zis de fibrom pt ca deabia am trecut de endometrioza, daca am trecut pt ca inca am dureri la menstra. nu vreau decat sa-mi dea D-zeu putere sa trec peste toate astea.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Elly, esti o draguta! Daca am doua liniute si voi avea nevoie de pregnyl te voi ruga sa ma ajuti! Deocamdata am doua cutii (6 doze de 5000 UI) in cazul in care voi avea nevoie pt inseminarea urmatoare. Test voi face iar maine daca nu apar pana atunci rusii.

Pup,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

buna fetelor

vesti proaste, ieri a inceput si azi un pic, CM.
Deci inseminarea nr 1 n-a mers. Nu stiu daca mai fac luna asta sau fac o luna pauza...sa vedem.

http://tt.lilypie.com/vq6Dp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

bonjour, fetele!
felix76, nu esti singura care are simptome de la closti. Eu am facut niste crize de isterie din chestiuni marunte si sotul meu s-a inchinat. El a fost primul care mi-a zis : eu cred ca de la pastile ti se trage nebunia. eu cred ca sunt pastilele + stresul asta ca nu mai vine bebicul.
Fetele care nu asteptau rushii luna asta si totusi ei s-au instalat, NU DISPERATI ! O sa fie bine pana la urma, totul e sa nu abandonati.
Celor care urmeaza sa-si faca testul: va astept cu cele mai bune vesti!

Mergi la inceput