Inseminare (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Eu de la closty am patit-o rauuuuuu! Sau mai bine spus, a patit-o sotul meu: am facut niste crize de nervi! Saracu nu stia ce sa mai faca cu mine! Mi-a interzis sa mai inghit pastilele ale! Da ce? Eu il ascult? Orice sacrificiu pt bebe chiar si sotul naucit!

Puuup,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaiuliana spune:

buna fetelor!
am fost la dr si nu e prea bine, am mai multi foliculi mari dar endometru nu a crescut decat 4,8 asa ca nu fac inseminare luna asta, cu alte cuvinte am facut o hiperstimulare degeaba, asta e.
florela si eu am avut aceleasi simptome si mi-a zis ca nu imi va mai da closty de acum ca nu reactionez bine la el.

ellymai incearca cine stie de unde sare iepurele! ca sa fiu in ton cu sarbatoarea ce urmeaza

bafta multa!felix, mari sa aveti doua liniute!

bafta celor ce urmeaza sa faca inseminarea!

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Felix- sper sa ne dai vesti bune si saru ‘mana pt sfaturi (s-ar putea sa ai dreptate in legatura cu ovulatia – insa acum nu ma mai duc la monitorizare- dupa Paste voi vedea)
In ceea ce priveste Pregnyl-ul eu am postat o info care s-a transmis firmelor din dom.farmaceutic si m-am gandit ca va intereseaza.
Oricum nu m-am suparat – dar nu mai spune din ce este facut pt ca mi se face rau

Anaconda- Leo – Mari –Child-Luna mult succes si 2 liniute cat mai curand.

Florela -

Roxana - imi pare rau - mie pt endometru mi-a dat estrofem (duce la cresterea endometrului)




Elly

http://tt.lilypie.com/nss9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Elly, n-am vrut sa te supar, sunt mai zuzi de felu meu si chiar m-a amuzat ideea de puregon + pregnyl... Stai linistita ca e doar extras si cred ca e sterilizat la maxim!
Sa stii ca ai dreptate, a doua cutie pe care mi-am luat-o acum 2 saptamani am gasit-o tareeee greu! Abia la a 4-a farmacie!

Sper ca maine sa va dau vesti bune!

Florela30, nu ai nici un simptom de la closty? Nici un nerv? Fetele, numa mie mi s-a intamplat sa ma dea peste cap emotional nebunia asta de tratament? Daca da, ma gandesc ca n-o fi fost de la el si oi fi avut eu pandalii!!!!

Va pup si we placut va doresc!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Poate reusiti voi sa-mi ridicati moralul,ca eu ...
Duminica sint programata la IA,am un folicul de 17m pe dr si unul de 15mm,pe stg doar unul de 13mmm numai ca endometrul meu e de 5,5mm.
Cit de nororoasa ar trebui sa fiu ca sa se prinda ceva??!!!

Cautind o bucatica de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Idaira, cand ti-a zis sa faci pregnil ? il ai in schema ?
cat despre endometru , mai creste el pana duminica , stai linistita . Ti-a spus c-o sa-ti dea si utrogestan ? si asta ajuta ...
La ce dr esti tu ...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Faci IA duminica , indiferent daca se sparg foliculii sau nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Eu sint pe Puregon si Ovitrelle,pe care tre sa-l fac in seara asta.Dupa IA mi-au retetat Utrog,dar zau,cit poate creste de la 5,5mm??!!!

Cautind o bucatica de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele, nu am doua liniute dar nici rusii nu au venit! Chiar daca nu reusesc de data acesata sa stiti ca nu disper! O iau de la capat de luna viitoare! Nu ma las pana nu voi avea bebe! Ma gandesc ca ce e al meu e pus de-o parte!
Zicea cineva ca incearca sa ramana gravi cat timp va avea ciclu, adica pana la 50-60 de ani. Si eu la fel, nu imi pierd speranta!

Va pup si va urez we placut!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Fetelor ieri la orele 19 am facut a doua inseminare. La inseminare nu am simtit nimic, spre deosebire de prima, unde am avut mici dureri.
Am stat linistita in patut de ieri pana azi pe la 10, cand, dupa cateva ture prin casa am constatat cateva pete roz. E normal???

eu

Mergi la inceput